Bieb Haamstede gaat vaker open Open dag bij waterschap Scheldestromen Ouderen delen scootmobielen Bemande en onbemande uren Damen niet in zeevaartschool i - 6 KOZIJNEN ZONWERINGEN OVERKAPPINGEN ascozeeland.nl Met de computer kunnen mensen zelf boeken inleveren en lenen Het komt bijna nooit meer voor, maar in Burgh- Haamstede wel. De bibliotheek daar gaat vaker open. Dat is een feestje waard. ter of anders kunnen. We begre pen dat de bibliotheek hier in het dorpshuis voor sommige mensen toch wat verstopt was. De ope ningstijden waren ook best be perkt. Dus daar moesten we iets mee”. Door goede afspraken te maken met de beheerder van het dorpshuis, Peter Brussé, is het mo gelijk om ook open te zijn als er geen personeel is.” Bueno: „We hebben deels be mande uren en deels onbemande uren. Met de computer kunnen mensen zelf boeken inleveren en lenen. Peter doet de deur open en dicht als er niemand van ons is. Qua personele bezetting veran dert er niets.” Bezuiniging is dan ook zeker niet aan de orde. De uren op de rustige dinsdag zijn inge ruild voor uren op donderdag, want het bleek dat daar behoefte aan was. „We krijgen alleen maar positieve reacties van mensen. Die staan minder vaak voor een dichte deur.” Veel mensen komen juist voor een praatje in de bieb, maar dat kan natuurlijk nog tijdens de bemande uren. Bueno: „Er wordt in Zeeland bij een aantal andere vestigingen via dit concept gewerkt en we zijn aan het onderzoeken of het in Bruinisse ook kan. Je moet men sen iets meer zelfredzaam maken. En we zullen misschien tegen an dere dingen aan lopen. Maar we proberen het gewoon.” meer dan 28 mensen een onder komen vinden. Aan huisvesting in het praktijkgebouw werden meer eisen gesteld en er moes ten parkeerplaatsen voor de tij delijke bewoners worden gecre- eerd. Het eisenpakket zal te uitge breid zijn geweest om snel aan te voldoen, want Damen heeft geen plannen meer ingediend, meldde wethouder Coen Ber- tijn deze week. „Ik neem aan dat elders een oplossing is gevon den.” Uitgewerkte plannen voor een hotel en veertig apparte menten zijn er overigens ook nog niet. Er zijn 29 appartementen in het woonzorgcomplex in de Poort- dijkstraat en als alle bewoners een scootmobiel zouden hebben, wor den de gangen een hindernisbaan. Er is simpelweg te weinig ruimte voor. Daarom hebben ze op het hoofdkantoorvanWoonz.org Ne derland, naar eigen zeggen de grootste seniorenhuisvestervan het land, een oplossing bedacht: een scootmobielpool. Daarbij le nen mensen een scootmobiel in plaats van dat ze er zelf een aan schaffen. Lion de Nooijer van Woonzorg vertelt dat stallingsruimte vaak Het is helemaal van deze tijd en tegelijkertijd uniek: in seniorencomplex Poortershof in Brouwershaven gaan bewoners scootmobielen delen. Welkom op ons kantoor in Middelburg Ga op ontdekking, maak kennis met ons werk en ontmoet de waterschappers. Leuk voor jong en oud! Bezoek ook de verkiezingsmarkt met kandidaten en partijen die meedoen aan de waterschapsverkiezingen op 15 maart. Frankrykweg 8, Temeuzen. een probleem is bij woningen. „Ie dereen kan een scootmobiel aan vragen, maar vervolgens lopen we tegen te weinig stallingsruimte aan. Bovendien merken we dat veel mensen zo’n scootmobiel al leen gebruiken voor de wekelijkse boodschappen. Vandaar dat nu in twee complexen deze pilot is ge start. Naast Brouwershaven is er een proef in de buurt van Eindho ven.” Volgens De Nooijer hebben nu twee bewoners zich ingeschreven voor de scootmobielpool. De rij wielen worden gestald in een aparte ruimte in het complex. „Het bevordert gelijk ook de sociale par ticipatie. Bewoners moeten samen plannen en hebben meer aan spraak”, zegt De Nooijer. De gemeente Schouwen-Duive- land ondersteunt de scootmobiel pool en ziet ook mogelijkheden voor bewoners die minder goed ter been zijn, maar niet de midde len hebben om een scootmobiel aan te schaffen. Welkom op de rioolwater zuivering Temeuzen Kom eens kijken naar ‘de reis van het rioolwater’. We vertellen u graag hoe het zuiveringsproces werkt. Geïnteresseerd in de techniek achter het zuiveringsproces? Dan kunt u zich ook laten informeren door onze deskundigen. Voor kinderen zijn er leerzame activiteiten. Bezoek hier ook de verkiezingsmarkt. Horen we de laatste jaren vooral dat bibliotheken sluiten of be perktere openingstijden krijgen, in Burgh-Haamstede gebeurt juist het tegenovergestelde. Sinds deze week kun je daar meer uren te recht. Hoe dat kan? Een combina tie van bemande en onbemande openingsuren. Raquel Bueno, teamleider van de bibliotheken op Schou- wen-Duiveland, legt graag uit hoe ze daartoe zijn gekomen. „Ik ben altijd aan het kijken of dingen be- scheldestromen.nl/opendag Of de voormalige zeevaart school en het naastliggend praktijkgebouw in Vlissingen worden omgebouwd tot hotel en woontoren is nog ongewis. Maar de panden huisvesten dit jaar geen werknemers van Da men. Vorige herfst vroeg Damen de gemeente Vlissingen of het scheepsbouwbedrijf tot eind september wdit jaar maximaal vijftig internationale werkne mers mag huisvesten in de twee panden. B en W zeiden niet di rect nee, maar verbonden wel een hoop voorwaarden aan een tijdelijk verblijf. Zo mochten in het voormalige schoolgedeelte, dat jaren zorghotel was, niet Kanaalweg 1, Middelburg (naast NS- en busstation). SD VRIJDAG 3 MAART 2023 - Raquel Bueno VLISSINGEN Scheldestromen - René Hoonhorst maart Mariska den Hartog Burgh-Haamstede Valeska Nastaiy Brouwershaven op ons kantoor in Middelburg en rioolwaterzuivering Temeuzen zaterdag 11 maart 2023 op beide locaties van 10.30 tot 15.30 uur De bibliotheek in het dorpshuis is nu veel vaker open. Raquel Bueno (links) en Jaimie Willebrand (tweede van rechts) met jonge bezoekers Tycho en Sten de Jong (rechts), fotomariekemandemaker YOUNG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 49