0> <'W Rol heetgebakerde tussenpersoon zit Renner als gegoten Brian May hint op vervolg van Bohemian Rhapsody-film: ‘Verschrikkelijk veel gebeurd’ 24 Eddie ‘Eddepet’ Veenstra, het personage uit Vrienden voor het leven blijft acteur Peter Lusse achtervolgen. In zijn nieuwe theaterprogramma vertelt de door armoede geplaagde Lusse openhartig over de schaduwzijden van de roem. ACTEUR VERTELT OVER HOOGTE- EN DIEPTEPUNTEN - Quote van de dag ]aat 4 A THEATER Zonder dat iets officieel gepland staat, zeg ik je nu ‘natuurlijk gaat het gebeuren' „We hebben te maken met twintigduizend verlo ren zielen die geen hoop en toekomst hebben”, zegt Mike McLusky, de hoofdpersoon uit Mayor of Kingstown, waarvan nu twee seizoenen op Sky- Showtime beschikbaar zijn. McLusky weet waarover hij praat. Hij heeft zelf achter de tralies gezeten, maar is nu een tussenper soon tussen de politie, gedetineerden en drugs dealers. Hij wordt gespeeld door Jeremy Renner, onder meer bekend vanThe hurt locker en The Bourne legacy. Hij kwam begin dit jaar in het nieuws na een ongeluk met een sneeuwruimer. Dat kostte hem bijna het leven. De rol van McLusky zit Renner als gegoten. Hij weet deze heetgebakerde tussenpersoon precies in al zijn emotionele erupties te treffen. Het laveren tussen al deze partijen is geen sinecure. Zoals zijn verhouding met de reusachtige drugs dealer Bunny, die zittend in zijn voortuin zijn handel drijft, omringd door lijfwachten. Hun band is gestoeld op onderling vertrouwen. Mayor of Kingstown is geen serie voor tere zielen. Naarmate de afleveringen vorderen, neemt het ge weld buitensporige proporties aan. Vooral in de grootste gevangenis, waar een opstand slechts een kwestie van tijd is. De grote vraag is of McLusky zich kan blijven handhaven in al deze milieus. Zijn tegenpool is zijn moeder, gespeeld door Diane Wiest, die in de vrouwengevangenis lesgeeft in de Amerikaanse geschiedenis, hopend dat haar veroordeelde toe hoorders er lering uit kunnen trekken om hun leven te verbeteren. Eigenlijk probeert zij het zelfde te bereiken als haar zoon Mike, maar is haar methode vredelievender. Na twee seizoenen is het afwachten of Renner na zijn ongeluk kan terugkeren in zijn veeleisende vertolking. De schrijvers hebben aangegeven ge noeg ideeën te hebben voor minstens zes seizoe nen, maar zonder Renner is dat onmogelijk. Belangrijke filmprijs Pink belooft stunts „Het is verleidelijk om een se quel te maken. Het zou het al leen al waard zijn om weer met die jongens te kunnen werken”, zegt May over de cast en crew van de biopic over het leven van zanger Freddie Mercury, die in 1991 op 45-jarige leeftijd over leed aan de gevolgen van aids. Het verhaal in de vervolgfilm zou volgens May verder kunnen gaan waar de eerste film is was lange tijd een mysterie. Inmiddels weet de acteur welke kwaal hem teistert. „Ik heb een stofwisselingsafwijking. Mijn lichaam functioneert niet optimaal. Een wondje aan mijn vinger ontsteekt drie keer zo snel. Een ander die naar de sportschool gaat, krijgt spieren, ik alleen spierpijn. Met dit lijf zal ik de Tour de France niet winnen, maar als je daar rekening mee houdt, kun je een prima leven leiden. Alleen zo hard werken als ik deed, was geen goed idee. Daarvoor heb ik een prijs betaald.” geëindigd. „De climax van Bohe mian Rhapsody was het Live Aid-concert. En het moment waarop Freddie de diagnose aids kreeg. Maar tussen het einde van de film en het einde van de glo- riejaren van Queen is nog ver schrikkelijk veel gebeurd.” De film uit 2018, die meerdere grote prijzen ontving, was vol gens May in het bijzonder ge maakt voor de overleden zanger. „Ik vond het geweldig dat we dit voor Freddie konden doen. Na tuurlijk waren wij ook in de film te zien, omdat we een groep wa ren, maar het ging eigenlijk alle maal om Freddie. Ik denk dat we dat goed hebben gedaan.” Ik heb écht wakker gelegen over of ik de huur nog kon betalen A van de serie zingen het lied luidkeels mee. Floofdrolspeler Peter Lusse (63) niet. Als krassende nagels over een schoolbord, zo klinkt de titelsong van de hitserie uit de jaren 90 in zijn oren. In een interview om schreef hij het ooit als een ‘zeiklied’. Dertig jaar na de laatste uitzending is het personage Eddie Veenstra nog springlevend in de hoofden van televisiekijkend Neder land. Geen week gaat voorbij zonder dat ie mand Lusse herinnert aan zijn rol in de comedyserie. „Ik dacht dat het wel een keer zou overgaan”, zegt de acteur. Filmrollen, opera's, mu sicals; Lusse deed van alles om het publiek zijn veelzij digheid te tonen. Liet hielp niets, want dankzij de tal loze herhalingen van de se rie - waarvoor de acteurs geen cent ontvingen - staat Vrienden voor het leven in het collectief geheugen gegrift. „Jarenlang heb ik interviews over Vrienden voor het le ven afgehouden. Ik was bang dat die rol te veel aan mij zou blijven kleven.” Lusses worsteling met zijn alter ego loopt als een rode draad door het theaterpro gramma Eddie voor het leven, waarmee hij momenteel door het land reist. „Liet is wie ik ben, het is zoals mensen mij kennen. Toen ik na mijn gezondheidsproblemen terugkeerde op de planken had ik alle pr no dig. Een kwarteeuw heb ik geprobeerd dat mannetje weg te houden. Dat is mislukt, dus laat ik er maar het beste uithalen.” De oorzaak van zijn gezondheidsprobleem Gesloopt De komiek raakte compleet uitgeput door zijn zeldzame aandoening. „Ik kon weinig werken. Ik leefde van mijn spaargeld, maar op den duur kwam de bodem in zicht. Toen ik fit genoeg was om het werk te hervatten, ontdekte ik dat de cultuursector was ge sloopt. Er was weinig werk en de klussen die ik wel kon krij gen, werden slecht betaald. Ik belandde in een we reld die compleet was aangevreten door kaalslag.” Zijn spaargeld verdampte, evenals de winst die hij incas seerde met de ver koop van zijn huis in Baarn. „Ik heb een aantal jaren aan de goede kant gestaan - al ben ik nooit echt rijk geweest - maar dat is voorbij. Ik heb écht wakker gelegen over of ik de huur nog kon betalen.” Lusse werkte als tekstschrijver, vol trok huwelijken als Jeremy Renner als McLusky. foto paramount Jeffrey Stevens A In de stad Kingstown, Michigan, is het grootste verdienmodel het gevangeniswezen. Er zijn zeven gevangeniscomplexen gehuisvest. Het zijn vulkanen van beton, in een cirkel van 15 ki lometer, die elk moment kunnen uitbarsten. - Ab Zagt - Jamie Lee Curtis over het vervolg op de film Freaky Friday SAG AWARDS De film Every thing every where all at once heeft de belangrijkste prijs gewonnen bij de Screen Actors Guild (SAG) Awards. Dat evenement geldt als wezen lijke voorspeller van succes bij de Oscars in maart. TOUR Zangeres Pink deinst tijdens haar komende tournee niet terug voor ge vaarlijke stunts, zegt ze tegen tijdschrift Music Week. Concer ten waarbij ze ‘op een verster ker een liedje zingt’, haat ze. MISDAADDRAMA Mayor of Kingstown Rami Malek als Freddie Mercury, foto warner bros. r'en(len voor 'lcl 'c‘ ven, kameraden tot de laatste dag.’ Fans Queen-gitarist Brian May noemt het ‘verleidelijk’ om een vervolg te maken op de bio- scoophit Bohemian Rhapsody uit 2018, vertelt de Brit aan tabloid Daily Star. DINSDAG 28 FEBRUARI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 24