Bieb Haamstede gaat vaker open Open dag bij waterschap Scheldestromen Bemande en onbemande uren Zendmast Hoedekenskerke krijgt na verzet andere plek Het mobiele bereik in Hoedekenskerke wordt toch beter. Een eerdere poging van Vodafone om een zendmast te bouwen bij het dorp stuitte op verzet, omdat het aanzicht van het dorp verpest werd. Er is nu een andere locatie gevonden. Damen niet in zeevaartschool 6 KOZIJNEN ZONWERINGEN OVERKAPPINGEN ascozeeland.nl Met de computer kunnen mensen zelf boeken inleveren en lenen Het komt bijna nooit meer voor, maar in Burgh- Haamstede wel. De bibliotheek daar gaat vaker open. Dat is een feestje waard. Bezoek hier ook de verkiezingsmarkt. ter of anders kunnen. We begre pen dat de bibliotheek hier in het dorpshuis voor sommige mensen toch wat verstopt was. De ope ningstijden waren ook best be perkt. Dus daar moesten we iets mee”. Door goede afspraken te maken met de beheerder van het dorpshuis, Peter Brussé, is het mo gelijk om ook open te zijn als er geen personeel is.” Bueno: „We hebben deels be mande uren en deels onbemande uren. Met de computer kunnen mensen zelf boeken inleveren en lenen. Peter doet de deur open en dicht als er niemand van ons is. Qua personele bezetting veran dert er niets.” Bezuiniging is dan ook zeker niet aan de orde. De uren op de rustige dinsdag zijn inge ruild voor uren op donderdag, want het bleek dat daar behoefte aan was. „We krijgen alleen maar positieve reacties van mensen. Die staan minder vaak voor een dichte deur.” Veel mensen komen juist voor een praatje in de bieb, maar dat kan natuurlijk nog tijdens de bemande uren. Bueno: „Er wordt in Zeeland bij een aantal andere vestigingen via dit concept gewerkt en we zijn aan het onderzoeken of het in Bruinisse ook kan. Je moet men sen iets meer zelfredzaam maken. En we zullen misschien tegen an dere dingen aan lopen. Maar we proberen het gewoon.” meer dan 28 mensen een onder komen vinden. Aan huisvesting in het praktijkgebouw werden meer eisen gesteld en er moes ten parkeerplaatsen voor de tij delijke bewoners worden gecre- eerd. Het eisenpakket zal te uitge breid zijn geweest om snel aan te voldoen, want Damen heeft geen plannen meer ingediend, meldde wethouder Coen Ber- tijn deze week. „Ik neem aan dat elders een oplossing is gevon den.” Uitgewerkte plannen voor een hotel en veertig apparte menten zijn er overigens ook nog niet. Het is de bedoeling om de mast nu te bouwen op een terreintje tussen de spoorlijn en het doolhof van de spoorlijn Goes-Borsele aan de Waardweg. Een heel stuk verder van het dorp dus. Deze locatie is gekozen in overleg met de ge meente en de dorpsraad heeft zich achter deze keuze geschaard. De bouw van een mast voor de mobiele telefonie is in Hoedekens- kerke geen overbodige luxe. Het bereik in het dorp laat regelmatig Welkom op ons kantoor in Middelburg Ga op ontdekking, maak kennis met ons werk en ontmoet de waterschappers. Leuk voor jong en oud! Bezoek ook de verkiezingsmarkt met kandidaten en partijen die meedoen aan de waterschapsverkiezingen op 15 maart. Frankrykweg 8, Temeuzen. te wensen over en dus ligt er ook een wens van inwoners om deze situatie te verbeteren. Maar toch heeft de plaatsing heel wat voeten in de aarde. Oorspronkelijk was het de bedoeling om de mast bij de begraafplaats neer te zetten. Dat viel verkeerd bij de dorpsraad. De raad vindt dat het silhouet en aan zicht van het dorp dan veel te veel worden aangetast. De dorpsraad droeg bij de gemeente enkele al ternatieve locaties aan. Welkom op de rioolwater zuivering Temeuzen Kom eens kijken naar ‘de reis van het rioolwater’. We vertellen u graag hoe het zuiveringsproces werkt. Geïnteresseerd in de techniek achter het zuiveringsproces? Dan kunt u zich ook laten informeren door onze deskundigen. Voor kinderen zijn er leerzame activiteiten. Nieuw onderzoek Daarop werd besloten om een an dere plek te zoeken en dat was een hele klus. De alternatieven moes ten worden onderzocht op haal baarheid. Niet alleen Vodafone moest opnieuw onderzoek doen naar de technische haalbaarheid, er kwam zelfs een extern bureau aan te pas. De procedure voor de vergunning moet nog in gang worden gezet. Horen we de laatste jaren vooral dat bibliotheken sluiten of be perktere openingstijden krijgen, in Burgh-Haamstede gebeurt juist het tegenovergestelde. Sinds deze week kun je daar meer uren te recht. Hoe dat kan? Een combina tie van bemande en onbemande openingsuren. Raquel Bueno, teamleider van de bibliotheken op Schou- wen-Duiveland, legt graag uit hoe ze daartoe zijn gekomen. „Ik ben altijd aan het kijken of dingen be- scheldestromen.nl/opendag Of de voormalige zeevaart school en het naastliggend praktijkgebouw in Vlissingen worden omgebouwd tot hotel en woontoren is nog ongewis. Maar de panden huisvesten dit jaar geen werknemers van Da men. Vorige herfst vroeg Damen de gemeente Vlissingen of het scheepsbouwbedrijf tot eind september wdit jaar maximaal vijftig internationale werkne mers mag huisvesten in de twee panden. B en W zeiden niet di rect nee, maar verbonden wel een hoop voorwaarden aan een tijdelijk verblijf. Zo mochten in het voormalige schoolgedeelte, dat jaren zorghotel was, niet I A A v w Kanaalweg 1, Middelburg (naast NS- en busstation). BE VRIJDAG 3 MAART 2023 - Raquel Bueno VLISSINGEN Scheldestromen - René Hoonhorst maart De bibliotheek in het dorpshuis is nu veel vaker open. Raquel Bueno (links) en Jaimie Willebrand (tweede van rechts) met jonge bezoekers Tycho en Sten de Jong (rechts), fotomariekemandemaker Mariska den Hartog Burgh-Haamstede Melita Lanting Hoedekenskerke op ons kantoor in Middelburg en rioolwaterzuivering Temeuzen zaterdag 11 maart 2023 op beide locaties van 10.30 tot 15.30 uur YOUNG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 51