Druk weekje Oude muren die VERHALEN ADEMEN a F7 Hele kunst Dik Trom Ganzenveer VI DE HORT OP i?' L AA'ïi WPgHf- zinin 10 In het Boekdruk Museum in Dordrecht zie je hoe de boekdrukkunst zich ontwik kelde. Veel machines staan er daadwerke lijk te draaien, zodat je ziet hoe in vroeger tijden een boek of pamflet van de persen rolde, boekdrukmuseum.nl In 1883 begon Cornells Johannes Kieviet als onderwijzer op de dorpsschool van Oosthuizen. In de woning ernaast schreef hij zijn Dik Trom-boeken. Het schooltje, met één klaslokaal, is nu kinderboeken museum. hetschooltjevandiktrom.nl In gesprek met bestseller auteur Nino Haratischwili, een muzikale avond met Marion Bloem, literaire cafés - de Boekenweek barst ook dit jaar uit z’n voegen van de schrijvers optredens. En uiteraard toeren Boekenweek- auteurs LizeSpit en Raoul de Jong lustig door het land voor interviews en signeersessies. Het hele programma is te vinden op boekenweeknl In kasteelbibliotheken komt veel moois samen: geschiedenis, oude boeken en muren die verhalen ademen. Zo herbergt de bibliotheek van Kasteel Amerongen (op de foto) boeken van de oorspronkelijke bewoners uit de achttiende eeuw. En vind je in Slot Zuylen een Statenbijbel uit 1664, en boeken waaraan de interesses van de illustere bewoners van vroeger af te lezen zijn (denk: Cats en Vondel). De bibliotheek van Kasteel Twickel is niet vrij te bezoeken, maar van de drieduizend boeken kun je wel genieten tijdens een van de rondleidingen (tickets vanaf 15 maart te reserveren). kasteelamerongen.nl, slotzuylen.nl, twickel.nl ’s Werelds oudste boekenmuseum staat in Den Haag. Je leert er alles over hoe het boek zich in de loop der eeuwen heeft ontwikkeld, en elke zaterdagmiddag mogen kinderen schrijven met een ganzenveer, huisvanhetboek.nl Musea over boeken 1 SOi SEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 90