u Campingeigenaren die hun vaste gasten Flitspalen en trajectcontrole: 7 miljoen euro Reddingsacties kosten geld, maar vrees niet: ‘Wij sturen nooit een rekening’ 2 Stacaravans die plaats moeten maken voor recreatiewoningen. Het is een schrikbeeld voor veel huurders van een jaarplaats op een camping. Maar er zijn ook campingeigenaren die hun vaste gasten koesteren. 3F- OW r PZC.NL HL Politie: pas op voor nep boetes We kunnen er prima van leven, dus wat wil je nog meer In het Verdronken Land van Saef- tinghe kwamen twee wandelaars in de problemen. Op de Oosterschelde bij Yerseke moesten meerdere op varenden van een bootje gered worden, dat vast zat op een zand plaat. In het eerste geval kwam dat door het hoge water, hoe het kwam dat het bootje vastliep is nog ondui delijk. Voor de Kustwacht - die on- zegt Harmen Boot. De bloeiende narcissen kondigen het begin van een nieuw seizoen aan op het cara vanpark. Hij is druk bezig met de voorbereidingen. Met 133 jaarplaat- sen is ’t Torentje aan de Klooster- weg, even buiten het dorp, geen megacamping. Het is meer een ge zellig dorpje, gelegen in het groen, waar de meeste gasten al jaren ko men. Zij hoeven zich geen zorgen te maken dat binnenkort een inves- teerder het terrein op komt wande len met de boodschap dat de huur niet verlengd wordt. Niet in de verleiding De Vrieze is samen met zijn moe der Astrid Langendoen eigenaar van camping ’t Sluitgat. De cam ping heeft rond de 160 standplaat sen voor vaste gasten. Mensen die hun stacaravan het jaarrond op de camping hebben staan en daar ook veel tijd doorbrengen. De eigenaren tien vaste flitspalen, waarvan er acht ook controleren op rij den door rood licht. De actiefste paal die dubbel controleert, staat op de Schroe- weg in Middelburg, pal voor de McDo nald’s. Van de 8250 overtredingen die de camera vorig jaar vastlegde, waren er 885 voor rijden door rood licht. De paal, die sinds oktober vorig jaar op de Sloe- weg in Vlissingen geplaatst is, flitste in twee maanden tijd 4030 hardrijders. Meer dan één op de drie huurders van een jaarplaats houdt er reke ning mee het geliefde plekje op de camping kwijt te kunnen raken. Dat wees een recent onderzoek van HZ Kenniscentrum Kusttoerisme uit. De angst is ingegeven door wat ze op andere campings in en buiten Zeeland hebben zien gebeuren. Vo rige week nog stonden vaste gasten van Duinrand in Burgh-Haamstede hun zaak bij de Raad van State te bepleiten. Ruim vierhonderd per manente standplaatsen voor cara vans moeten daar verdwijnen om plaats te maken voor recreatiewo ningen. Duinrand is de bekendste, maar zeker niet de enige camping in Zeeland waar deze vorm van mo dernisering plaatsvindt. Maar lang niet alle campingeige naren gaan in op aanbiedingen van investeerders. Zij koesteren hun vaste gasten. Ook Kenneth de Vrieze uit Ouwerkerk heeft ze wel gehad, de mailtjes en de telefoon tjes van investeerders die vroegen of hij geïnteresseerd was in verkoop van zijn camping. der meer een SAR-helikopter in zette - maakt dat ook niet uit. De- nice Blok van de Kustwacht wil niet over kosten praten. „Mensen die hulp nodig hebben, moeten hulp krijgen. De rekening komt in elk ge val nooit bij hen terecht. Het is net als met 112: die bel je ook gewoon als de nood aan de man is. Het is niet de bedoeling dat mensen zich druk gaan maken over de kosten en dan wachten met bellen tot de situatie verergerd is.” Ook haar collega Lineke de Kroon van KNRM zegt dat. „Je kunt de mensen eventueel wel meegeven dat het onverstandig is in bepaalde van ’t Sluitgat zijn niet in de verlei ding te brengen om het bedrijf van de hand te doen. „Waarom zouden we? We kunnen er prima van leven, dus wat wil je nog meer. We zijn de hele dag buiten en de omgang met de gasten bevalt goed.” En zeker ook niet elke nieuwe ei genaar zegt de contracten van hou ders van een jaarplaats op. Harmen en Joleen Boot namen vorig jaar op Schouwen caravanpark’t Torentje in Burgh-Haamstede over van Leo en Pauli Thijsse. Niet om het terrein leeg te vegen en er chalets neer te zetten, maar om de vaste gasten een fijne plek te laten houden. „Er is meer in het leven dan geld”, situaties te water te gaan, maar daar blijft het bij.” Dat reddingsopera ties geld kosten, is wel duidelijk. De Kroon: „Wij moeten vrijwilligers opleiden, materiaal aanschaffen en inzetten. Werkgevers kost het geld als wij een vrijwilliger tijdens werktijd oppieppen. De brandstof kosten hangen sterk af van de boot die wordt ingezet. De KNRM-red- dingsstations Neeltje Jans en Bres- kens hebben allebei grote boten. Als die echt de zee op moeten en een uur volle kracht varen, lopen de kosten richting de 1000 euro.” ‘Camera 3866’ geldt al jaren als een van de actiefste flitspa len van de provincie. De flitser contro leert of het verkeer naar Sluis zich bij de Nieuwstraat houdt aan de maximum snelheid van 80 ki lometer per uur. In 2021 was de flitser goed voor 13.355 overtredingen, maar de camera werd toen ‘voorbijgestreefd’ door de vaste paal op de N57 op Schou- wen-D uiveland, vlak bij twee Shell-benzinestati- ons. Die flitser was in dat jaar goed voor 15-043 boetes. In 2022 hebben de ca mera’s stuivertje ge wisseld: met 11.525 bekeuringen op de N57 en 13.037 boetes op de N253. Zeeland telt veer- Tunnel Van de drie traject- controles was die in de Westerschelde- tunnel vorig jaar goed voor de meeste overtredingen (14.757), gevolgd door de Zeeland- brug (11.464). Op de N253 tussen Sint Anna ter Muiden en Heileweg gingen 11.329 bestuurders harder dan de toege- stane maximum snelheid van 80 ki lometer per uur. Het gemiddelde boetebedrag voor een snelheidsover treding bedroeg in 2022 62,88 euro. Rij den door rood licht kostte overtreders 250 euro per keer. DINSDAG 28 FEBRUARI 2023 PC Er zijn families VLISSINGEN Oneens - Ondine van der Vleuten Gisteren: Ik heb mijn computers en te lefoons goed beveiligd (1049 stemmen) VLISSINGEN Einde aan illegaal pokertoernooi VLISSINGEN Flitspalen en tra- jectcontroles heb ben vorig jaar in Zeeland bij elkaar 104.900 boetes opgeleverd, goed voor ruim 7 mil joen euro. De meeste overtre ders werden be trapt op de N253 tussen Draaibrug en Oostburg. Nieuwe stelling: Zeeland telt meer dan zat recreatiewoningen WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Woon je in Zeeuws-Vlaan- deren en krijg je een boete op de mat? Let dan goed op, hij kan nep zijn. Waar aan je kunt her kennen dat de brief nep is, is niet precies dui delijk. Gisteroch tend deelde een Belgische een vraag of de boete die zij had ontvangen wel echt was. Het bleek om een nepboete te gaan. Nederland int boetes in Bel gië en an dersom. Daarom is het extra goed opletten in de grensregio. Twij felt u over een boete? Bel dan naar het CJIB. Zij kunnen zeg gen of de boete echt is of nep. De politie heeft in de nacht naar maandag in een woning aan de Vincent van Goghlaan in Vlis- singen een ille gaal pokertoer nooi beëindigd. De vermoede lijke organisator, een 41-jarige Vlissinger, en de 26-jarige bewo ner zijn aange houden. Bedrijfs matig poker spe len om geld mag in Nederland al leen in een Hol land Casino. De politie viel het pand om 00.20 uur binnen. Er waren elf perso nen aanwezig. Er stond een po ker taf el met kaarten en fi ches van diverse waarden. 4000 euro aan contant geld werd in be slag genomen. Twee keer moesten de reddings werkers het afgelopen week einde uitrukken voor een nood situatie op de Zeeuwse wateren. Het roept de vraag op: wie be taalt de rekening? - Kenneth de Vrieze, camping ’t Sluitgat in Ouwerkerk Astrid Langendoen en haar zoon Kenneth de Vrieze van camping ’t Sluitgat in Ouwer kerk. FOTO KATJA VAN NOORT 65% 35% Eens Eldridge Pentury Vlissingen Theo Giele Vlissingen De twee flitspalen op de N59, vlak bij Burgh-Haamstede. foto dirk- jan gjeltema B1 Boete €200 - «S.- ■Wll-ga, B«*«El

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 30