Groen? ‘Ik heb alleen een blauwe en een gele pas’ •riant KT* ^3 Axelse die moeder met mes in de rug stak, krijgt half jaar cel Verhelderende brief blijkt juist verwarrend 4 I Riant-Stoutenbeek dé inspiratie voor design. -..I I I daan? En waarom zitten er dan al- doen! Toch is er in Goes nog een pastoe hülstaH ft' lichtgroen. Dit is een officieel door het rijk voorgeschreven kleur Op zoek naar een plek met gerenomeerde topmerken en interieuradvies op maat? Kom naar Riant-Stoutenbeekt en laat u verrassen door een exclusieve collectie designmeubelen en de mooiste Zo had B. haar zus geappt met onder meer de tekst ‘ik heb mama gestoken’ ‘Ben ik nou gek of zijn ze gewoon kleurenblind?’, zal menig Goesenaar gedacht hebben toen onlangs de stempassen op de deurmat vielen. Want is die ene pas nou geel of groen? Hoe een verhelderende brief voor verwarring kan zorgen. De 32-jarige H. B. uit Axel, die ervan werd verdacht op 24 april vorig jaar met een mes in de rug van haar moeder te hebben gestoken, heeft daarvoor een celstraf van 180 dagen gekregen. Daarvan zijn er 51 voorwaardeiijk. ook zo raar aan die brief’, spreekt De Jonge zijn verbazing uit. „Ze hebben toch al mijn gegevens en dan weten ze toch wel of ik de Ne derlandse nationaliteit heb of niet? niet voor mag stemmen?” Maar dat is niet zo, legt de Goese Het vonnis komt overeen met de eis van de officier van justitie. Net als de officier was de rechtbank van oordeel dat er geen sprake was geweest van een poging tot dood slag, maar een poging tot zware mishandeling. Op de bewuste dag was haar moeder bij B. op bezoek en ze dronken samen een glas bier. Dat ene glas werden er beduidend meer en op enig moment waren ze aardig beschonken. Er ontstond nadat zij was vertrokken en was dat zeker niet door haar gebeurd. De rechtbank acht die verkla ring ongeloofwaardig, temeer daar op de telefoon van B. meerdere WhatsApp-berichten werden aan getroffen die over de steekpartij gingen. Zo had B. haar zus geappt met onder meer de tekst ‘ik heb mama gestoken’. een fikse ruzie tussen de twee da mes. De moeder vertrok en kwam pas weer in beeld toen ze gewond op de Kanaalkade bleek te liggen. Ze vertelde dat haar dochter haar in de rug had gestoken. Volgens de ontkennende B. moet haar moeder zijn gestoken met a fo rm ey ye STOUTEN BEEK FWRMINK Willem Adriaansens Goes Ad Roos Middelburg g *«6oes De brief van de gemeente. „Maar ik heb alleen een blauwe en Dg StGITipGS ÏS een gele stempas thuis gekregen. Geen groene”, vertelt een ver baasde Frank de Jonge. De brief roept bij de Kloetinger eigenlijk alleen maar meer vragen op. Want waar haalt Goes die groene stempas nou opeens van- Frank de Jonge met zijn geel/groene stempas en de brief die vragen bij hem oproept. „Het gaat na tuurlijk wel over een belangrijk iets.” coresmarcelledavdse sen hebben meegestuurd. Zoals Veere, Schouwen-Duiveland en Best Slordig De Jonge vindt het allemaal maar raar. Het is niet dat hij zich groen en geel ergert, maar verwarrend vindt hij het wel. En hij is niet de enige: „Nee, ik hoor het om me heen ook, in mijn vrienden- en kennissenkring. En eerlijk gezegd vind ik het best slordig voor een instantie als de gemeente. Want het gaat natuurlijk wel over een belangrijk iets, waarbij je als bur- - woordvoerder gemeente Goes ger je mening mag uitbrengen.” Reimerswaal, om er maar een paar te noemen. En daar is alles zo hel der als wat. De passen doen daar zelf het werk. Een blauwe pas met instructies voor het waterschap en een andere, ook netjes met aanwij zingen, voor de Provinciale Staten. En of je die nou geel of groen vindt of misschien zelfs kersenrood met een zwarte zweem; hij is bestemd voor de verkiezing van de leden van Provinciale Staten. Goes zegt altijd een brief met de leen een gele en een blauwe in passen mee te sturen. Dit keer was mijn envelop? Mis ik dan een dat noodzakelijk‘omdat sommige Blauw, geel, groen: het is allemaal groene? Of komt die misschien kiezers alleen voor het waterschap niet zo eenvoudig in stempassen- nog later? En wat moet ik dan met mogen stemmen’. „Ja, dat vind ik land. Je hoeft er in de gemeente die gele pas? Vragen, vragen, vra- Goes niet eens kleurenblind voor gen... Waar een ‘verhelderende’ te zijn om de kluts kwijt te raken, brief al niet toe kan leiden. Bijna iedereen heeft daar onlangs de stempassen thuisbezorgd ge kregen. Twee stuks per stemge- „De stempas is lichtgroen”, laat een woordvoerder van de ge meente Goesweten.„Ditiseenof- Sturen ze dan toch gewoon een pas rechtigde; een voor het waterschap fideel door het rijk voorgeschre- voor PS mee als je daar helemaal en een voor de Provinciale Staten, ven kleur. De brief hebben we Op de passen staat waar ze voor meegestuurd om de noodzakelijke bedoeld zijn. Een kind kan de was informatie te geven om te kunnen woordvoerder uit. „De inwoners stemmen.” Maar vraag aan wille- die voor de leden van de PS en het begeleidende brief bij de passen keurig wie wat voor kleur het is en waterschap mogen kiezen, hebben meegestuurd. Om de boel te ver- negen op de tien zal zeggen dat het twee stempassen gekregen. Er zijn helderen. En juist deze brief zorgt om een gele stempas gaat. ook inwoners die alleen een stem- nu voor de nodige verwarring. En wat nou zo raar is: er zijn zat pas hebben gekregen voor de wa- Wie de brief leest, raakt name- gemeenten die helemaal geen be- terschapsverkiezingen. In de brief lijk eerder in de war dan dat alles er geleidende brief met de stempas- wordt uitgelegd waarom.” helderder door wordt. Want in de brief staat geschreven dat je voor de Provinciale Staten mag stem men als je de Nederlandse natio naliteit bezit. Dan dien je daar de groene stempas voor te gebruiken F I I ILIHTELOOI IWj ZONDAG leolux Leolux Pulla Hoekbank Zoals getoond 6.999 DESIGNER SPECTRAL smart furniture LABEL VANDENBERG lit and wonder. r i go*1 Riant-Stoutenbeek bij Morres Wonen Industrieweg 2 4561 GH Hulst T (0114) 388 388 U vindt Riant-Stoutenbeek ook in Breda, Amersfoort en Waalwijk O WH w ■rl r» DONDERDAG 2 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 36