3 Voorselectie Oranje: Cillessen is terug, debuut van Wieffer ki. t ''^'sndstad 19 4 VERSTAPPEN NU UITDAGENDE PERIODE IN MET DEVRIES L GP van Bahrein TV trace, waardoor hij maar in één vrije training kan wennen voordat de kwalificatie begint. Het wordt een uitdaging.” Maar van uitda gingen houdt Tost wel. Hij gaat ze al een heel tijdperk lang vol passie aan. Soms met een diepe zucht, land. In 2018 koos Koeman in zijn eerste periode als bondscoach Aanpassen Het betekent niet dat Tost zijn kwaliteiten als kampioenentrainer niet kan toepassen op De Vries. „Want in de Formule 1 ontwikkelt elke coureur zich voortdurend”, zegt hij. „Het is niet bepaald een stilstaande wereld. Er zijn elk jaar veranderingen, andere regels. Dat heeft invloed op het gedrag van de auto en daar moet een coureur zich aan kunnen aanpassen. Hoe ervaren hij ook is, dit blijft het eer ste jaar van Nyck in de Formule 1. Zijn leercurve zal steil zijn. Te meer omdat hij veel circuits nog niet kent. Hij is nog nooit in Saoe- di-Arabië geweest, nooit in Mel bourne en en Sao Paulo. Het is niet makkelijk om voor het eerst op een nieuwe plek te rijden en dan is er ook nog regelmatig een sprin- maar meestal met een glimlach. „Hoe lang ik nog teambaas blijf?. Misschien nog wel een lange tijd. Zolang ik het nog zo leuk blijf vin den als nu, ga ik door.” Op zoek naar het juiste steuntje in de rug van weer een nieuwe Verstappen. Koeman houdt vast aan groot deel van WK-selectie uit Qatar bij zijn eerste voorselectie meteen zal staan”, zegt Tost. „Ik denk niet dat hij lang nodig heeft om te wennen. Hij zal er meteen klaar voor zijn. Interessant, want dat heb ik meestal niet met een nieuwe coureur.” Wat is nou de grootste verrassing in de eerste voorselectie van de nieuwe bondscoach? Een Andries Noppert of Mark Flekken-achtige surprise zit er niet bij. Ronald Koeman presenteerde gisteren een lijst met wel een aantal verse namen, zoals die van Feyen- oord-middenvelder Mats Wieffer uit Borne. Hooguit Bart Verbruggen is bij A Jasper Cillessen is terug bij het grote publiek een onbeschre ven blad. De 20-jarige keeper van Anderlecht is één van vijf doel mannen en komt in beeld door de blessure van Justin Bijlow en het voor Tete toen beide landen tegen niet meer selecteren van de 39-ja- elkaar speelden in Parijs. Tete had rige Remko Pasveer. in dat Nations Leagueduel een as- Het geeft aan dat Nederland sist op de scorende Ryan Babel bij geen visvijver heeft die zo breed een 2-1 nederlaag. Nu treffen en diep als die in Frankrijk of Oranje en de Fransen elkaar op 24 Spanje. En ook dat Koeman spe- maart bij de start van de EK-kwa- lers als pak ’m beet Jerdy Schouten lificatie. Voor dat duel is de vaste (Bologna) of Branco van den Boo- rechtsback van Oranje, Denzel men (Toulouse) op dit moment Dumfries, geschorst. niet beter acht dan wat er al be schikbaar is uit de erfenis van 1OOste cap voorganger Louis van Gaal. Verder is Jasper Cillessen weer te rug, met een grote kans om eerste doelman te zijn bij de start van de EK-kwalificatie. En blijft ook Da ley Blind op dit moment in beeld in Zeist. De routinier van Bayern München staat op 99 interlands en zou onder Koeman zijn looste cap kunnen verdienen. Wie voorlopig niet op een uit- Uit diens WK-selectie staan nodiging hoeven te rekenen zijn drie man nu niet op de lijst. Naast Donyell Malen en Arnaut Dan- Bijlow en Pasveer ook geen Luuk juma. Twee aanvallers van clubs de Jong. En dat is omdat de spits uit buitenlandse topcompetities, donderdag zelf aangaf dat hij per maar ze hebben weinig inbreng direct met Oranje stopt. „Ik was bij Borussia Dortmund en Totten- enigszins verrast toen Luuk mij ham Hotspur. Koeman houdt ze donderdag belde dat hij niet lan- buiten zijn eerste groep van 37 ger beschikbaar is”, aldus Koe- man, nadat Van Gaal ze in het na man. „Maar ik heb begrip voor zijn j aar al liet afvallen voor het WK. uitleg dat hij zich 100 procent wil concentreren op PSV.” Misschien zit de grootste ver rassing in iets anders: het signaal dat met deze eerste selectie uit gaat naar een aantal routiniers. Koeman ziet nog toekomst in Ge orginio Wijnaldum, de midden velder die na een mislukte periode bij Paris St.-Germain en een zware beenbreuk bij AS Roma weer fit is en speelt. Deze week stond de 32-jarige Wijnaldum voor het eerst in negen maanden in de basis in een wedstrijd op clubniveau. Hij maakte 90 minu ten vol bij Cremonese - AS Roma. Ook Kenny Tete (27) kreeg het meiners (Atalanta), Mats Wieffer (Feyen- signaal dat Koeman nog aan hem denkt. De rechtsback van Fulham zou zelfs direct in beeld kunnen komen voor een basisplaats eind deze maand bij Frankrijk - Neder- VANDAAG, 16.00 UUR KWALIFICATIE MORGEN, 16.00 UUR RACE TV VIAPLAY hij naartoe wil’ Oranje, foto pro shots Circuit van Sakhir 4 13 5 6 12 7 8 11 10 14 1 15 Winnaar 2022 Charles Leclerc Rondes 57 Bochtnr. 9 Kampioenenmaker Tost met Nyck de Vries, fotoap 11 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 In zijn eerste voorselectie voor Oranje houdt Ronald Koeman nog bewust veel open. Vrijwel de voltallige selectie van het WK in Qatar blijft in beeld. Daarnaast is er vers bloed uit de eredivisie en keren met Jas per Cillessen, Georginio Wijnal- dum en Kenny Tete drie oude bekenden terug op een lijst van 37 man. De voorselectie van Oranje Keepers: Jasper Cillessen (NEC), Mark Flekken (SC Freiburg), Andries Noppert (SC Heerenveen), Kjell Scherpen (Vi tesse), Bart Verbruggen And er I echt) Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Bayern München), Sven Botman (Newcastle United), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Inter), Jere mie Frimpong (Bayer Leverkusen), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Qui- lindschy Hartman (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Tyrell Malacia (Manchester United), Kenny Tete (Ful ham), Jurriën Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Inter) Middenvelders: Steven Berghuis (Ajax), Jordy Clasie (AZ), Ryan Gravenberch (Bayern München), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Marten de Roon (Atalanta), Kenneth Taylor (Ajax), Davy Klaassen (Ajax), Joey Veerman (PSV), Teun Koop- oord), Georginio Wijnaldum (AS Roma) Aanvallers: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Memphis Depay (Atlético Madrid), Vincent Janssen (FC Antwerp), Noa Lang (Club Brugge), Xavi Simons (PSV), Wout Weghorst (Manchester Uni ted), Cody Gakpo (Liverpool). Morgen, Viaplay 16:00 u Naarten Wijffels Zeist Circuit 5,412 km Afstand 308,238 km 3 k 2 GO ZATERDAG 4 MAART 2023 'flraW BRON:FIA I I DRS-inhaalzone detectiepunt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 19