JONG IN OOST-SOUBURG Kachels en dierenvoer voor Oekraïne J T v Ir M 1 iWj 9 r Lezers helpen Lezers éi Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag Ezra Minderhoud (12) uit Oost-Souburg. Van Es heeft allerlei Zeeuwse be drijven benaderd om geld en goede ren te doneren. Ze noemt het hart verwarmend wat ze heeft gekregen. ik vind het hier gewoon leuk. Je hebt de zee in de buurt waar je al tijd lekker kunt zwemmen en sur fen. Het strand en de zee zijn altijd anders, dus het wordt nooit saai. Dat vind ik wel bijzonder. Ik zit hier vlak bij het kanaal en we wo nen dicht bij een park. Ik hoorde ook dat we in Zeeland de meeste zonuren hebben. Dat is ook fijn. i Het enige nadeel van wonen in Zeeland vind ik de stijgende zee spiegel.” „Een sterke magneet en een touw. Handschoenen zijn ook wel han dig, want de spullen die je uit het water vist, zijn soms echt heel smerig. In de winkelwagen zat bij voorbeeld een dikke laag modder en de fietsen waren helemaal ver roest. En niet te vergeten: een goede locatie om te vissen. Hier in Oost-Souburg heb je het kanaal, dat is er natuurlijk een prachtige plek voor.” „Nee, eigenlijk niet. Maar we wo nen natuurlijk wel onder de zee spiegel, dus het is wel jammer dat ze de dijken steeds verder moeten ophogen.” „Ik doe het nog niet zo lang, maar mijn grootste vangsten tot nu toe zijn twee fietsen en een winkel wagen. Die heb ik allemaal uit het kanaal gevist. Uit de sloot viste ik een soort magneetspel met van die balletjes. Dat is speelgoed, dus dan vraag je jezelf toch af hoe dat in die sloot terecht is gekomen.” „Ik denk van wel. Ik woon heel mijn leven al op Oost-Souburg en „Domburg is een mooie plek om te surfen. En wat ik doe is golfsur- fen, dat doe je alleen met een plank. Daar ga je op liggen en dan peddel je met je handen tot er een golf komt. Op dat moment ga je op de plank staan en laat je jezelf meevoeren met de golf. Nu is het winter en is het zonder een pak te koud, dus ik doe het eigenlijk al leen in de zomer, dan heb je geen pak nodig.” „Nee, ik heb nog geen idee. Ik zit nu in groep 8 en ga na de zomer het vwo doen op het Calvijn Col lege, maar wat ik daarna ga doen, weet ik echt nog niet.” I arinella van Es heeft veel respons gekregen op haar I I oproep voor onder andere kachels, generatoren, accu’s, dikke batterijen, opladers, gereedschap pen en dierenvoer. „Er is zoveel ge brek aan dat soort spullen, maar ook aan lang houdbare voedings middelen, incontinentiemateriaal en pijnstillers.” Van Es is sinds ongeveer een jaar betrokken bij de stichting Help Be jaardenhuis Nikolaev. Vorig jaar al hielp ze met het inzamelen van boodschappen in supermarkten en kwam ze in contact met de in Vlis singen wonende Olesya Lutsenko. Haar vader is directeur van het be jaardenhuis in Mykolajiv, een stad tussen Odessa en de Krim. Daar wonen ongeveer tachtig mensen. si „Twee aanhangers vol met verf, rol len stof bedlinnen, waterkokers, noem maar op. We kunnen alles ge bruiken, behalve grote meubelen en bedden. Als er weer een trans port naartoe gaat, nemen we ook wel kleding en dekens mee maar L dat heeft geen prioriteit. Meneer I Lutsenko heeft een tuin met fruit- bomen en wil die gaan rooien om daar groente te gaan telen. Daarvoor I hebben we al tuingereedschap ge- I kregen, pootaardappelen en zaden. 3 Hij vangt ook honden en katten op en daar hebben we ook voer voor ingezameld.” „Meestal gewoon in de sloot en dan vis ik op karpers. De ene keer ga ik samen met mijn vrienden vissen, de andere keer met mijn broertje en soms met de meester.” Ezra Minderhoud Geboren: 4 februari 2011 Woonplaats: Oost-Souburg Huisdieren: konijn Bijbaantje: nog niet Verliefd: nee I. - Ellen De Vriend i Weet je al wat voor werk je later wilt gaan doen? Woont met: vader en moeder, twee broertjes en zusje School: Graaf Jan van Nas- sauschool in Vlissingen Hobby’s: surfen, magneetvis- sen, gewoon vissen en buiten spelen Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Vandaag: Marinella van Es uit Vlissingen, die voor een be jaardenhuis in Oekraïne goe deren zoekt. Meer info over de stichting op kwilnie@zeelandnet.nl. Marinella van Es kreeg ontzettend veel reacties op haar oproep. FOTO DIRK-JAN G JELTEMA Wat heb je allemaal nodig om te magneetvissen? Rachel van Westen Oost-Souburg Maak je je daar zorgen over? Een van jouw hobby’s is mag neetvissen, heb je weleens iets bijzonders gevangen? Denk je dat je in Zeeland wil blij ven wonen? En je surft ook, waar doe je dat het liefst? A Ezra (links) en zijn broertje Micha bij het kanaal in Oost-Souburg waar zij magneetvissen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA En als je gaat vissen, waar doe je dat het liefst? ‘Het strand en de zee zijn altijd anders, dus het is nooit saai’ GO WOENSDAG 1 MAART 2023 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 37