u 13 Thomas van den Houten ziet oud-ploeggenoten stunten met Spakenburg r A Naar Ajax zonder voetbalschoenen Ajax hebben ze al gehad en mij lijkt het mooier om in De Kuip te spelen dan bij PSV Het bekerduel tussen FC Utrecht en Spakenburg was van loting tot eindsignaal één groot succesver haal. Alessandro Damen, keeper van ‘De Blauwen’, verrichte op n februari live op televisiezender ESPN de loting voor de kwartfi nale van de KNVB-Beker. Utrecht moest het worden voor de doel man, die zelf supporter is van de club uit de Domstad. En dat werd het. Op dat moment had niemand kunnen voorspellen dat het niet bij dat succes zou blijven. Een 1-4- zege; zelfs in de stoutste dromen van de Spakenburgers zal dat scenario niet voorbij zijn geflitst. Ook Thomas van den Houten had het succes van zijn oude ploeg niet zien aankomen. „Dat was een aardig potje, hè. Bizar!”, reageerde de voormalig verdediger van Spa kenburg, die enkele oud-ploegge noten waar hij nog steeds contact mee heeft zag schitteren in de Gal genwaard. „Vince Gino Dekker gaf bijvoorbeeld twee assists en Floris van der Linden maakte een doel punt. Die jongens spreek ik nog regelmatig. Ik vind het echt super mooi voor ze. Ook voor alle andere mensen bij de club. Ik volg Spa kenburg nog steeds.” Voetballer Thomas van den Houten uit Goes droeg anderhalf seizoen het shirt van tweededivisionist Spakenburg, de club die dinsdagavond voor een megastunt zorgde in het toernooi om de KNVB-Beker. De Zeeuw zag op televisie hoe enkele oud-ploeggenoten eredivisionist FC Utrecht verrasten met een 1-4-overwinning. „Dat was een aardig potje, hè. Bizar!” wedstrijd speelt... Spakenburg is een prachtige club om voor te spe len en zeker bij dit soort wedstrij den. Veel mensen zijn heel nauw bij de club betrokken. Als speler krijg je dan veel berichtjes van supporters en mensen die de club volgen.” oord. „Chris is groot supporter van die club en kent assistent-trainer John de Wolf goed”, weet Van den Houten. „Persoonlijk lijkt me dat ook de mooiste loting. Ajax-uit hebben ze natuurlijk al gehad des- Ik vind het echt mooi, ook voor alle mensen bij de club. Ik volg Spakenburg nog steeds Voetbalgek dorp De Goesenaar kwam zelf door blessures en de komst van het co ronavirus niet tot veel wedstrijden in het blauw-wit gestreepte shirt van Spakenburg, maar hij maakte wel een heel bijzonder duel mee: Ajax-uit, ook in de beker. Op 22 ja nuari 2020 werd het in het achtste finale-duel in Amsterdam 7-0. Toen zat een stunt er dus niet in, Naar De Kuip Nu is het nog de vraag waar het volgende hoofdstuk van het Spa- kenburg-sprookje heen gaat. Ajax, Feyenoord en PSV komen in de andere kwartfinales in actie. Spa- kenburg-trainer Chris de Graaf sprak al uit dat hij hoopt op een wedstrijd in De Kuip tegen Feyen- maar Van den Houten zag wel wat die wedstrijd met de inwoners van Spakenburg deed. „Het was een gekkenhuis. Bijna het hele dorp was leeg, behalve die ‘Rooien’ (zo wordt de andere dorpsclub en ri vaal IJsselmeervogels genoemd, red.) dan.” „Gisteren moet het net zo’n feest zijn geweest of misschien wel groter”, aldus Van den Hou ten. „Spakenburg is echt een voet balgek dorp. Het draait daar maar om twee dingen: voetbal en vis. Als je dinsdagavond naar het pu bliek in het stadion keek, kon je dat ook wel zien. En als je dan zo’n tijds en mij lijkt het mooier om in De Kuip te spelen dan bij PSV.” Maar ook als het lot anders be paalt - er moet natuurlijk ook nog geloot worden voor de volgende ronde - is er voor de club uit de tweede divisie nog een andere mogelijkheid om alsnog in De Kuip te spelen. Van den Houten, lachend: „Dan moeten ze in ieder geval de halve finale winnen. De finale is daarna natuurlijk in Rot terdam. Helemaal onmogelijk is dat niet. Als De Graafschap bij voorbeeld stunt tegen Ajax en Spa kenburg daarna die club loot, is het best mogelijk. Het zou super mooi zijn...” i 1 M .fe- ‘Het draait daar maar om twee dingen: voetbal en vis - Thomas van den Houten Als speler van een ama teurclub een uitwedstrijd bij Ajax spelen, is al een bijzon derheid op zich. Voor Thomas van den Houten werd het op 22 januari 2020 niet alleen een wedstrijd die hij nooit meer zal vergeten, maar ook een wedstrijd waar hij nog lang aan herinnerd zal wor den. De verdediger uit Goes vergat namelijk zijn schoenen voor het bekerduel, dat uitein delijk met 7-0 verloren ging. „Die avond ontplofte alles”, herinnert Van den Houten, die in Zeeland onder meer voor Hoek en Goes speelde, zich. „Er werd gelijk heel veel over geschreven. Door Thijs Zon neveld van het Algemeen Dagblad bijvoorbeeld. En na de wedstrijd stond ik ook in eens meer dan een uur inter views te geven. Die avond was natuurlijk sowieso al bij zonder, maar door die schoe nen werd het helemaal een gekkenhuis. Iedere voetballer vergeet zijn schoenen wel eens, maar bij mij gebeurde het uitgerekend precies voor deze wedstrijd”, kijkt de Zeeuw nuchter terug op die ene avond. „Ik heb dat daarna natuurlijk wel een tijdje moe ten horen. En nog steeds af en toe. Maar allemaal op een positieve manier, hoor!” - Thomas van den Houten Daniel Vervelde Goes Thomas van den Houten als speler van Spakenburg. Hij zag zijn oude ploeg dinsdagavond stunten met een 1-4-overwinning bij FC Utrecht, foto orange pictures GO DONDERDAG 2 MAART 2023 jHjpL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 45