HELDENDOM BOEKENWEEK -EERVOLLE VERMELDINGEN VI SCHRIJFWEDSTRIJD ste - een boek in zijn koffer. Meestal een boek dat ze inmid dels uit haar hoofd kon voordragen. Hij krijgt nu al een brok in zijn keel bij het idee dat ze straks met een frons van opper ste concentratie de woorden zachtjes mee zal zeggen. Dit keer heeft ze een paar boeken meegesmokkeld. Thuis denken ze dat hij een slopende, geestdodende reis langs klanten moet maken. In werkelijkheid gunt hij zich echter een week alleen in hun vakantiehuis in de Franse bossen. Voorzichtig loopt hij de keldertrap af. Pas als hij de deur opent, begint haar hopeloze gejammer weer. ‘Alsjeblieft, laat me gaan. Ik heb twee kinderen.’ Zonder te reageren schuift hij het dienblad naar haar toe, zodat ze het voedsel met geboeide handen naar binnen kan werken. Dan loopt hij terug naar boven en stuurt een appje. Graag gedaan, Sarah. Wat fijn dat Je oké bent. Nogmaals bedankt voor Je hulp! Ik ben nu weer terug van het ziekenhuis. Kwestie van herstellen. Liefs, Sarah Met een brede glimlach legt hij zijn telefoon op tafel. Sarah heet ze dus. Gelukkig zit alleen haar onderarm in het gips. Toen hij haar vorige week met fiets en al over de motorkap van die auto zag vliegen, had het er heel anders uitgezien. Hij was naast haar gaan zitten, had zijn jas over haar heen gedrapeerd en haar trillende hand vastgepakt. Iemand anders had zich over de bestuurder ontfermd, die al net zo in shock was. Hij neemt een slok van zijn halflauwe koffie en pakt vervol gens het dienblad met eten vast. Nog een uur, dan kan hij even videobellen met zijn dochtertje om haar een verhaal voor te lezen en haar welterusten te wensen. Als hij op zakenreis was, deed ze altijd stiekem - dat dacht ze tenmin- 22 - BEN BLOM -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 102