Diskwalificatie Oranje-schaatsvrouwen M gr r 4 (n> 23 ‘Vlekkeloze’ voorbereiding Van der Poel op wegseizoen W _V - Rentree Roglic in Tirreno-Adriatico Akkoord bond met voetbalsters Mathieu van der Poel kent volgens eigen zeggen een vlekkeloze voorbereiding op de Italiaanse voorjaarsklassieker Strade Bianche. MVDP begint op de Toscaanse grindwegen met vertrouwen aan zijn wegseizoen. „Ik kom graag terug op een plek waar ik eerder heb gewonnen.’ Shiffrin moet nog geduld hebben Het nagenieten van zijn wereldtitel veldrijden is redelijk beperkt geble ven, zegt Van der Poel. Zo werkt dat nu eenmaal in het leven van een topsporter. Het ene doel is bereikt en het andere staat alweer voor de deur. „Voordat je het weet begin je weer te trainen voor de klassie kers”, laat Van der Poel in een video van zijn ploeg Alpecin-Deceuninck weten vanuit Italië. MVDP begint zijn seizoen met Strade Bianche. Hij blijft vervol gens in Italië voor de etappekoers Tirreno-Adriatico. Daarna volgen Milaan-San Remo, E3 Saxo Classic, Ronde van Vlaanderen en Pa- rijs-Roubaix. Zijn voorbereiding op het eerste belangrijke blok van het jaar is ‘vlekkeloos’ verlopen. „Ik heb alles kunnen doen wat ik wilde, dus daar ben ik wel erg blij mee. Het is mijn eerste wedstrijd na een trai ningskamp. Ik weet van mezelf dat ik wel een paar wedstrijden nodig om echt super te zijn, maar ik heb een goede stage gehad.” Van der Poel keert terug in de wedstrijd die hij in 2021 op specta culaire wijze won. Vorig jaar miste hij Strade Bianche vanwege de rug blessure. „Het is direct een belang rijke koers. Een wedstrijd die voor veel renners iets magisch heeft,” De diskwalificatie werd uitgeroe pen omdat bij Beune bij haar enkel haar huid te zien was en dat mag niet. Het goud gaat naar olympisch kampioen Canada, waar Valérie Maltais, Ivanie Blondin en Isabelle Weidemann met 2.54,58 sneller waren dan Japan en de Verenigde Staten. zegt hij. „Ik heb hier al eens kunnen winnen en ik heb hier al eens een slechte dag gehad. Maar ik kom graag terug op de plek waar ik al eens gewonnen heb.” Ik weet van mezelf dat ik een aantal wedstrijden nodig heb om super te zijn Druk Alpecin-Deceuninck won dit wie- lerseizoen nog geen wegwedstrijd. Of dat nog invloed heeft op het ge moed van kopman Van der Poel? „Ik voel niet zo snel druk en dat is nu niet anders.” Zege Die gewonnen editie schaart Van der Poel bij één van zijn mooiste overwinningen op de weg. „De ma nier waarop was mooi met die twee aanvallen op het einde. Het was een kopgroep met klinkende namen. En dan op het einde over met Julian Alaphilippe en Egan Bernal op de slotklim. Dat was leuk.” Concurrenten Tadej Pogacar (hij sen. En die kun je altijd gebruiken. Pogacar durft van ver te gaan. Als je zelf goede benen hebt, is dat leuk. Anders wat minder.” Tijdens de verkenning merkte Van der Poel dat er niet veel grind ligt op de stroken. „Het heeft hier best veel geregend. De stroken lijken daarom meer op slecht asfalt.” start zondag in Parijs-Nice) en Wout van Aert (niet helemaal fit na ziekte) zijn afwezig in de Toscaanse heuvels. „Dat verandert wel een beetje de wedstrijd. Zij zijn renners die altijd aanvallend willen koer- |4 GO ZATERDAG 4 MAART 2023 k heb alles kunnen doen wat ik wilde Mathieu van der Poel op weg naar de zege in Strade Bianche in 2021. fotocorvos WK AFSTANDEN WIELRENNEN CANADA Primoz Roglic maakt ko mende week zijn rentree in het peloton. De 33-jarige Sloveen is door Jum- bo-Visma geselecteerd voor de Italiaanse ritten koers Tirreno-Adriatico, die maandag begint. Roglic moest begin september opgeven in de Ronde van Spanje na een bizarre val partij, vlak voor de finish van de zestiende etappe. Hij stond op dat moment op de tweede plaats in het algemeen klassement. Roglic moest als gevolg van zijn val de WK in Aus tralië overslaan en onder ging in het najaar een ope ratie om van zijn aanhou dende schouderproblemen af te komen. SKIËN Mikaela Shiffrin (27, foto) moet nog even wachten op het record van Ingemar Stenmark in de wereld beker. De Amerikaanse eindigde gisteren op de super-G in het Noorse Kvitfjell op de vierde plaats. De Oostenrijkse Cornelia Hütter legde in Noorwegen beslag op de eerste plek, voor de Italiaanse Elena Curtoni en de Zwitserse Lara Gut-Behrami. Met een zege zou Shiffrin het re cord van Stenmark hebben geëvenaard. De Zweedse legende kwam in de jaren 70 en 80 tot liefst 86 wereldbekeroverwinningen. Shiffrin staat momenteel nog op 85 zeges in de we reldbeker. De Canadese voetbalbond heeft een tijdelijke over eenkomst bereikt met het nationale vrouwenteam. Het akkoord volgde drie dagen na het vertrek van voorzitter Nick Bontis, die besloot op te stappen na aanhoudende kritiek. De Canadese voetbalsters waren ontevreden omdat ze zich ongelijk behandeld voelden in vergelijking met het nationale mannenteam. „Dit gaat over respect, dit gaat over waardigheid en dit gaat over het gelijk trekken van de competi tieve omgeving”, zei Earl Cochrane, secretaris van de Canadese bond na het bereiken van het akkoord. De Nederlandse schaatssters zijn bij de WK afstanden in Heer- enveen gediskwalificeerd op de ploegachtervolging. Het Neder landse trio Marijke Groenewoud, Joy Beune en Irene Schouten had vlak daarvoor de beste tijd neergezet met 2.52,65 voor Ca nada en Japan. - Mathieu van der Poel Bij het ter perse gaan van deze krant was de WK afstan den nog bezig Kijk op de site van deze krant Nederland raakte een gouden me daille kwijt. FOTO ANP Daniël Dwarswaard Rotterdam Vul O mm-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 23