M •i? is 'WOZ-bezwaar via bedrijf moet afgelopen zijn’ 2 Zeeuwen zien tweedehands boompje wel zitten Bep (86) schrikt zich rot door auto in haar tuin De handel in tweedehands boompjes is booming. Iedereen lijkt tegenwoordig wel een paar van die gratis ‘herintreders’ in zijn tuin te willen hebben. En dat is nou ook precies waarom er bomenhubs zijn opgericht. H F PZC.NL Motorrijder gewond bij ongeval Wielrenners in botsing met auto Betegelde omgeving De Bruijn is blij met het initiatief. „Ik woon midden in de binnenstad van Middelburg, met een tuin. Dat is een groene postzegel in een ver der vooral betegelde omgeving. Met die wilgenkatjes kan ik nu bijvoor beeld de vroege bijen helpen. De koninginnen zijn al vroeg op pad en kunnen nergens voedsel vinden. En Goes en heb een heel grote, kale tuin te vullen. Dus ik kan wel wat boompjes gebruiken.” Een van haar ‘vangsten’ is een Portugese laurierkers. „Een man kwam die boom net brengen vanuit zijn eigen tuin. En ik heb hem gelijk overgenomen. Hij mag zo in m’n cabrio, die moet toch nog schoon gemaakt worden. Dan doe ik het dak open en dan kan er vast ook nog wel een ander boompje bij.” In Middelburg is het ook best druk bij de bomenhub. Gerda de Bruijn heeft het nieuws van de weggeefdag gezien op internet en zoekt wat uit tussen de boompjes bij de hub aan de Driewegenhof: „Het is niet allemaal voor mezelf hoor. Ik haal ook bomen voor een vriendin. In totaal neem ik twintig boompjes mee. Twee sparren, twee esdoorns, twee eiken, één ribes en een bosje wilgenkatjes. Die verdeel ik met mijn vriendin.” Het was een uur of zeven. Bep was nét klaar met afwassen, vertelt ze. „Ik hoorde een klap en zag de lich ten van een auto. Wat is dit?’, dacht ik. Toen ik opendeed, zag ik die man wegrennen. Toen heb ik 112 gebeld.” De bestuurder van de witte BMW reed over de Paauwenburg- weg en kwam via een verkeersrem mer bij het zebrapad de voortuin van Bep in. Hij kon later door agen ten worden aangehouden. Bij een alcoholcontrole bleek dat de man te veel gedronken had. Bep schudt haar hoofd. „Dat je zoiets nog mee maakt op je oude dag. Ik woon hier al 56 jaar. Ik heb het één keer eerder meegemaakt dat er iemand de tuin inreed. Maar dat is jaren geleden.” De bestuurder is meegenomen naar het politiebureau. Hij wei- Zaterdag hielden een aantal van die bomenhubs een uitdeeldag. Onder meer in en Schapenbout konden gratis jonge boompjes worden opgehaald. gerde mee te werken aan een bloed proef, waarop zijn rijbewijs is inge vorderd. De officier van justitie be slist later over een straf. Met de wilgenkatjes in Goes, Middelburg, Tholen kan ik de vroege bijen helpen, die hebben En net als bij de gratis bomenactie het al zo moeilijk van het ZMF in december 2022 kwamen ook hier veel mensen op af. Zoals Linda Molendijk in Goes: „Ik woon nog maar een maandje in Gratis bezwaar ma ken tegen een te hoge WOZ-waarde van je woning: het klinkt de belasting betaler als muziek in de oren. Organisa ties als de Belasting dienst en Sabewa zagen het aantal be zwaarschriften en beroepszaken de af gelopen jaren enorm stijgen. Voorafgaand aan de laatste aanslag- ronde gaven no cure, no pay-bedrijfjes met namen als kos- teloosbezwaar.nl weer miljoenen uit aan reclamecam pagnes om de bur ger te verleiden tot het in dienen van be zwaarschriften, schrijven de belas tingdiensten in hun brief aan staatsse cretaris van Finan- V"”' ciën Marnix van Rij. ‘De bezwaarschrif ten stromen in on gekend grote aan tallen binnen bij de belastingorganisa ties’. Hier is geen sprake meer van burgers die een be roep doen op rechts bescherming, maar van bedrijven die fors geld verdienen aan mazen in de wet- en regelgeving, betogen de organi saties. De afgelopen twee jaar is onder zoek gedaan naar dit fenomeen, maar de wet- en regelgeving is niet gewijzigd. Stop met onderzoe ken en grijp nu in, is de boodschap van de belastingorganisa ties. Zij vrezen dat het WOZ-systeem vastloopt door de enorme hoeveel heid werk. Bedrijfjes die voor jou gratis bezwaar aantekenen tegen de WOZ-beschikking, verdienen geld doordat ze (als het bezwaar wordt toe gekend) honderden euro’s aan vergoe ding krijgen van de gemeente. Dat maakt het een lucra tieve onderneming. In 2020 werd voor 17 miljoen aan vergoe dingen uitgekeerd. d ÉS is MAANDAG 6 MAART 2023 PC SLUISKIL Bomenhub is hit: ‘Ik neem er twintig mee’ - Gerda de Bruijn :e VLISSINGEN WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl - Cornelleke Blok Oneens t Zie ook pzc.nl/play Gisteren: Doorwerken na je pensioen is een goed idee (3174 reacties) Gemeenten verwachten meer WOZ-bezwaren, foto henri van der beek Het WOZ-systeem dreigt vast te lopen door een tsunami aan be zwaren. Dat is de schuld van ‘no cure, no pay’-be- drijfjes, schrijven Sabewa en andere belastingorganisa ties in een brand brief aan de staatssecretaris. Nieuwe stelling: Panoramaheuvel Hedwige wordt ’n sieraad voor Zeeland BURGH-HAAMSTEDE Een motorrijder is in de nacht van vrijdag op zaterdag ge wond geraakt in Sluiskil bij een eenzijdig onge val. De bestuur der was mogelijk onder invloed van alcohol. Omstreeks 03.45 gebeurde het ongeval op de Baljuwlaan in Sluiskil. De poli tie en ambulance kwamen met spoed ter plaatse. Een 58-jarige man uit Sluiskil bleek ge wond te zijn ge raakt bij het on geval. De man is meegenomen naar een zieken huis in België. De politie laat weten dat de man vermoede lijk onder invloed van alcohol was. Twee wielren ners kwamen gisterochtend in botsing met een personenauto bij Burgh-Haam- stede. Niemand raakte gewond. Het ongeval vond plaats rond 09.45 uur op het fietspad langs de Kraaijenstein- weg. Ter hoogte van de Zandweg botsten de fiet sers en de auto, waarbij de fiet sers ten val kwa men. De perso nenauto had voorrang. De ambulance dienst heeft beide fietsers onderzocht, maar ze hoefden niet mee naar het ziekenhuis. De politie heeft het ongeluk vastgelegd. De auto raakte be schadigd. De 86-jarige Bep Huibregtse uit Vlissingen is zich rot geschrok ken. Een auto reed zaterdag avond zó haar voortuin in, en veroorzaakte een ravage. „Ge lukkig is er niemand gewond.” Ernst Heijn van City Seeds (links) helpt Gerda de Bruijn in Middel burg aan wat jonge boompjes, foto lex de meester Een auto reed zater dagavond de tuin van Bep Huibregtse aan de Paau- wen burg weg in. FOTOHVZEELAND jihr Eens Ondine van der Vleuten Terneuzen Willem Adriaansens Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 22