fl -jjtbt 26 R G Tsé IAJ Ir Creed3 DERDE SEIZOEN VAN TELEVISIEHIT DE VERRADERS IS TELEVISIE 9 A Elke avond tijdens de opnames van tv-hit De Verraders worden de deelnemers opgesloten in hun slaapkamer zonder mobiel Op de gang klinkt luid kabaal. Waarom? Presentator Tijl Beckand geeft een kijkje achter de schermen. Hoeveel kanten kan je nog op met een plot voor een boksfilm? Ook bij Creed 3, goedbeschouwd al de negende film uit de beroemde Rocky-franchise, kunnen alle vakjes van de spreekwoordelijke bingokaart worden afgevinkt. Toch weet Michael B. Jordan - die niet alleen te rugkeert in de hoofdrol, maar ditmaal ook op de regiestoel zat - de welbekende boksdichés een vol doende effectieve uppercut te geven. Die clichés zijn er niet voor niets. Waarom moet je die lozen als ze blijven werken? Sylvester Stallone besteeg in de eerste Rocky uit 1976 heldhaftig de 72 stenen trappen naar het Philadelphia Museum voor wat tegenwoordig in de cinema een ‘training montage’ wordt genoemd. We zijn acht films verder en zijn voormalig pupil Adonis Creed (Jordan) trekt in de zoveelste versie van zo’n sequentie met touwen een compleet vliegtuig achter zich aan. Liefheb bers van het genre zullen gniffelen, maar ook stie kem een laagje kippenvel kweken. Ook het ‘vrouwtje van’ is weer van de partij, al is zij (Bianca, gespeeld door Tessa Thompson) nu een zelfstandig modern mens met een succesvolle muziekcarrière. En uiteraard bouwt alles weer toe naar een eindgevecht waarin Creed het opneemt tegen een gigant, waarbij je moet geloven dat het nog spannend zal worden wie wint. De interes santste ‘twist’ zit overigens in dat laatste aspect. Deze tegenstander in kwestie heet Damien An derson, gespeeld door rijzende ster Jonathan Ma jors, een charismabom van jewelste. Hij is een voormalig en aan lager wal geraakte jeugdvriend die net uit de gevangenis komt. Met afgunst ziet hij toe hoe het Adonis wél lukte een titaan in de boks- wereld te worden, inclusief zo’n typisch ‘vrouwtje van’ en een bijna komisch patserige villa met het mooist denkbare uitzicht over Los Angeles. Blur komt naarZiggo De Leeuw en tieners stiekem uit zijn kamer glipte”, vertelt Beckand. „Tijdens de eerste editie bleek het namelijk heel lastig om de verraders ongemerkt uit hun slaap kamer te lokken.” Overigens bleek het kabaal niet ge noeg. „Nu de deelnemers bekend zijn met het spel, gedragen ze zich soms net als gevangenen. Ze spreken codes met elkaar af, bijvoorbeeld ‘doe om 21 uur het licht van je kamer uit, dan weet ik dat jij een getrouwe bent’.” Om die reden moet iedereen ‘s avonds een uur lang van zijn licht schakelaar afblijven en zijn mobiele telefoon inleveren. „Anders spieken ze alsnog op WhatsApp wie er offline is. Dat zou een verrader kunnen zijn die bij het torentjesoverleg is.” Broedermoord Als Creed in zijn jonge jaren loyaler was geweest, was dit alles ook voor hém weggelegd, maakt Da mien in vooral non-verbale spierballentaal duide lijk. Het aardige is: hij heeft beslist een punt. Dus wie is in dat klassieke gevecht nu eigenlijk de held en wie de schurk? Creed 3 werkt bij vlagen ook als voortreffelijk geacteerd drama. Al willen fans waarschijnlijk zo snel mogelijk die ring in om het bloed en de kwijlslierten in slow motion te zien rondvliegen. Daar moeten ze lang op wachten, maar eenmaal daar trekt regisseur Jordan alle filmische registers open. Al werkt die climax ook vanwége dat geloof waardige broedermoorddrama. Alsof je weer in de gymzaal staat en je wordt niet uitgekozen - Tijl Beckand, presentator Tranen Alle maatregelen ten spijt, volgens Jan Slagter, baas van Omroep Max én deelnemer, waren er kandidaten die er alles aan deden om de verraders alsnog te ontmaskeren. „Ik heb een deelnemer gehoord die plat op de grond in zijn slaapkamer lag om te zien of hij iemands voeten zag.” Het derde seizoen krijgt een nieuwe spelregel in de finale. Voort aan kunnen getrouwen alleen de zil- verschat winnen als ze alle verraders naar huis hebben gespeeld. Volgens Beckand zullen er weer heel wat tranen vloeien. Niet alleen vanwege het slaapgebrek - kandida ten lopen tenslotte ‘s nachts het ri sico om ‘vermoord’ te worden - maar vooral vanwege het psychologische karakter van het programma. „Ieder een weet dat het een spel is, maar het wordt toch snel persoonlijk. Er wordt constant over je gekonkeld, zoals: ‘Hij is te slim, dus van hem moeten we af.’ Alsofje weerin de gymzaal staat en je wordt niet uitgekozen.” [^4 ha é&smwS&he*"' et is misschien I flauw om te zeggen I dat dit het beste sei- I zoen van De Verra- I ders tot nu toe is. Dat zeg je ook niet over de nieuwste James Bond. Maar tóch voelt dit sei zoen spannender”, zegt Tijl Beckand. Dat zit ‘m volgens de presentator in de bekendheid van het psychologi sche list-en-bedrogprogramma, dat vrijdag aan zijn derde seizoen op tv begint. „De deelnemers hebben eer dere edities teruggekeken, spelen tactischer en zijn meedogenlozer. Zodra ze voet over de drempel van het kasteel zetten, veranderen ze in een groep hongerige wolven.” In het spel strijden twintig be kende Nederlanders om een zilver- schat van maximaal veertig kilo. On der hen zijn drie verraders die de buit voor zichzelf willen houden en elke nacht, na een geheim beraad in het kasteeltorentje, een zogenoemde ‘ge trouwe’ mogen vermoorden. De eerste twee seizoenen werden in het Limburgse kasteel Erenstein opgenomen. Dit keer speelt De Verra ders zich afin het Franse kasteel De Beguin in Lurcy Levis, 300 kilometer ten zuiden van Parij s. Zeker honderd kastelen werden gescreend voordat de keuze op dit landhuis uit 1180 viel. Dit kasteel heeft volgens de makers alles: een ronde tafel, een torentje, een ontbijtzaal, krakende trappen en slaapkamers waar het volgens som mige deelnemers ‘s nachts spookt. Om vroegtijdige ontmaskering van de drie verraders te voorkomen, trok de filmcrew elke avond alles uit de kast. Zodra het trio naar het geheime overleg in het torentje sloop, maakte de crew luid kabaal op de gangen. „Ze bonsden op de muren, sloegen met de deuren en liepen de trappen op en af. Zo wist je niet welke deelnemer Zr v 15 -T 4 fff; Bk j- - M Mb(T 1 L®5 j; j* ':k' - AULA u /--t M iï ill S?1 L<® i-j Manneke van Houwelingen - Gudo Tienhooven ANGELA KIJKT DEZE WEEK GEEN TV o MUZIEK Blur geeft 27 juni een optreden in de Ziggo Dome in Amsterdam. De kaartverkoop gaat morgen van start. De band groeide in de jaren 90 uit tot een van de meest succes volle Britse pop groepen. TELEVISIE Paul de Leeuw komt vanaf 11 april met Niet klein te krijgen. Daarin volgt hij een jaar lang vijf gezinnen die al lemaal te maken hebben met een kind met een levensbedrei gende ziekte. De Leeuw toont de tieners en hun gezin in het da gelijks leven. De Verraders, vrijdag 3 maart, 20.00 uur op RTL4 Actie/Drama Regie: Michael B. Jordan. Hoofdrollen: Michael B. Jordan, Jonathan Majors, Tessa Thompson en Phylicia Rashad. I Hoofdrolspeler Michael B. Jordan (Adonis Creed) is ook regisseur van de film.FOTOEUADe Creed 3 laat de fans lang wachten op rondvliegende kwijlslierten en bloed r -o DONDERDAG 2 MAART 2023 GO ?oo<-Lo«o o *0 Ér zullen weer heel vloeie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 26