M ar* Boeken bingo, beats en kunst De Agenda De rubriek De Agenda gaat over mensen achter evenementen. Deze keer Karin van der Weele uit Nieuwerkerk. Zij doet vrijwilligerswerk voor Geitenkaas boerderij Pollehof in Kwadendamme. De kleine geitjes vind ik wel heel schattig, maar dat vindt toch iedereen? Lokaal „De pannenkoeken worden trou wens zoveel mogelijk gemaakt van lokale producten, maar niet met gei tenmelk. Dat schijnt niet lekker te zijn. Voor het meel wordt graan ge bruikt van Leon de Winter, een ak kerbouwer uit de omgeving, en dat wordt vermalen op de Koutermolen in Hoedekenskerke. Hoe lokaal wil je het hebben?” „En ja, het is best aanpoten op zo’n dag, maar het is vooral enorm gezel lig. Ik doe het echt voor m’n plezier. Het is een heel laagdrempelig evene ment. Bezoekers hoeven maar 1 euro entree te betalen, dus het is altijd best druk. Het loopt allemaal als een geoliede machine en het voelt heel goed om met een groep een leuke dag gaan, maar nu kan het weer. Ik heb er echt zin in.” neer te zetten. Je doet het echt met z’n allen.” Vriendendienst Karin is dus niet op de boerderij om geiten te knuffelen, maar ze verleent andere hand- en spandiensten. „Dat begon toen Mary, die samen met haar zoon de geitenboerderij runt, bezig was met de website. Ik keek de teksten voor haar na. Gewoon wat schrijf- en stijlfouten eruit halen.” Karin en Mary leerden elkaar ken nen in 1989 toen ze allebei aan de hbo-opleiding verpleegkundige be gonnen. „We konden het heel goed met elkaar vinden. Ik woonde des tijds in Heinkenszand en zij in ’s-Heer Arendskerke, dus we fietsten elke schooldag samen naar Goes. We hebben vier jaar met elkaar in de klas gezeten en daarna zijn we altijd vriendinnen gebleven. Zij trouwde met Anton, hij had eerst nog een kal- vermesterij, maar uiteindelijk zijn ze overgegaan op geiten. Ze kregen een winkeltje bij de boerderij waar ze hun producten gingen verkopen. Op den duur stond Mary met haar kraam op campings en braderieën. Ze vroeg of ik het leuk vond om daarbij te helpen. Natuurlijk zei ik ‘ja’. Sindsdien spring ik af en toe bij. Ik vind het hartstikke gezellig om sa men met Mary achter zo’n kraam te staan.” Ook tijdens de lammetjesdag staat Karin paraat. „We beginnen ’s mor gens vroeg om alles klaar te zetten. Voor zover ik weet zijn er acht vrij willigers die dag en de familie komt ook helpen. We zetten een tent op, maken een terrasje met tafels en stoelen, laten het springkussen vollo pen en mijn vaste taak op die dag is pannenkoeken bakken. Dit jaar doe ik dat voor het eerst samen met mijn vriend Leo. Dat pannenkoeken bak ken is erin geslopen omdat Mary’s moeder elke zaterdag pannenkoeken bakte. Al jaren. Lammetjesdag viel op zaterdag, dus ook toen werden er pannenkoeken gebakken. De moeder van Mary is eind vorig jaar overleden, dus het wordt wel heel bijzonder om pannenkoeken te bakken nu zij er voor het eerst niet meer bij is.” Corona „Het is nu extra bijzonder omdat het twee jaar niet kon. In het begin van maart 2020 kwam iedereen met co rona uit Oostenrijk en dachten we nog dat corona niet zo’n ding zou worden. Maar dat werd het wel en de twee jaren daarna was er geen sprake van dat het door kon gaan. Er zijn ook een heleboel markten niet doorge- Is je denkt aan helpen flMk op een geitenboerderij, is het heel gemakkelijk om een plaatje voor je te zien van iemand in een overall met kaplaarzen die tus sen de geitjes doorloopt en links en rechts een knuffel uitdeelt aan de mekkerende diertjes. Maar dat beeld past niet helemaal bij Karin van der Weele. „De Pollehof heeft ook een zorgboerderij en de cliënten van de dagbesteding helpen met de verzor ging van de geiten. Zelf doe ik dat niet. Ik zou zelfs niet durven bewe ren dat ik een enorme dierenliefheb ber ben. De kleine geitjes vind ik wel heel schattig, maar dat vindt toch ie dereen? Wat is er nu leuker dan zo’n klein geitje de fles geven. Dan kan je alleen maar denken: ‘Bleef hij maar zo’. De volwassen geiten vind ik ook niet eng, maar er is ook een hond op de boerderij en daar zou ik liever een straatje voor omlopen.” DINSDAG 28 FEBRUARI 2023 - Karin van der Weele, vrijwilliger Geitenkaasboerderij Pollehof Karin van der Weele: „Wat is er nu leuker dan zo’n klein geitje de fles geven?” FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De Suffe Tutten houden donderdag vanaf 19.30 uur een boekenbingo in boekwinkel De Koperen Tuin in Goes. Behalve een bingo is er ook een miniboekenquiz. Er kunnen, vanzelfsprekend, boeken worden gewonnen. Zaterdag wordt in Podium ’t Beest in Goes de allerlaatste editie van ‘Beats op je fiets’ gehouden, het langstlopende drum ’n bass-feest van Zeeland. Na dertig edities stopt het. Aanvang: 20.00 uur. Het Jeugdwerk Kwadendamme houdt zaterdag de tweede editie van het ‘Kindertheater Festijn’. Hét pop-up theater van de gemeente Borsele. Steven Kazan komt optre den in het dorpshuis. Shows om 14.00 uur (enkel voor kinderen) en 16.00 uur (voor de hele familie). Info over ticketverkoop staat op jeugdwerkkwadendamme.nl. Nog tot en met zaterdag is in streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland de expositie over kunst rondom de Watersnood ramp te zien. Schilderijen, etsen, tekeningen die gemaakt zijn naar aanleiding van de Watersnoodramp in 1953, of ter herdenking daarvan, worden tentoongesteld. De Blue Jeans Big Band verzorgt zondag een Manhuistuin Winter concert in de katholieke Maria Magdalenakerk in Goes. Ze spelen swingende muziek uit de jaren 40 en 50, onder meer van Glenn Miller. De toegang is gratis. Aanvang: 14.00 uur. De lammetjesdag is op zaterdag 4 maart van 10.00 tot 17.00 uur. Bezoe kers kunnen lammetjes de fles geven en knuffelen, er is een springkussen en een traptrekkerparcours, er is kof fie, thee en limonade en er zijn warme pannenkoeken. Geiten kaas boerde rij Pollehof is te vinden aan de Quist- kostsedijk 8 in Kwadendamme. De en tree is 1 euro. Rachel van Westen Kwadendamme Karin van der Weele helpt mee op de lammetjesdag I U Hl# fe S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 48