0) 1 i Goesenaar is dit seizoen de derde keeper bij 12 Kort Weer de hele week maakte hij op het trainingsveld vlieguren met Jasper Gillessen en Mattijs Brander- horst. Morgen neemt de doelman plaats op de reservebank, in een uitverkochte Johan Cruyff Arena. Rijk Janse (20) uit Goes is sinds november derde keeper bij NEC Nijmegen en speelt dus tegen Ajax, de club waar zijn driejaar jongere broer Dies bij de JO17 speelt. Vader over witte wegen Fietsen met Tolhoek Bart Nieuwkoop loopt Belgische bekerfinale mis Bart Nieuwkoop heeft met Union Sint-Gil- lis naast een plek in de finale van het Belgi sche bekertoernooi gegrepen. De voetbal ler uit Tholen en zijn club verloren don derdagavond na strafschoppen van Royal Antwerp FC. De halve finales van het bekertoernooi in België worden over twee wedstrijden ge speeld. In de eerste wedstrijd was Union in eigen huis te sterk voor de Antwerpenaren. Dankzij een doelpunt van Nieuwkoop werd toen met i-o gewonnen. Die treffer werd in de tweede wedstrijd weggepoetst door zijn landgenoot Vincent Janssen. De spits zette Antwerp in de 56ste minuut op 1-0. Daar bleef het bij, waardoor verlenging en uiteindelijk strafschoppen de beslissing moesten brengen. Daarin trok Union aan het kortste eind. Antwerp miste één keer, maar Nieuw- koops ploeg kreeg twee van de vijf penal ty's niet tussen de palen. De Zeeuw zelf scoorde wel. Jan Paul van Hecke in voorselectie Jong Oranje Jan Paul van Hecke is opgenomen in de voorlopige selectie van Jong Oranje. De de finitieve selectie van 23 spelers wordt vrij dag 17 maart bekendgemaakt. De 22-jarige Jan Paul van Hecke maakt een goede periode door bij zijn club Brighton Hove Albion. De uit Arnemuiden af komstige verdediger speelde afgelopen week nog 90 minuten mee in de FA Cup wedstrijd tegen Stoke City (1-0-zege). Het is niet de eerste keer dat Van Hecke deel uitmaakt van de selectie. Hij heeft al twee interlands achter zijn naam staan. Zijn de buut maakte hij op 3 juni 2022 in de wed strijd tegen Jong Moldavië (0-3-zege). Jong Oranje speelt in maart twee oefen wedstrijden. Op zaterdag 25 maart treft Oranje Noorwegen en op maandag 27 maart is Tsjechië de tegenstander. De twee wedstrijden worden gespeeld in het Spaanse San Pedro del Pinatar, waar het team op trainingskamp gaat. Driebanders Dallinga.com in vierde ronde beker De driebanders van Dallinga.com spelen morgen om 13.00 uur in Sluiskil een beker wedstrijd. De tegenstander in Hotel Dal- linga is HCR Prinsen uit Haarlo. De win naar gaat door naar de laatste kwalificatie- ronde. De thuisploeg stelt Jean Paul de Bruijn, Pe ter de Backer, Steven van Acker en Berry Dallinga op. Er worden drie sets per partij gespeeld. f verhaal in het spelershome, net na de lunch. Tijdens diezelfde lunch liet hij even eerder een enorme kreet. Dat vraagt om uitleg. „M’n broertje scoorde net voor Oranje Onder 17, geweldig toch!” Onder- Direct na de ochtendtraining leg gen twee spelers nog even aan voor wat vrije trappen, terwijl ze Rijk Janse sommeren op doel te gaan staan. En zeg maar eens nee tegen deze twee spelers, die misschien wel de beste trap van de eredivisie in hun voeten hebben: Lasse Schone en Oussama Tannane. „Naast schieten is een tientje. Ik moet m’n huur toch terugverdie nen, hè jongens.” Janse roept het la chend, toch zit er een bepaalde on dertoon in. Want hoewel z’n voor naam anders doet vermoeden, is Janse als contractloze speler finan cieel uiteraard nog niet binnen. „Maar voor mij is dit een jaar van in vesteren”, zegt de doelman, die mede door een langdurige blessure van derde keeper Robin Roefs door kon stoten naar de hoofdmacht. En investeren doet hij, ziet ook de voorbijlopende Reinier Looij, de fy siotherapeut van NEC die oor spronkelijk uit Oosterland komt. Looij: „De afgelopen maand heeft Rijk er twee kilo aan spiermassa bij gekregen.” Ook moet Janse investe ren in sociale contacten en huis- houdskills, want sinds de zomer woont hij voor het eerst op zichzelf, op zo’n tien minuutjes van het Gof fe rtstadion. „Samen met twee spe lers van de Onder 21 heb ik nu ge lukkig m’n eigen plek, maar ik heb hier al op vier adressen gewoond. Eerst bij een vriend van de team manager, maar ook even bij men sen die zelf even op vakantie waren. Dat was niet ideaal, maar op dat moment wel de beste oplossing”, vertelt hij met een serieuze blik. Voorlezen scholen om voor te lezen, ik ging er Janse heeft zijn stekje nu helemaal zelfs langs twee. Ik lees zelf graag en gevonden in Gelderland, waar hij wil dat graag overbrengen op de leeft als prof. Al heeft hij ook atypi- kinderen. Dat doe ik liever dan dat sche voetballerstrekjes. „Vorige ik achter de PlayStation zit.” week ging een aantal spelers langs Janse doet het eerste deel van zijn OM F* SAI WIELRENNEN Janse ontwikkelt WIELRENNEN M o Milan Vader rijdt vandaag voor de tweede keer Strade Blanche, de Italiaanse klassieker. Vorig jaar reed hij de wedstrijd over de Toscaanse grindwegen als 50ste uit. Dat was de eerste keer dat hij als renner van Jum- bo-Visma UCI- punten ver diende. Nu keert hij terug in Siena. Hij zal in dienst rijden van de Tiesj Benoot en Attila Valter. Profwielrenner Antwan Tolhoek van Trek-Segaf- redo heeft van daag een ‘meet and greet’ met fans in Goes. Dat gebeurt bij de Fietsvoordeel- shop, vanaf 14.00 uur. Aan sluitend zal hij met 25 mensen een rondje fiet sen. Tolhoek komt uit Yerseke. De cou reur is net terug uit de UAE Tour, die hij na een valpartij vroegtij dig verliet. VOETBAL VOETBAL BILJARTEN Juriën Dam Nijmegen liSlSSÜo Rijk Janse en Mattijs Branderhorst, de derde en tweede keeper van NEC. ZATERDAG 4 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 40