u ra «Iw 4 'U; 5 PVV Patrick van der Hoeft PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN 2023 Na de puinhoop van de afgelopen vierjaar maakt de PVV in Zeeland een nieuwe start, met Patrick van der Hoeft als lijsttrekker. „Als iemand het kan, ben ik het." 1. Beter openbaar vervoer Hij maakt zich zorgen over wat hij noemt de vervoersarmoede in de provincie. „Ik druk me licht uit als ik zeg dat het openbaar vervoer wel vat baar is voor verbetering. Per tien ki lometer is het Zeeuwse buskaartje het duurste van heel Nederland. Daar mag de Zeeuw dan ook wel wat voor terugkrijgen, maar er zijn gebieden waar nauwelijks een bus rijdt. Als je 3. Hou Zeeland veilig Door zijn uitgestrektheid is Zeeland een moeilijk gebied voor hulpdien sten en politie. Van der Hoeff wil dat Zeeuwen niet langer op hulp hoeven te wachten dan andere Nederlanders, ook al zijn daar onorthodoxe maatre gelen voor nodig. „Zeeland is een ei landenrijk. Hulpdiensten moeten 4. Bredere wegen Van der Hoeff vindt dat de provincie Als iemand de PVV in Zeeland goed neer kan zetten, ben ik dat 5. Meer woningen en banen De provincie moet de regie nemen om het vestigingsklimaat in Zeeland te verbeteren, aldus Van der Hoeff. Ook de zwakken in de samenleving moeten aan een baan kunnen komen en er zijn woningen nodig voor wie in Zeeland wil komen werken. Ook arbeidsmigranten? „We willen niet dat er zes arbeidsmigranten in één huis worden gestopt. Dan krijg je overlast. Dus moeten er meer wonin gen komen. We zijn niet tegen men sen die voor werk of studie naar Zeel and komen, of mensen die vluchten voor geweld, wel tegen gelukszoekers uit veilige landen. We zien het ook niet als een taak van de provincie om gemeenten te dwingen statushou ders te huisvesten.” de komende vier jaar al goed moet nadenken over knelpunten die zich gaan voordoen op Zeeuwse wegen. „De Zeelandbrug nadert het einde van zijn levensduur. Hoe gaan we dat aanpakken? Als we daar een tunnel neerleggen, gaan we natuurlijk geen tol meer heffen. Maar we moeten met betrokken gemeenten, provincies en het bedrijfsleven kijken hoe we zo’n tunnel of nieuwe Zeelandbrug gaan betalen. Natuurlijk moet het een vierbaansverbinding worden. De doorstroming op de N57, de Dam- menroute, kun je ook verbeteren door die vierbaans te maken. Of we dan het landschap verpesten? Nee. We willen geen extra wegen maar bredere wegen.” naar een huisarts moet of een winkel, ontkom je er bijna niet aan de auto te nemen. Veel mensen kunnen dat niet betalen. Die moeten kunnen bouwen op het openbaar vervoer. Dan mag je verwachten dat het systeem goed op orde is, ook als je het doet met kleine busjes en haltetaxi’s. Daar is echt nog een slag in te slaan.” olitiek is een stoffig iets voor mannen in grijze pakken, dacht Patrick van der Hoeff altijd. „Ik had vijftien jaar geleden nooit verwacht dat ik nog eens lijsttrekker zou worden voor Provinciale Staten.” In de Terneuzense gemeentepolitiek draait hij al zeven jaar mee voor de PW, nu is hij ook de Zeeuwse aan voerder. Het is zelfs niet uitgesloten dat hij straks ook nog in de Eerste Ka mer komt. „Wil je op de lijst?’, vroeg Geert Wilders me. De volgorde daar van is nog niet bepaald, dus ik weet nog niet hoe groot mijn kans is om daarin te komen. ‘Geert’, zei ik, ‘als jij een beroep op me doet, dan zeg ik ja’. Dus ik heb de politieke smaak wel te pakken.” Als kiezers hem vragen wat de PW de afgelopen vier jaar voor Zeeland heeft betekend, staat hij met de mond vol tanden, bekent Van der Hoeff. De destijds gekozen Statenle den Peter van Dijk en Vincent Bosch kregen binnen no time ruzie en gin gen verder als PW Van Dijk en PW Bosch (later Lijst Bosch) en Wilders bemoeide zich niet meer met hen. „Wat gebeurd is, is gebeurd”, ver klaart Van der Hoeff. „Ik kan dat niet terugdraaien. Ik kijk graag vooruit. Ik heb veel vertrouwen in mezelf. Als iemand de PW in Zeeland goed neer kan zetten, ben ik dat. Ik ben een warme persoonlijkheid, een people’s manager, mensen kunnen op me re kenen. Een afspraak met Patrick is een afspraak, zo ben ik. Op de lijst staan mensen met wie ik al lang een band heb, ik ken ze door en door. Dat is dus een stabiele club. Wat zich de afgelopen vier jaar heeft voorgedaan, gaat niet nog eens gebeuren.” Bladerend door het verkiezings programma van de PW noemt Van der Hoeff zijn speerpunten in wille keurige volgorde. vaak omrijden. Als er straks een nieuwe fast ferry komt, moet die ook toegankelijk zijn voor hulpverle- ningsvoertuigen. We mogen ook geen concessies doen aan de aanrijtij- den van ambulances en brandweer. Waarom zou dat hier anders zijn dan in Utrecht? Dan heb je meer brand weerpersoneel nodig. We zouden dat werk, dat hier vooral door vrijwilli gers wordt gedaan, beter kunnen be lonen. Eigenlijk willen we ook meer politie op straat. Als dat niet kan, moet je goed kijken dat agenten effi ciënt worden ingezet en welke taken kunnen worden overgenomen door boa’s. Als provincie kun je daar in vloed op uitoefenen.” 2. Stikstof probleem niet afwentelen op boeren „Ik heb het idee dat de stikstofpro- blematiek helemaal wordt afgewen teld op de boeren. We zijn in Zeeland trots op de landbouwgrond die we hebben gewonnen op het water, dan gaan we die niet afstaan vanwege het stikstofbeleid. De provincie moet boeren en ondernemers steunen door niet mee te gaan in het lande lijke beleid. We kunnen niet alle pro blemen bij de boeren leggen. De in dustrie zal ook forse ingrepen moe ten doen om de uitstoot van stikstof te verminderen. De provincie kan boeren helpen investeren in duur zame vernieuwingen. Bestuurders moeten open staan voor waar de boer zelf mee komt. We moeten het met hen doen, niet zonder hen.” ..k KM 1 o o ‘PW maakt er in Zeeland niet Patrick van der Hoeff (PVV): „Onze lijst is een stabiele club. Wat zich de af gelopen vier jaar heeft voorgedaan, gaat niet nog eens gebeuren.” FOTO KELLY THANS Patrick van der Hoeff (47) woont met zijn vriendin en een samen gesteld gezin van vier kinderen in Philippine. Hij is supermarkt manager en raadslid in Terneu- zen. Uniek „Ik zeg niet ‘eigen volk eerst’, want dat past me niet, maar wel dat bij de PVV de Zeeuw voorop staat.” Voorspelling „We kunnen vier zetels bemach tigen. Dat vind ik realistisch.” - Patrick van der Hoeff, lijsttrekker PVV Zie ook pzc.nl/play Ernst Jan Rozendaal Philippine WA MAANDAG 6 MAART 2023 nog eens een puinhoop van’

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 25