VAN DE STRAAT ■MMS we 1 9 opstapmetZiggy Wie: Leon Weststrate en paard Ziggy Waar: Oude Zeedijk, Kattendijke Wanneer: zondag 26 februari, 11,15 uur. „Tot mijn 32ste heb ik in Goes gewoond, tot ik op een gegeven moment bij de poli tie in Rotterdam ging. Zodoende hebben we een hele tijd in de Hoekse Waard ge woond, want dan hoefde ik niet zo ver te rijden. Sinds een jaar of zes zijn we weer terug in deze omgeving. Ik ben nu alleen op pad, maar soms ga ik ook met stalgeno- ten mee. Of met mijn vrouw, die rijdt ook paard. Ziggy staat op stal bij Trimpe Bur ger in Kloetinge. Daar gaan we nu naartoe. We hebben nog een eindje te gaan, ja. Maar straks kunnen we in de berm een stuk in galop of draven.” gestaan als Feyenoord thuis speelde. En op Prinsjesdag heeft Ziggy ook een paar keer meegelopen. Zo hebben we best een hoop dingen gedaan en meegemaakt. Hij is dus best wat gewend. In mei wordt hij dan ook al achttien of misschien zelfs al negentien.” „Gemiddeld ga ik twee keer in de week met hem rijden, al ligt dat in de winterpe riode iets lager. Ik ga ook weleens ergens naartoe met hem. Vorig jaar deden we bij voorbeeld mee aan de straö in Burgh-Haamstede en vorige week hebben we meegereden bij die in Renesse.” iggy is een voormalig politiepaard. Hij is na twaalf jaar ongeschikt be- vonden voor de dienst omdat hij een hartruis had. Verder was hij wel ge zond en fit, dus toen ze vroegen of ik inte resse in hem had heb ik hem onder mijn hoede genomen. Toen ik nog bij de bere den politie zat, had ik hem al ongeveer twee jaar als dienstpaard gehad in Rotter dam. We hebben regelmatig bij De Kuip Leon Weststrate Samen bij De Kuip gestaan Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze iedere week op. Tekst Michiel Bouwman, foto Johan van der Heijden GO DINSDAG 28 FEBRUARI 2023 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 37