fel M v 13 eredivisionist NEC I 0 4> en wil hij zichzelf ’s zomers gaan verhuren als schipper. OokDies laat zich niet onbetuigd, met in de schuur een aantal solexen die hij zijn, is nog de vraag. „M’n zaak waarnemer heeft binnenkort een contract af. Spannend? Ja en nee. Deze laatste stap is gewoon het moeilijkst. Ik heb dit altijd gezien Want natuurlijk ligt de focus op het voetbal. Na twee keer uit bij Avontuur Sparta eindigde in mei lië, weg zou gaan. En uiteindelijk is het top om met Jasper te werken. Ik ben heel leergierig en vraag hem graag om tips. Een voorbeeld? Hij trapt heel ontspannen, dat probeer ik nu ook. En Jasper zag dat ik keepershandschoenen met een te klein oppervlakte droeg, waardoor ik moeite had met klemmen. Dus natuurlijk meteen maar andere be steld.” Het jeugdig enthousiasme klinkt ook na een aantal uren nog door in zijn stem. Het woord ‘geweldig’ rolt Jasper kwam toen gewoon even kijken bij een training van de Onder 21. Een paar minuten later kneusde ik m’n hand Hand gekneusd Het dagelijks trainen met 63-vou- dig Oranje-international Gillessen is dan wel iets anders dan het stu dieleven. Zijn eerste ontmoeting met hem herinnert Janse zich nog wel. „Jasper kwam toen gewoon even kijken bij een training van de Onder 21. Een paar minuten later kneusde ik m’n hand, terwijl hij daar dus stond. Dat gaf geen goede eerste indruk”, lacht de 1.90 meter lange doelman. Over de komst van Gillessen van Valencia was Janse eerst wat terug houdend. Hij zag zichzelf uiteraard dalen in de pikorde naar vijfde doel man. „Maar ik wist ook dat Danny Vukovic, international van Austra- mij en m’n broertje nodig heeft, dan werken we gewoon hoor. Zee kraal sorteren bijvoorbeeld.” klasgenoot, zoals onder anderen Zian Flemming (Millwall FC) en ex-international Siem de Jong. „Ie dere dag ben ik er wel even mee be zig. Eén dagje online les per week is ook wel te doen. En tentamens maak ik zelfs nog op vakantie.” tussen lopen diverse spelers met gevulde etensbakjes naar huis. Voor de keepers zit de werkdag er dan nog niet op, er wacht nog een uurtje keeperstraining. „Vandaag was een voetbalconditionele training, maar als keeper doe je dan natuurlijk minder. Zo eens in de twee weken hebben we dus een langere dag dan de veldspelers.” Maar als er iemand gewend is aan lange dagen, dan is het Janse wel, zo vertelt hij even later in de auto naar Goes. Als jeugdspeler begonnen zijn dagen om 5.00 uur, om zo om 8.00 uur bij Sparta-stadion ‘Het Kasteel’ te zijn. „Dan was ik om 19.00 uur weer thuis. Uiteindelijk ging ik nog één keer per week naar school in Goes en op dinsdag en donderdag kreeg ik les bij Sparta. Toetsen mocht ik gelukkig regel matig overslaan.” Na de havo begon Janse met de online hbo-studie Business In novation, die bijna is afgerond. Hij had de nodige profvoetballers als Rijk Janse concentreert zich tijdens een training van NEC. foto 's orange pictures .X Schipper Het ondernemende hebben de ge broeders Janse ook in zich. Zo heeft meerdere malen van zijn tong. Of Rijk een sloep op het Veerse Meer het nou gaat om groot NEC-sup- porter Marcel Boekhoorn, die na een gewonnen wedstrijd uitgelaten de kleedkamer binnenkomt, of de volle schalen sushi na afloop. En opknapt en wil verhuren. „Het be- dan heeft Janse nog niet eens ver- gin is er, de volgende stappen zet- teld over zijn bijbaan. „Toen ik hier ten is nog lastig. eerst aansloot bij de Onder 21, gaf ik aan dat ik een bijbaantje zocht. Zo ben ik hier keeperstrainer gewor- Feyenoord mag Janse morgen - in den van de JOn, 12 en 13. Dat doe ik ieder geval bij de warming-up - het op maandag en donderdag aan het veld betreden in Amsterdam. Of dat einde van de middag. Geweldig. En volgend seizoen ook het geval gaat onlangs speelden we ’s avonds te gen Cambuur en ik kon niet mee doen met de Onder 21, dus die och- gesprek met NEC. Het is nog de tend liep ik op ons jeugdcomplex vraag wat Jasper gaat doen en bij rond om iedereen aan het werk te Mattijs Branderhorst loopt zijn zien.” Ondertussen rijden we Zeeland binnen, voor Janse nog een weke lijkse reis. Om dan even een dagje als een groot avontuur, heb het naar in Goes bij te kunnen komen? m’n zin en zou graag willen blijven. „Nou, niet altijd. M’n vader heeft Maar als er geen contract uitrolt, een camping en is ook ondernemer dan heb ik wél een prachtig jaar ge in de agrarische sector. En als hij had.” zich aan zijde van Gillessen flausi A; K.U Ook bij Sparta Rotterdam zat Goesenaar Rijk Janse ooit in een zelfde soort situatie als bij NEC Nijme gen. Hij keepte er sinds 2016, be hoorde drie maanden tot de eerste selectie en was zelfs even tweede doelman. In mei 2022 kreeg hij te horen dat het Rotterdamse avontuur geen vervolg kreeg, al had hij nooit negatieve signalen op gepikt. Janse: „Ja, ik was na zestien wedstrijden bij Jong Sparta m’n basisplaats kwijt, maar wel aan een jongen die twee jaar ouder was. En om in mei te horen dat je weg moet, is in de voetballerij rij kelijk laat. Ik had het toen even moeilijk, dus toen vroeg ik aan Thijs: ‘Kun je me hel pen?’ Thijs is Thijs Rentier, Zeeuw en sportpsycholoog van be roep. „Er kwam voor mij een drukke periode aan met sta ges bij Utrecht, Dordrecht, NAC Breda en NEC, met veel nieuwe indrukken. Daar wilde ik goed mee om kunnen gaan en dat is gelukkig gelukt. Ook Hoek informeerde nog en Utrecht haalde een keeper van Ajax (Calvin Raatsie), maar NEC had al meteen m’n voorkeur. Ik ben erg blij dat die keuze vooralsnog goed is uitgepakt. Vandaag speel ik ook weer een mooie derby met de Onder 21, tegen Vi tesse.” VAAT - Rijk Janse 1111’ niw mn «mi luw si .-Ki-. - u 1 GO ZATERDAG 4 MAART 2023 wsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41