rust voor het eerst boos geworden’ Positieve vibe bij Jong Ambon leidt nog niet tot punten O il-' de ploeg tegen Poortugaal steken op 2-2 11 Recent hebben we samen een schuld van meer dan een ton weggewerkt strijd vanaf minuut één. „Maar we gaven niet thuis. De eerste 15,20 minuten zaten we nog in de bus. En dan kun je trainen op zaken als balverlies, omschakeling en balbe zit, maar als het enthousiasme er dan niet is..Ik ben in de rust voor het eerst boos geworden.” sure en kwam Amarildo Gjoka in het veld. De nieuweling moest 26 minuten later alweer vervangen worden met een vrij ernstige bles sure aan de heup. Tussendoor had Sparta Nijkerk in de 63ste minuut de stand op 2-0 gebracht en was Hoek, dat Gio vanni Del annoy (geschorst) en Sylvio Hage (geblesseerd) moest missen, bezig aan een kansloze missie. „Sparta Nijkerk heeft ver diend gewonnen”, stelde Rom- baut. „Ik had verwacht dat we de eerste 50 minuten van vorige week zouden door trekken, maar als je zo gezapig begint.. .We moeten daar maandag met elkaar nog maar eens een woordje over spreken.” „Het wordt dringend tijd dat er weer spelers terugkeren”, ver volgde Rombaut. „Dat er weer concurrentie komt en dat iedereen weer moet vechten voor zijn plaats. Hard werken is de only way up. Ja, het moet ook uit de groep komen. Wij, als staf, kunnen din gen aanreiken en vervolgens is het aan de spelers om er iets mee te doen.” Komende zaterdag krijgt Hoek Sportlust’46 op bezoek. „We gaan er dan weer met volle moed tegen aan. Tegen Sparta Nijkerk was het een valse start van de derde peri ode en tegen Sportlust moeten we dat herstellen. Thuis moet je so wieso altijd winnen.” dichtbij voor de 1-1, meteen ook de ruststand. Na de hervatting kwam de thuisploeg zelfs op voorsprong, na een makkelijk gegeven penalty. Benut door Tuankotta. Vervolgens moest Doanda gewisseld worden en daarmee werd Jong Ambon aanvallend onmachtig. Tuankotta: „Je merkt dat we conditioneel niet sterk zijn, ook vandaag kunnen we het eigenlijk niet meer belo pen in de tweede helft.” De bezoe kers uit Cadzand liepen daardoor uit naar de overwinning via doel punten van Jordan Lampe, Joeri Vercouteren en Sem van Eijk. Deze week hoopt Telussa de nieuwe trainer te kunnen presen teren. „Een oude bekende die ook betrokken is bij onze club. Veel oud-leden spelen nu ergens an ders, vooral omdat het altijd gedoe was bij Jong Ambon. Nu we de za ken weer op orde hebben, hoop ik dat een aantal van hen weer terug keert bij de oudste Molukse club van Nederland.” je toch positief te blijven, te coa chen en zeker ook de jongere spe lers vertrouwen te geven. Hoe moeilijk dat gezien de resultaten soms ook is.” Kansloze missie Na een te laks begin, waarin door Hoek al snel tegen een achterstand werd aangekeken, herstelde de Zeeuws-Vlaamse ploeg het even wicht wel, maar de schade kon niet gerepareerd worden. In het tweede bedrijf moest middenvel der Gilles Vandecandelaere al snel naar de kant met een dijbeenbles- Eerste overwinning Jong Ambon had zaterdag wel kansen op de eerste overwinning van het seizoen. Met name in het eerste uur liet de ploeg zien in bal bezit over een sterke as te beschik ken. Spelers combineerden vlot met elkaar en Jans Doanda, recent overgekomen vanuit een lager elf tal van Arnemuiden, was een bal vaste en sterke spits. Toch kwam Cadzand al in de derde minuut op voorsprong, na een fout van keeper Saij a van Jong Ambon. Niet veel later zorgde Doanda van Doorstromen Dit seizoen kenmerkt zich door vele strubbelingen. Aanvoerder Jamiro Tuankotta licht toe: „Twee weken geleden nog is de samen werking met de trainer opgezegd. Vorige week zijn we begonnen om het eerste met de JO19 samen te laten trainen zodat we genoeg spelers hebben om lekker te kun nen trainen. Maar ook al met het oog opvolgend seizoen, aangezien het plan is om de JO19 door te la ten stromen naar het eerste”. Tuankotta, student informatica aan het HBO in Roosendaal, was langdurig geblesseerd en speelt pas sinds vier wedstrijden weer in het eerste: „Helemaal topfit ben ik nog niet. Vier jaar geleden ben ik geopereerd aan mijn knie en daarna gestopt met voetballen. Dit seizoen ben ik weer begon nen, maar heb ik ook veel blessu res gehad. Als aanvoerder probeer „Op dit moment heerst er op be stuurlijk en organisatorisch vlak weer een positieve vibe binnen de vereniging. Veel mensen hebben keihard gewerkt om de club weer de goede kant op te krijgen en doen recht aan ons motto ‘Bersatu Bersama’: samen één, samen sterk!” „Recent hebben we een schuld van meer dan een ton wegge werkt, in samenwerking met de gemeente Middelburg. En daar naast hebben we nieuwe sponso ren weten te binden. Met de KNVB hebben we ook een traject achter de rug om niet meer als ri- sicoclub beschouwd te worden, er zijn tal van preventieve maatrege len succesvol ingevoerd. Ook wer ken we samen met basisscholen in de wijk en zijn we bezig met de gezonde kantine. Jong Ambon is ontstaan uit families en van die fa- miliecultuur profiteren we nu nog dagelijks”, aldus Telussa. wrr - MIDDELBURG - Melvin Telussa In de vierde klasse A verloor het nog puntloze Jong Ambon van de nummer twaalf Cad- zand met 2-4, na een 2-1 voor sprong voor de thuisploeg. Voorzitter Melvin Telussa ziet ondanks het verloren seizoen de toekomst hoopvol tege moet. - Nels Rijvers Jong Ambon viert een treffer van Jans Doanda (midden), in het duel met Cadzand. foto lex de meester PM MAANDAG 6 MAART 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43