Dallinga.com zonder moeite naar u u fL I Erwin Harmes na winst in 65 van Walcheren: 14 Waar Erwin Harmes in 2022 half gedesoriënteerd over de finish van de 65 van Walcheren kwam, was de Middelburger nu tamelijk fris. „Ik heb vandaag veel verstandiger gelopen”, zei hij gisteren na zijn titelprolongatie. Arnemuiden is hecht collectief Nationale titel Eckel Rick Evertse weg bij HC Zeeland Bouthoorn succesvol Ik dacht: laat je niet gek maken, eet goed en wacht op het juiste moment om er alleen vandoor te gaan Besuijen in Oranje Gabor Besuijen, oud-speler van Oemoemenoe, zegevierde met het Nederlands vijftiental met 31- 19 over België. Het was een duel in het kader van de Rugby Europe Championship. Besuijen, die voor Dendermonde uitkomt, speelde op de eerste rij in de scrum. naar 8-7 na twee periodes. In de rust zetten vader Cees en zoon Bas van Houwelingen, respectievelijk coach en aan voerder, DZK weer op scherp met een peptalk voor het ver volg van de wedstrijd. Dit pakte goed uit: in de derde pe riode scoorde DZK drie keer en hoefde het geen tegentref fer te incasseren, waarna het in de vierde periode aan de hand van routinier Martijn Mechielsen, die drie doelpun ten voor zijn rekening nam, de wedstrijd gemakkelijk kon uitspelen. Natuurlijk zag Erwin Harmes (41) wel wat pips aan de finish in Vrou wenpolder. Maar wat wil je, na 4 uur en 55 minuten hardgelopen te hebben. En met een temperatuur van net boven het vriespunt, een flinke westenwind, af en toe een buitje én alleen maar rul zand in de laatste 7 kilometer waren de om- Voor de pauze leidde de thuisploeg al met 4-0 dankzij een 2-1-zege van Berry Dallinga op Raimond Ten nissen met de setstanden 12-15,15-u en 15-11. Peter de Backer maakte korte metten met Frank Speekman. Het werd 3-0 (15-5,15-5 en 15-1). Na de pauze had ook Steven van Acker geen mededogen metDinand Prin sen en won overtuigend met 15-11, Het was al van 4 december geleden dat we nog eens thuis hebben gespeeld 15-7 en 15-7. Jean Paul de Bruijn be gon met setwinst op Freddy ter Braak met 15-9, liet de tweede set glippen 12-15 en won de derde met 15-5,2-1 in sets dus. Dat de strijd in Sluiskil werd ge- Ziekenhuis Dat moment kwam opnieuw rela tief vroeg. In plaats van 65 kilome ter solo liep hij er nu zo’n 50 in z’n eentje. „Mentaal was dat wel zwaar, hoor”, zei hij. „Dat was wel een heel lang stuk. Maar het bleef goed gaan. Ik bleef ook denken aan mijn moe der. Die ligt in het ziekenhuis. Ge lukkig gaat het nu al weer een bé- tje beter. Ik heb het voor haar ge daan en ik denk ook wel dat ze trots op me zal zijn.” Opmerkelijk was dat Harmes er zonder inzinking net zo lang over deed als met die ineenstorting. In 2022 finishte hij na 4.53.37 uur, waar hij gisteren na 4.55.37 uur binnen was. Hij wist nu ook wel wat hij draafde hij als een dolle langs Veere, Middelburg, Ritthem, Vlissingen en het eerste deel van de Walcherse Noordzee-kust. Na zo’n 46 kilome ter moest hij dat bekopen. Zijn tempo zakte en uiteindelijk moest hij door de sportieve nummer twee, Huub van Noorden, over de meet geholpen worden. „Nu heb ik de rust bewaard”, gaf hij aan. „In de eerste 15 kilometer ben ik achter een Belg blijven hangen. Ik dacht: laat je niet gek maken, eet goed en wacht op het juiste moment om er alleen vandoor te gaan.” Bliksemstart houdt waterpoloërs van DZK in de strijd om kampioenschap De waterpoloërs van DZK blijven in de tweede klasse meedoen om de titel. In eigen huis werd ZPCH met 16-9 ver slagen. De Schelde won in de eerste klasse district met nipte cijfers van HZPC 6-4. Het vrouwenteam van DZK ging met dubbele cijfers onderuit tegen Nayade. DZK - ZPCH 16-9: De thuis ploeg begon uitstekend tegen de Hoofddorpers en leidde na iets meer dan drie minuten al met 5-0. Toch kwam in de tweede periode de klad erin en knokte ZPCH zich terug houden was een bijzonderheid. Normaliter heeft het laagstspe- lende team het recht op een thuis wedstrijd. Teamleider Dinand Prinsen daarover: „We vonden het leuker om naar Sluiskil te komen. Is wel een eind weg maar het is ook een prachtige en gastvrije locatie waar we in het verleden met onze topploeg (met onder andere Dick Jaspers) altijd graag kwamen.” Berry Dallinga: „Wij waren blij dat Prinsen naar ons wilde komen. Het was al van 4 december geleden dat we nog eens thuis hebben ge speeld en ons publiek weer eens topbiljarten dicht bij huis kon zien.” Waar voorheen nog een vijfde moest verwachten en deelde de race daarom beter in. „Ik durf nu ook wel te zeggen dat ik een ultraloper ben”, vertelde hij. Twaalf maanden geleden was zijn deelname een probeersel en liep het niet helemaal zoals hij had ge wild. Nu smaakte de overwinning geweldig. „Het zou alleen wel mooi zijn als er nog wat meer tegenstand op deze wedstrijd af komt.” De Brabantse nummer twee, Jan Muller, finishte op zo’n 18 minuten achterstand. Wouter de Vries uit Zierikzee was de nummer drie in 5.17.31. Patrick Giljam uit Nieuwer- kerk (5.32.17) zat ook nog in de top 5. yptrats standigheden ook tamelijk zwaar. Toch was de Middelburger weer snel op adem. Toen hij het snot van zijn gezicht had geveegd, had hij wel zin om te vertellen over „de mooiste overwinning uit zijn carri ère”. Hij had het totaal anders aange pakt dan een jaar geleden. Toen ÜÖI MAANDAG 6 MAART 2023 PM WATERPOLO Deze is voor mijn moeder —ƒ3 Hr TAFELTENNIS HANDBAL - Erwin Harmes SLUISKIL RUGBY BILJARTEN PAARDENSPORT De tafeltennissers van Arne muiden hebben in de uitwed strijd tegen Het Markiezaat uit Bergen op Zoom een 6-4-overwinning geboekt. De zege kan met recht een teamprestatie worden ge noemd. Zowel Sören de Witte, Jeroen de Heide als Emiel de Rijke wonnen twee partijen. Het frappante was dat ze allen van een andere tegenstander verloren. Arnemuiden staat momenteel derde in de tweede divisie. Sylvia Eckel pakte goud op het Ne derlands kampi oenschap drieban den op de kleine tafel. In de slot- ronde won ze van Joke Martijn. Tij dens het geweste lijk kampioenschap driebanden groot werd Remko van Oosterom kampi oen. Hij mag naar het NK, van 14-16 april. Rick Evertse stopt aan het eind van dit handbalseizoen bij het vrouwenteam van HC Zeeland. Dat maakte de oefen meester gistermiddag bekend na af loop van de wedstrijd tegen kampioenskandidaat Elshout. Dat duel ging met 22-17 verlo ren. Evertse houdt het na vier sei zoenen voor gezien bij HC Zeeland. „Het kost veel tijd, en er ontbreekt ook een stukje chemie op den duur", zei hij naderhand. Julia Bouthoorn is bij een interna tionaal dressuur- concours in Lier twee keer tweede en een maal derde ge worden. De ama zone uit Vogel waarde deed mee met haar paard Choice Finch. Beste score (71.510%) was bij de Kür op muziek. Met een overduidelijke winst op HCR Prinsen plaatsten dedrie- banders van Dallinga.com zich voor de bekerfinale. De ploeg uit Haarlo, die koploper is in de tweede divisie, vormde geen en kele bedreiging en werd versla gen met 8-0 (10-2 in sets). - Berry Dallinga Erwin Harmes voelt zich nog fris als hij over de finish komt. FOTO 'SLEX DE MEESTER Owen Riemens legt aan voor het schot tijdens de wed strijd tegen ZPCH (16-9). Hij was verantwoordelijk voor achtste treffer van DZK. fotoyvonne stap Roeland van Vliet Vrouwenpolder Ai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 46