Erwin Harmes heeft M geleerd van eerste 65 van Walcheren jubileum na zware jaren weer vooruit 15 iMtt® Voor trainer Patrick Boute heb ik respect. Hij liep niet weg voor de problemen de laatste jaren Ik had nog nooit verder dan een marathon gelopen. Maar ik had ook niet verwacht dat ik zo zou instorten Het paradepaardje van Aarden burg is altijd de jeugdafdeling ge weest. Het heeft veel talenten voortgebracht. Zo was er die gou den lichting met onder anderen Van Sprundel, De Croock, Dwight van Hulle, Robbie van de Wijnckel, mannen en 5 vrouwen. Ook zijn er 7 duo’s en enkele tientallen gro tere estafetteteams. Onderweg zijn er wisselpunten ingericht. De start van de individuele wedstrijd is om 9.00 uur bij Duin- hotel Breezand in Vrouwenpol der. De eerste lopers van de esta fetteteams vertrekken om 9.15 uur. Het parkoers voert via Veere en de oostkant van Middelburg naar Fort Rammekens. Vanaf daar wordt de Walcherse kust gevolgd, terug naar Vrouwenpolder. Aan het einde gaat het nog zo’n 6 kilo meter over het strand. Naast Erwin Harmes, die vorig jaar won in 4.53.37 uur, doet ook ti telverdedigster Leonie Ton uit Wissenkerke (5.04.17) weer mee. Solo of in een team Voor de tweede editie van de Zeeuwse ultraloop hebben 46 duuratleten zich ingeschreven; 41 Jelle de Vreeze en Michiel Leijte. Toen die lichting uit elkaar viel, kel derde het niveau. Met het opstellen van een nieuw jeugdplan door De Croock, Bart van de Wijnckel en Robbie Goossens hoopt Aarden burg met de inmiddels 160 jonge voetballertjes die het heeft de ko mende jaren opnieuw de weg naar boven in te slaan. „Er zijn veertien Nu in een groepje „Nu hoop ik dat ik lang in een groepje kan blijven zitten”, zegt hij. „Het zou mooi zijn als er wat ervaren ultralopers meedoen, met wie ik me kan meten. Het gaat in deze wedstrijd ook niet om een snelle tijd, maar ik zou wel weer graag winnen. Ik heb er ook wel vertrouwen in dat het deze keer goed gaat.” Harmes liep al verschillende halve marathons in 2023. Zijn tijd in Cadzand-Bad (1.22.15 uur) viel Erwin Harmes won in 2022, maar had dat deels te danken aan de goedheid van Huub van Noorden. De duuratleet uit ‘s-Heer Abts- kerke haalde hem in de slotkilo meter bij en nam hem onder zijn arm mee naar de meet. Daar liet Van Noorden hem als eerste de fi nishlijn passeren. „Ik heb toen de afstand onder schat”, geeft de Middelburger nu aan. „Ik had nog nooit verder dan een marathon gelopen. Maar ik had ook niet verwacht dat ik zo zou instorten.” Toen hij destijds uit Vrouwen polder vertrok voor het rondje Walcheren, liet hij meteen de rest achter zich. Hij sloeg een gat van vele minuten en stevende onbe dreigd op de winst af. Maar zo rond Westkapelle begon hij het heel taai te krijgen. En daarna kwam het zwaarste gedeelte nog: een stuk strand tussen Oostka- pelle en Breezand. Hij kon amper op z’n benen blijven staan en kwam na bijna 5 uur strompelend over de meet. AVC Aardenburg. Hij beschikte over één arm, maar de klasbak liet vooral zijn voeten spreken. Wat la ter, in deze eeuw, stegen de talent volle spits Niek van Sprundel en stylist Steven de Croock boven de rest uit. Beiden maakten uitstapjes naar hoger spelende clubs, waaron der Hoek, maar keerden altijd terug bij op het oude nest. Overigens werden meer talenten weggeplukt door Belgische clubs. onder meer vanwege de lastige weersomstandigheden tegen, maar zijn races in Maassluis (1.14.56) en Axel (1.14.27) waren hoopgevend. „Omdat mijn moe der in het ziekenhuis ligt, mis ik soms trainingen. Dat merk je dan wel. Ik heb niet zoveel kilometers in een week kunnen maken als ik wilde. Maar voor de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen heb ik nog anderhalve maand. Dat moet je zien als mijn hoofddoel. De 65 van Walcheren is daar ook een mooie training voor.” jeugdteams. De trainers zijn oud-voetballers. We hebben na HW’24, Terneuzen en Terneu- zense Boys de grootste jeugdafde ling van Zeeuws-Vlaanderen”, stelt de voorzitter vast. Zelf neemt De Vrieze dit jaar af scheid. Hij zat, met een onderbre king, twaalf jaar in het bestuur. Vijf daarvan was hij voorzitter. Hij laat een financieel gezonde club achter. Zijn wens is de renovatie van het Van Dongen Park. Het zaterdag- voetbal lonkt bovendien. „De spe lers staan er positief tegenover. Tij dens de algemene ledenvergade ring wordt vandaag over de over stap gestemd. Mijn hart ligt op de zondag, maar het zaterdagvoetbal biedt nu meer mogelijkheden.” De aftredende voorzitter ziet de toekomst rooskleurig in. „Zes jeugdspelers stromen door en vol gend seizoen nog eens acht. Het is een sociale vereniging, waar ieder een welkom is. Hier voetballen bij voorbeeld ook jongens van Syrische ouders.” De jubileumviering laat nog even op zich wachten. Deze wordt 23,24 en 25 juni gehouden. Markante trainers De club heeft naast uitstekende spelers ook veel trainers zien passe ren, maar er zijn er altijd die op het netvlies blijven staan. De eerste trainer was in 1955 Sar de Vriend. Jan van den Dries bleef later zes sei zoenen bij Aardenburg en in dit rij tje mag ook Cor van Aken uit Mid delburg niet ontbreken. Markante trainers zijn zeker de West-Zeeuws-Vlamingen Henk Ottens en Robbie de Muijnck. De Vrieze: „Zij bleven vijf seizoenen. Ook voor Patrick Boute heb ik res pect. Hij liep niet weg voor de pro blemen die de laatste jaren ont stonden.” MIDDELBURG de reserves - Erwin Harmes - Roeland van Vliet - Peter de Vrieze Erwin Harmes bij Westkapelle, toen hij nog fris was tijdens de 60 van Walcheren, foto roeland van vliet Voor Erwin Harmes wordt de tweede editie van de 65 van Walcheren zondag wel weer „spannend”. Maar de Middelburger zegt geleerd te hebben van vorig jaar, toen hij aan het einde compleet leeg was en over de finishlijn geholpen moest worden. „Ik denk dat ik nu niet meer zo hard van start ga.” Aftredend voorzitter Peter de Vrieze op het sportpark van AVC Aardenburg. De club bestaat 90 jaar en kent een rijke historie, maar raakte de afgelopen jaren in verval, fotoboazTimmermans GO VRIJ DAG 3 MAART 2023 1933 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43