I ‘Seun of God’ is hersteld van kanker en Is Steven Bergwijn een mismatch met Ajax, 20 Geen stunt op slopestyle Kort r Nederlands elftal had bondscoach Quote van de dag ‘Ze luisteren veel naar mij, maar blijkbaar niet altijd’ Griekspoor ronde verder Tallon Griekspoor (foto) heeft de tweede ronde van het ATP-toernooi van Dubai bereikt. De nummer 39 van de wereld ver sloeg de Fransman Constant Lestienne met 6-4 3-6 6-2. Voor Griekspoor was het al zijn tiende zege op de tour van het seizoen. In de tweede ronde neemt hij het mogelijk op tegen Novak Djokovic, die vandaag aan treedt tegen de Tsjech Tomas Machac. De organisatie van de ZLM Tour heeft bekendgemaakt dat Mark Cavendish ko mende zomer aan de start staat. De 37-jarige Brit bereidt zich tijdens de Ne derlandse koers voor op de Tour de France, waar hij het recordaantal etappezeges al leen in handen wil krijgen. Hij deelt dat re cord van 34 zeges nu met Eddy Merckx. Beune blijft bij Team IKO Joy Beune (foto) heeft haar toekomst ver bonden aan Team IKO. Ze heeft haar con tract verlengd tot en met het seizoen 2025- 2026. Robin Groot en Sebas Diniz hebben eveneens besloten om tot en met de Olym pische Spelen van Milaan voor Team IKO uit te komen. „Ik merk vanaf dag één dat ik hier helemaal op mijn plek zit en ik weet zeker dat ik in deze omgeving voor medail les kan gaan”, stelt Beune, die vorig jaar overkwam van Jumbo-Visma. Cavendish in ZLM Tour Bergwijn. Wat de laatste jaren wel opviel, was dat de bij Ajax opgeleide en rappe aanvaller vooral in de te genstoot toesloeg. Heeft Ajax, dat diagnose lymfeklierkanker had ge kregen. Daardoor moest hij zijn net gestarte Japanse avontuur bij Imabari stopzetten. In plaats daar van kreeg hij acht chemokuren in Nederland. Een scan bracht uit eindelijk verlossend nieuws. Sam Vermaat en Niek van der Velden heb ben niet voor een stunt gezorgd op het on derdeel slopestyle van de WK in het Geor gische Bakoerjani. Vermaat eindigde op de obstakelkoers als twaalfde met 67,68 pun ten, Van der Velden werd veertiende met 61,06 punten. De Noor Marcus Kleveland won het goud. Melissa Peperkamp ein digde als tiende bij de vrouwen. De pas 16-jarige Britse Mia Brookes won het goud met 91,38 punten. Intercepties Ijver kun je Bergwijn niet ontzeg gen, maar daar wringt de schoen juist. De speler die voor een histori sche som van 31,25 miljoen euro werd losgeweekt bij Tottenham Hotspur, nadat hij in de jaren er voor en sinds zijn transfer van PSV al aan Ajax werd gelinkt, blinkt mo menteel meer uit in het voorkomen dan in het produceren van goals. Bergwijn maakt veel vuile meters met intercepties in de eigen doel- mond tot gevolg. Voor het vijande lijke doel is van de individuele Volledig meetrainen Seuntjens kreeg daarop van Mau rice Steijn, zijn voormalige trainer met wie hij al jaren een uitste kende band onderhoudt, de kans om zijn conditie weer op te bou wen bij Sparta. Mogelijk gaat hij op termijn vaker of zelfs volledig meetrainen. Maar reken er niet op dat je Seuntjens snel weer in het shirt van de Japanse derdedivisio- nist ziet, waar hij nog een contract tot november heeft. Acht maan- rière maar zo’n speler om me heen gehad”, reageert Seuntjens, die even later bijna een achter het doel opgestelde camera van de NOS omver schiet, tot hilariteit van alle betrokkenen. Het zijn alledaagse praktijken op trainingen, simpele flitsjes voet- balplezier. Zaken die in schril con trast staan met waar Seuntjens het laatste jaar mee bezig was. Tegelij kertijd heeft hij precies dit zo ont zettend gemist. „De kleedkamer is iets unieks, de sfeer op het trai ningsveld, bezig zijn met een bal letje. Een heel fijn gevoel.” Hij zegt het na zijn eerste van twee trainingen deze week bij Sparta. Seuntjens kreeg eerder in februari te horen dat hij schoon is verklaard, nadat hij vorig jaar de klasse en precisie waarmee hij zijn transfersom aanvankelijk recht vaardigde echter weinig over. Sco ren lukt hem niet meer. Niet met Oranje op het WK, en ook niet meer bij Ajax. „Voor dat geld moet hij zeker meer laten zien”, stelt analyticus Van der Meijde ook. „Maar van een mismatch kun je nog niet spreken. Wat je nu bij hem ziet, en die peri odes heb ik ook gehad, is dat hij met minder vertrouwen voetbalt. Als een actie of twee in de Arena niet lukt, klinkt al snel gefluit. Dan komt de kritiek ook van de buiten wacht. En Bergwijn is ook maar een mens, hè. Dan speel je de bal sneller terug dan dat je voor de actie gaat. Ik ben ervan overtuigd dat met een goal of twee het vertrouwen terug keert en daarmee ook zijn rende ment en klasse. Hij heeft toch overal laten zien dat hij dat kan? En dan zou het hem helpen als Ajax ouderwets gaat draaien.” De recordaankoop, die aanvankelijk met zes goals in evenveel wedstrij den een regelrechte voltreffer leek, heeft een klein half jaar later veel weg van een mismatch. De laatste goal van de 25-jarige Steven Berg wijn dateert immers van voor de winterstop, toen hij Ajax met zijn achtste competitietreffer (de 1-3) in Emmen op 12 november nog aan drie punten leek te helpen, hoewel het duel uiteindelijk nog in 3-3 ein digde. „Poeh. Zo langgeleden had ik ook weer niet verwacht”, schrikt voor malig Ajax-aanvaller Andy van der Meijde van de lange droogte bij Bergwijn. „Maar het is niet zo dat hij het bij Ajax nooit heeft laten zien. In het begin was hij geweldig. Daaruit kun je twee dingen opma ken. Namelijk dat het elftal nog steeds niet op volle toeren draait. Het is zo wisselvallig. Tegen Cam- buur en Sparta zag je het spelple- zier, maar in andere wedstrijden oogde het als los zand. En als je als linksbuiten een tijd niet scoort, dan doet dat iets met je vertrouwen.” „Ik leg ze wel klaar, hoor”, roept Adil Auassar naar Ralf Seuntjens, deze maandagmiddag op de trai ning van Sparta. De 33-jarige aan valler passeerde even daarvoor Nick Olij met een hard, geplaatst schot, na een kaats van Auassar. „Had ik in het begin van mijn car- Met een droogte van honderd dagen, is de duurste van een elftal aankopen vooralsnog één van de grootste tegenvallers bij Ajax. Heeft de kampioen zich lelijk verkeken op het jarenlange doelwit Steven Bergwijn? Geen Messi Bergwijn gaat ook gebukt onder de wisselvalligheid van Ajax, waar goed verdedigen vaak ten koste van Steven Bergwijn neemt het het aanvalsspel gaat en vice versa. Maar mag je van de duurste aan koop ooit niet verwachten dat hij het elftal beter laat draaien en af en toe over het dode punt helpt, zeker nu hij al zes wedstrijden op zijn fa voriete linkerflank speelt? „Jawel, maar we moeten niet doen of hij in zijn uppie Ajax aan de titel moet Louis van Gaal een goudhaantje in helpen. Bergwijn is geen Messi, maar hij is wel een heel goede voet baller”, aldus Van der Meijde. De voormalige vleugelspits van Oranje wijst op Bergwijns tijd bij vooral gebaat is bij een flankspeler PSV (als basisspeler) en Spurs met een individuele actie, niet een (vooral als invaller), toen hij zijn typische counterspeler in huis ge- neusje voor de goal toonde. Bij het haald? Heeft gewoon M (0 Ralf Seuntjens (33) is weer voetballer. Want zo voelt het, ook al gaat het maar om twee trainingen per week bij Sparta. De voetballer is hersteld van lymfeklierkanker en hoopt nog minstens één serieuze wedstrijd te kunnen spelen. TENNIS SCHAATSEN - Trainer ArneSlot vindt een schot van 1 afstand vaak niet 4 de beste optie, ook al scoort Feyenoord er het meest mee van alle eredivisieclubs WIELRENNEN VOETBAL Blessure Kimpembe De Franse verdediger Presnel Kim pembe (foto) van Paris Saint-Germain komt dit sei zoen niet meer in actie. De 27-jarige inter national heeft in het duel met Olympique Marseille van zondag (3-0 winst) een zware bles sure aan de achillespees opgelopen. Kimpembe miste vorig jaar al het WK in Qatar van wege een voetblessure. doel van Vitesse onder vuur. Ook afgelopen zondag lukte het hem niet om in de eredivisie te scoren voor Ajax. fotoanp SNOWBOARDEN BASKETBAL Lillard: 71 punten Damian Lillard (foto) heeft Portland Trail Blazers naar een zege op Houston Roc kets geleid (131-114). De 32-jarige Ame rikaan tekende voor 71 pun ten. Slechts drie spelers scoorden ooit meer punten in een NBA- duel. Wilt Chamberlain is recordhouder met 100 pun ten, gevolgd door Kobe Bryant (81) en David Thomp son (73). JohanInan Amsterdam Tim Reedijk Rotterdam DINSDAG 28 FEBRUARI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 20