Strandpaviljoens liggen onder vuur Open dag bij waterschap Scheldestromen Hulst hopeloos verdeeld over hulp aan ondernemers 6 Gemeente Sluis overweegt nieuwe regels Het strand is hét uithangbord van West-Zeeuws- Vlaanderen en dat moet vooral zo blijven. Toch gaat er de komende jaren best wat veranderen aan de kust. En vooral strandpaviljoen- houders gaan dat merken. De helft van politiek Hulst wil dat nü werk wordt gemaakt van hulp aan ondernemers uit de gemeente. De andere helft wil afwachten op maatregelen van de wethouder. en wil wellicht Europese mede- dingingsrichtlijnen volgen. Die kaal is zeer kritisch. „Je zult als on dernemer tegen je pensioen maar angst. „Grote ondernemers zijn al met de campings aan de haal, we moeten voorkomen dat dit ook met de paviljoens gebeurt.” VVD’er Philip Thomaes vindt dat Sluis niet het braafste jongetje van de klas moet zijn. „Waarom zouden wij deze Europese richtlij nen moeten volgen als de rest van Nederland dat niet doet?” Wethouder Marian van Oosten- brugge zegt de kritiek in haar oren te hebben geknoopt. In het conceptplan staan meer veranderingen. Het aantal strand cabines wordt beperkt uitgebreid tot maximaal 850. Sluis wil dat on geveer 70 procent naar eigen inwo ners gaat, die ook voorrang zou den moeten krijgen op de wachtlijst voor badhokjes. Politiek Hulst is hopeloos verdeeld over hoe ondernemers uit de ge meente in deze financieel moei lijke tijden bijgestaan kunnen worden. Bij een motie in de laatste raadsvergadering, waarin voorzet ten werden gedaan, staakten de stemmen. De beslissing is uitge steld naar de volgende vergadering in april. De voorstanders van acute hulp zijn het hier niet mee eens. Ze willen niet dat ondernemers nog zo lang moeten wachten. Een ‘Impactteam* (waarin alle fracties zitten) heeft onlangs on welkom op ons kantoor in Middelburg Ga op ontdekking, maak kennis met ons werk en ontmoet de waterschappers. Leuk voor jong en oud! Bezoek ook de verkiezingsmarkt met kandidaten en partijen die meedoen aan de waterschapsverkiezingen op 15 maart. Frankrykweg 8, Temeuzen. derzoek gedaan naar de noden en wensen van ondernemers. Daaruit bleek dat zij meer steun en advies willen. In een motie wilden de fracties D66, PvdA, Forum voor Democratie, HulstPlus, Groot Hontenisse Hulst en namens ABGH het inmiddels door de par tij geschorste raadslid Marina Eck hardt, dit voor elkaar krijgen, maar de overige fracties/raadsleden wa ren tegen. De stemmen staakten, tot chagrijn van Tom Willaert (GHH). Hij vindt dat de kwestie is verworden tot een politiek spel, waarbij niet de boodschap telt, maar welke partij die brengt. „We zouden onze politieke jas uit doen.” De tegenstemmers vinden dat het Impactteam een adviserende en informerende rol heeft en dat het team niet op de stoel van B en W moet gaan zitten. Volgens wet houder Denis Steijaert heeft Hulst al een ondernemersloket. Welkom op de rioolwater zuivering Temeuzen Kom eens kijken naar ‘de reis van het rioolwater’. We vertellen u graag hoe het zuiveringsproces werkt. Geïnteresseerd in de techniek achter het zuiveringsproces? Dan kunt u zich ook laten informeren door onze deskundigen. Voor kinderen zijn er leerzame activiteiten. Bezoek hier ook de verkiezingsmarkt. scheldestromen.nl/opendag van twintig jaar voor onderne mers. Daarna zouden locaties op nieuw aanbesteed moeten wor den. Voor de huidige paviljoens zou een overgangsperiode van vijftien jaar gelden, wat inhoudt dat ze in 2039 mogelijk sluiten. Als het contract is afgelopen, zouden de ondernemers het paviljoen moeten afbreken. Door Europese richtlijnen te volgen, hoopt de gemeente te voorkomen dat een ondernemer naar de rechter stapt om te protes- De gemeente Sluis werkt aan een teren dat hij geen paviljoen mag bouwen. De gemeenteraad ziet daar helemaal niets in. „Gaan we dan iedere twintig onze stranden overhoop Grote gevolgen Het kan grote gevolgen hebben. Aangezien er geen extra paviljoens mogen bijkomen - alleen in Cad- met de grootste zak geld gaat. Ro- zand-Bad is volgens de Zeeuwse nald de Croock (CDA) deelt die Kustvisie nog ruimte voor een wellnesspaviljoen -, denkt Sluis aan een maximale contracttermijn Barretje op dijk Op de dijk van Cadzand-Bad mag een pop-up-tent, zoals een barre tje komen. Ook wil de gemeente de stranden meer een eigen karak ter geven. Zo past bij Breskens een maritiem strand, en bij Nieuwvliet een meer familiair strange. In Groede en Breskens komen permanente strandposten. Het drukke verkeer in de dui nen, waar wandelaars, fietsers en golfkarren door elkaar krioelen, moet ook worden aangepakt. Een communicatiecampagne moet weggebruikers erop attent maken dat ze niet alleen in de duinen zijn. Paden kunnen verbreed worden en ongewenst verkeer als auto’s en golfkarretjes wordt geweerd. Andere aanpassingen hebben minder om het lijf. Zo verplaatst het naaktstrand tussen Groede en Breskens een stukje naar het noor den en eindigt dit bij Killetje. Tussen het nudisten- en reguliere strand komt een buffer. nieuw strandbeleid, waarin bij voorbeeld de veiligheid en ruimte lijke ordening van de stranden ge regeld wordt. Afgelopen zomer jaar heeft de gemeente badgasten on- gooien?”, vraagt Patricia van de dervraagd over wat zij van de Vijver van het CDA zich af. Ook stranden vinden, inwoners heb- Sebastiaan Keijmel van Sluis Lo- ben een digitale vragenlijst inge vuld en de gemeente is met onder nemers gaan praten Daaruit is een op straat worden gezet door de ge- voorlopig plan gerold, dat onlangs meente.” Hij vreest ook dat nieuwe aan de gemeenteraad is gepresen- paviljoens naar de ondernemer teerd. Die is zo kritisch dat strand- paviljoenhouders in 2039 wellicht hun zaak zien verdwijnen. De gemeente overweegt nieuwe regels op te stellen voor paviljoens Gaan W6 dan iedere twintig jaar onze schrijven voor dat iedere onderne- Stranden OVerhOOp mer de kans moet krijgen zich op cmoiCil0 de markt te mengen. Kanadlweg 1, Middelburg (naast NS- en busstation). VRIJDAG 3 MAART 2023 VL Het strand bij Cadzand. fotöannehana Scheldestromen maart Sheila van Doorsselaer Hulst Bob Maes Cadzand op ons kantoor in Middelburg en rioolwaterzuivering Temeuzen zaterdag 11 maart 2023 op beide locaties van 10.30 tot 15.30 uur - Patricia van de Vijver, raadslid CDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 53