Rechtbank M geeft ‘Brit’ groene licht Kastjes met gratis boodschappen poppen op in Reimerswaalse dorpen POV wil dat college af ziet van islamitische school in Middengebied 6 Tussentijdse uitspraak De rechtbank in Middelburg heeft in een tussentijdse uitspraak de weg grotendeels vrijgemaakt voor de bouw van het nieuwe hotel Britannia in Vlissingen. De rechtbank geeft de gemeente alleen huiswerk mee over het restaurant en de kleur van de stenen in de gevel Wie eens een boodschap over heeft of daar juist een tekort aan heeft, kan in Reimerswaal voortaan gebruikmaken van vier buurt kastjes. De rechtbank geeft de gemeente nog mee dat het goed kan zijn om Samenwerken Later bleek het grootste aantal ou derverklaringen bij het ministerie - getuigenissen van (toekomstige) ouders van leerlingen van een isla mitische school - uit het Middenge bied te komen en werden de pijlen daarop gericht. Talbi: „Door de Met een school in de Combinatie kunnen leerlingen te voet of met de fiets komen is”, legt Mirjam Vreeke van Ter Weel uit. „Deelnemers aan de dagbesteding vinden het fijn nog volop deel te nemen aan de sa menleving. Met deze kastjes ge beurt dat. Want als ze wat spullen hebben die ze aan willen bieden, kunnen zij die in dit kastje zet ten.” Dat neemt niet weg dat ie deréén spullen in de kastjes mag zetten. Op voorwaarde dat het lang houdbaar is of dat het een verzorgingsproduct is. Drank of sigaretten zijn niet bestemd voor de buurtkastjes. Hoewel het geen formele taak is, zullen deelne mers aan de dagbesteding wel in de smiezen houden of het kastje netjes blijft. In het verleden werden de dag- bestedingslocaties zo ook al be trokken bij een actie voor de kle- dingbank. „Ze zamelden kleding in die hergebruikt werd, daar be leefden de deelnemers voldoe ning aan”, zegt Vreeke. „Ook heb ben ze sokken gebreid voor Oek raïne om toch iets voor een ander te kunnen doen.” school in de Combinatie te vesti gen, kan Iqra (zoals de school gaat heten) niet alleen makkelijk sa menwerken met andere scholen, maar kunnen de meeste leerlingen ook lopend of met de fiets komen.” Maar de POV ziet liever dat de leegstaande ruimtes in de school De POV heeft twijfels bij het argu ment dat de meeste leerlingen voor de toekomstige school uit het Mid dengebied komen omdat dat niet aangetoond of onderbouwd kan worden. Volgens een woord voerster van de gemeente is er geen reden om te twijfelen aan die cij fers. „Het ministerie heeft het col lege opgedragen om onderdak te vinden voor een nieuwe basis school omdat er voldoende belang stelling voor is. En als de Stichting Islamitisch Primair Onderwijs (Sipo) zegt dat hun doelgroep in het Middengebied zit, dan is ervoor ons geen reden om daaraan te twijfelen. Natuurlijk heeft het meegespeeld in de keuze, maar belangrijker nog is het kostenplaatje. Nieuwbouw is duur en tijdrovend en andere toe- komstbestendige schoolgebouwen zijn niet beschikbaar. De Combina tie is praktisch ‘onderwijsklaar’.” De POV hoopt met haar argu menten een meerderheid van de raad achter de motie te krijgen. Ze ziet liever dat de school wordt ver- plaatst naar Oost-Souburg of de daar omliggende wijken, zoals ook in eerste instantie door Sipo was gevraagd. Directeur/bestuurder van Sipo, Mohamed Talbi, zei eer der in een brief aan de raad dat de stichting er bij die aanvraag nog vanuit ging dat ze tussen Middel burg en Vlissingen in de meeste leerlingen kon bedienen. Een blik soep. Shampoo. Of jam. Voor de een dingen die zonder na te denken in de winkelwagen worden gemikt, maar voor ie mand die minder te besteden heeft kan dat anders zijn. Vooral voor deze groep mensen zijn de buurtkastjes gemaakt. Mensen die iets nodig hebben worden zo geholpen, is de sociale gedachte achter het idee. De hou ten kastjes staan bij de locaties van Ter Weel in Kruiningen, Ril land, Yerseke en Krabbendijke. Het is niet zonder reden dat ze nou net daar staan. „Het plaatsen van deze kastjes is een dóóront wikkeling van de dagbesteding waar geen indicatie voor nodig ruimte bieden aan maatschappe lijke organisaties die geen dak meer boven het hoofd hebben. Ze vreest dat de leerlingen die nu op de Sint Jozefschool (katholiek), De Raven- stein (openbaar) en Het Vlot (chris telijk) zitten de dupe worden van de komst van de nieuwe school om dat mogelijk één en wellicht zelfs twee scholen onder het minimum aantal leerlingen zal komen. Ze ziet voldoende alternatieve locaties waar de school zelfstandig gehuis vest zou kunnen worden. Of de motie het haalt, blijkt tij dens de raadsvergadering op 9 maart. en door een onafhankelijke com missie afgewezen, waarop de stich ting naar de rechtbank stapte. De Middelburgse rechtbank komt in het tussentijdse vonnis tot de conclusie dat de gemeente Vlis singen alle aspecten rond de bouw, zoals het verkeer en de invloed van het nieuwe hotel op bijvoorbeeld wind en zon, goed heeft afgewogen. Ook het bezwaar tegen de bouw- De uitspraak is gisteren bekendge- hoogte van het hotel op de boule- maakt. Tientallen omwonenden en vard, dat 205 hotelkamers, suites en andere belanghebbenden hadden hotelappartementen moet gaan tel de rechters in november gevraagd len, is afgewezen. Bovendien zijn de omgevingsvergunning voor het de beroepen van de stichting en die nieuwe hotel op diverse punten af van bewoners die verder dan 200 te keuren. meter van Britannia wonen, De Middelburgse rechtbank niet-ontvankelijk verklaard. heeft die beroepen grotendeels af gekeurd: op één punt moet de ge- Horecavergunning meente Vlissingen de vergunning Wel moet de gemeente aan de slag in de komende tijd herstellen. Dat met het restaurant. De rechtbank meldt de gemeente in een persbe- vindt dat die horeca als zelfstandig richt. restaurant moet worden aangeduid De bezwaarmakers ageerden on- en niet als onderdeel van het hotel, der meer tegen de hoogte van het te Daarom moet er een andere horeca- bouwen pand. Ook maakten ze dui- vergunning voor komen. Vlissin- delijk dat ze zich zorgen maakten gen krijgt daarvoor de komende pe- over het sterrenrestaurant dat op de riode de gelegenheid. De defini- bovenste verdieping van de nieuwe tieve uitspraak volgt daarna. Brit moet komen; dat zou ook niet-hotelgasten kunnen trekken. Verenigd in de Stichting Britan- alvast de te gebruiken steensoorten nia naar Menselijke Maat hadden de en de kleuren van de stenen vast te bezwaarmakers al eerder bij de ge- stellen, zodat die kunnen worden meente geprobeerd de bouw tegen goedgekeurd. Vlissingen geeft aan te houden. Die bezwaren werden over de horecavergunning en de door burgemeester en wethouders stenen te gaan overleggen met AW Beheer, dat het nieuwe hotel wil bouwen. Eerder gaf Monique van Belzen van AW Beheer al aan het volste vertrouwen te hebben in een gun stige uitspraak van de rechtbank. Zij betreurde vooral de vertraging die de bouw van het nieuwe hotel heeft opgelopen door de juridische procedures. VLISSINGEN - Wendy de Jong De Vlissingse oppositiepartij Perspectief op Vlissingen (POV) wil de vestiging van de islamiti sche school bij drie andere scholen in de Combinatie tegen houden met een motie. Ze wil dat het college op zoek gaat naar een alternatieve plek in de omgeving van Oost-Souburg. Burgemeester José van Egmond neemt de eerste producten in ontvangst voor het buurtkastje in Kruiningen. foto'smarcelledavidse In Kruinin gen, Rilland, Yerseke en Krabbendijke werden giste ren de buurt- kastjes geo pend en ge vuld door deelnemers aan de dagbe steding. Mohamed Talbi, schoolstichting Arjen Nijmeijer Vlissingen Michiel Bouwman Kruiningen WOENSDAG 1 MAART 2023 WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34