Dag huis! 10 5 Info S«B Achter elk huis zit een verhaal. In Dag Huis vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Oranjestraat 14 in Terneuzen. Frank: „We waren voorzichtig een beetje aan het rondkijken, vooral Isabelle. We hebben ook een aan tal huizen bezocht, maar het juiste zat er niet tussen. Tot we op een huis aan de Otheense Kreek in Terneuzen stuitten. Bij binnen komst wisten we eigenlijk allebei al genoeg, dit moest onze nieuwe huis worden. Het was een gevoel Frank: „Qua huizen in de wijk is het echt een mix van allerlei stij len. Er zitten een heleboel traditi onele huizen tussen, daar houden wij erg van. Qua locatie kun je ei genlijk niet beter zitten in Terneu zen. Eigenlijk is alles wel zo’n beetje op korte afstand van het huis te vinden. Het is maar een korte wandeling naar het centrum, sportclubs en scholen. Je hebt de relatieve drukte van een centrum vlakbij, maar toch ook behoorlijk wat groen. Voor het huis ligt een stukje plantsoen van de gemeente, dat geeft veel rust. Wat ik het meest ga missen is het geweldige uitzicht dat we vooral op de bo venverdieping hebben. We kijken over de huizen heen op een dijkje Hebben jullie veel aangepast aan het huis in de loop van de jaren? Isabelle: „Als ik kijk naar de staat van het huis toen we het in 1995 kochten, is er ontzettend veel ver anderd. Je wil niet weten hoe het eruit zag in die tijd. De vorige be woners waren twee vrouwen van in de 90 jaar oud, die qua inrich ting bepaald niet met de tijd mee waren gegaan. Er was geen cv-ke- tel, boven was het niet verwarmd en uit de douche kwam alleen koud water. Het was echt alsof we in een andere tijd stapten eigen lijk. We hebben dan ook veel laten aanpassen, waarbij de uitbouw Isabelle: „Er is zeker aanloop en we hebben er ook alle vertrouwen in dat het huis snel verkocht zal wor den. De markt is wel veranderd maar huizen als het onze zijn echt perfect voor gezinnen met kinde ren. Er is veel ruimte in het huis, een geweldige woonkeuken en re cent hebben we onder andere nog een nieuwe vloer gelegd. Soms vragen we ons echt af waarom we weg gaan, maar dat is maar van korte duur gelukkig. We hebben veel zin in ons nieuwe avontuur en nemen ontelbare mooie herin neringen aan de Oranjestraat met ons mee.” Oranjestraat 14 ligt in de wijk Lie- venspolder in Terneuzen. Het woongedeelte meet 138 m2, de to tale oppervlakte van het perceel is 296 m2. De woning is in i960 ge bouwd en heeft vier slaapkamers. De tuin heeft meerdere terrassen. De vraagprijs is325.000 euro k.k., de makelaar is GeuS uw makelaar uit Terneuzen. en een bomenrij. En dat midden in Terneuzen!” van het huis de grootste aanpas sing was. We hadden het geluk dat mijn vader een aannemingsbedrijf had, hij heeft heel veel voor ons gedaan.” Dat wordt vast wel even wennen. Isabelle: „Vooral voor onze zoons zal het behoorlijk wennen wor den. Ze zijn allebei in de twintig en wonen op kamers, dus ze zijn niet meer zo vaak thuis. Hun hele leven hebben ze in de Oranjestraat gewoond, zij hebben er dan ook wel moeite mee. Bij ons zal het nieuwe huis snel genoeg als thuis gaan voelen, daar ben ik zeker van. Toch vinden ook wij het natuur lijk echt wel moeilijk om weg te gaan uit de Oranjestraat. We zijn er ontzettend gelukkig en wonen wat ons betreft in de leukste wijk van Terneuzen.” dat ons allebei direct overviel, waardoor we wisten dat het goed zat. Als het aan ons ligt blijven we ook in het nieuwe huis bijna der tig jaar wonen. We gaan het toe- komstbestendig maken, met on der andere een slaap- en badkamer op de benedenverdieping. Zo hou den we alvast rekening met onze volgende levensfase.” 1 bijna dertig j aar wo- nen Frank en Isabelle van de Vrede met veel plezier in hun woning aan de Oranjestraat in Terneuzen. Deson danks heeft het stel onlangs de sleutel ontvangen van hun nieuwe huis, eveneens in Terneuzen. Er kwam een kans op hun pad die ze niet wilden laten lopen. Met de nodige moeite hebben ze dan ook hun huis aan de Oranjestraat te koop gezet, want in de Oranje straat zijn veel mooie herinnerin gen opgebouwd. Frank en Isabelle van de Vrede in de woonkamer van hun huis aan de Oranjestraat in Terneuzen. fotosannehana Frank en Isabelle verlaten ‘de leukste wijk van Terneuzen k De voorzijde van de Oranjestraat 14 in Terneuzen. Waren jullie eigenlijk op zoek naar een nieuwe woning? De leukste wijk verlaten, dat is nogal wat. Wat maakt het zo’n leuke wijk? En nu, op naar het nieuwe huis. Zijn er al veel kijkers geweest in de Oranjestraat? Bas Dingenouts Terneuzen ZATERDAG 4 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38