0) G> Als Esra Nelisse op haar paard z it klopt alles 'W Schouwse amazone won onverwachts Jumping Amsterdam Ganze Regatta geldt weer als Zeeuws kampioenschap 11 4/ PWG is nummer vier Na eerste ronde klaar Esra Nelisse (19) uit Burgh- Haamstede verraste onlangs bij Jumping Amsterdam. Ze won het Er wordt over een lengte van 4,3 kilo meter gevaren. Vanaf 11.30 uur vertrekt de eerste serie boten vanuit de stads haven, de tweede heat is na 14.30 uur. Omdat het kanaal smal is, vertrekken de boten na elkaar. In totaal zijn het er 52 van dertien verschillende vereni gingen. Van alle wordt de tijd afzon derlijk opgenomen. De skiff is de best bezette klasse. Er zijn negen mannen in de eenpersoons boten en zes vrouwen. Paralympiër Corné de Koning, zelf lid van Scaldis, is één van de deelnemers. Hij is drievoudig wereldkampioen op dit nummer binnen het aangepaste roeien. Er wordt in zestien verschillende klasses geroeid. Roeivereniging Honte uit Middelburg neemt als enige een vrouwenacht mee naar Goes. Van bui ten de provinciegrenzen komen drie mannenachten. Wanneer iedereen in een boot lid is van een Zeeuwse club of in Zeeland geboren is, kan er een Zeeuwse titel in de wacht gesleept worden. een twinkeling in haar ogen. Tijdens de wedstrijden zelf merk ik dat ze het echt leuk vindt. Ze trekt naar de hin dernis toe. Voor mij als ruiter is dat een goed gevoel. Ik hoef haar niet aan te sporen, maar weet zeker dat we erach ter goed terechtkomen.” Wat heeft geholpen in de aanloop naar Jumping Amsterdam, waren de trainingen van coach Eddy Koster uit Bruinisse. „Hij heeft veel ervaring met grote concoursen en bootste de wed- strijdsituaties goed na. Hij legde let terlijk de lat hoog om te springen. En misschien maakte hij het nog wel las tiger dan dat we het in de wedstrijd kregen. Dat was echt een voordeel tij dens Jumping Amsterdam. Het ge beurt ook niet zo vaak dat tijdens het basisparcours er al zoveel deelnemers Esra Nelisse weet niet anders of paar den horen in het leven. Haar vader Stef Nelisse en moeder Janinka van Klo- chum deden vroeger ook mee aan wedstrijden. „Mijn vader in het ZZ springen en mijn moeder in de Z2 dressuur", vertelt ze. „Nu rijden ze al lebei niet meer en focussen ze zich meer op mijn wedstrijden. We waren vroeger altijd op de manage aanwezig. Manege Grol in Renesse was ons tweede thuis. Toen ik drie weken oud was, reed ik al samen met mijn moe der op een paard. De sfeer op de ma nage vond ik fantastisch. Mijn vrien dinnen had ik daar ook. Ik reed voor de lol op pony’s. Voor wedstrijden had ik nog geen oog.” Ze woont nu samen met haar moe der en haar grootouders in het voor malige Groen Kruis-gebouw aan de Burghseweg. Haar vader woont in Noordgouwe. Haar wedstrijdpaard, ei- Dankbaar De overwinning smaakte zoet. „We richten ons het aankomende jaar op internationale wedstrijden en hebben voor Dominica een internationaal pas poort aangevraagd. Ik zal veel in België rijden. Het CHIO in Rotterdam? Daar heb ik vaak op de tribunes gezeten, soms met tranen in mijn ogen. Zo mooi die entourage. Het applaus als een ruiter foutloos rijdt. Je kunt voor CHIO niet inschrijven, je moet ge vraagd worden. Het is voor mij een droom om daar te mogen rijden. Wie weet komt dat een keer. Ik ben voor nu dankbaar dat alle mensen om mij heen mij nu zo helpen met de sport.” 1.30m springen. „Dat smaakt naar meer", zegt ze na haar eerste grote titel. uit liggen. Ik had het echt niet ver wacht dat ik als eerste zou eindigen.” van 55 kilo kan ze nog steeds op een gendom van Bert Verseput, staat in pony rijden. „Op ongeveer je zestiende Zonnemaire. „We hebben zelf een jaar maak je de overstap naar een paard, drie pony’s en een onlangs ge- paard. Maar bij Bertje begon het. Die boren veulentje op de manege in Re- was springerig en we voelden elkaar nesse staan. Ik studeer ook nog be- goed aan. Later had ik met Mara een drijfseconomie aan de Hogeschool In- nog beter gevoel. Daarna heb ik ook hólland in Rotterdam. Rijden op onze nog op Kiwani, Aixlita en Fay gereden, eigen paarden doe ik ongeveer vier Toen Dominica vier jaar was, begon ik keerindeweek. Met Dominica train ik op haar te rijden. Het heeft even ge- één of twee keer. Mijn leven is nu wel duurd om aan elkaar te wennen. Maar helemaal op paardrijden gericht. Na de we hebben nu zo’n goede band, dat we havo in Zierikzee heb ik bewust twee elkaar feilloos aanvoelen. Als ik op haar tussenjaren genomen en gereden op zit, klopt alles. We vertrouwen volle- paarden van anderen.” dig op elkaar. Ik merk als we op wed strijd gaan, dat ze plezier heeft. In de Volledig vertrouwen trailer staan haar oren dan naar voren. Het wedstrijdrijden leerde ze op pony Waar andere paarden braaf hun ding Bertje, zo’n zeven jaar geleden. Met doen, daar kijkt Dominica om zich haar lengte van 1,72 meter en gewicht heen in de voorbereidende fase. Er zit DISTRICTSBEKER T--uSH I n GO WOENSDAG 1 MAART 2023 DAMMEN TRNAVA M GOES Op het Havenkanaal tussen Goes en Goese Sas is zaterdag de negen tiende editie van de Ganze Regatta. Ook dit jaar geldt het evenement van roeivereniging Scaldis als Zeeuws kampioenschap. Kloetinge (foto) en Tholense Boys speelden gisteren. Bij het ter perse gaan van deze krant waren hun duels nog niet klaar. Kijk voor de verslagen van beide duels op www.pzc.nl/sport Tennisster Les ley Patti nama- Kerkhove is gis teren al meteen in de eerste ronde van het 60.000 dollar- toernooi van Trnava uitge schakeld. Bij het Slowaakse eve nement ging de 31-jarige Zierik- zeese met 6-0 6-2 onderuit te gen de Deense Clara Tauson, die zo'n 100 plekken hoger staat op de we reldranglijst. Het damteam van PWG ‘s-Gra venpolder heeft het seizoen af gesloten met een uitstekende overwinning. Te gen middenmo ter Damcombi- natie Zaanstreek werd het in een thuiswedstrijd 12-4. PWG is op de vierde plaats ge ëindigd in de eerste klasse C, met vijf punten achterstand op kampioen Haar lemse Damclub. Gerrit van Loon Burgh-Haamstede Esra Nelisse heeft onlangs Jumping Amsterdam gewonnen met het paard Dominica. „Ik had het echt niet verwacht dat ik als eerste zou eindigen.” fotosandraschimmelpennink 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 39