b S'S iiïj '•I Dit is een blik op het Terneuzen van de toekomst 4 "3 ■B- - I De tijd van aan pakken is aangebroken in het centrum van Terneuzen. Maar wat precies? We werpen een denkbeeldige blik op het Terneuzen van de toekomst. Zo is het trouwens nog met veel in het totaalplan; het zijn vooral denkrichtingen straat, dat een centrale rol moet krijgen in het ‘cultuurkwartier’. Op deze locatie kunnen wellicht ook een rol gaan spelen. Of dat gebeurt, is overigens nog maar de vraag. Zo is het trouwens nog met veel in het totaalplan; het zijn vooral soort plekken moeten uitnodigen om er wat langer te verblijven. Zo’n beetje zoals nu dus op de kop van de Noordstraat ontstaat. En toch moet er ook in deze omgeving nog wel op de Herengracht. Weg ermee, on dergronds met die wagens. Uit on derzoek is gebleken dat dit ook omvor men van winkels en andere (be drijfspanden kan ook nog eens 100 tot 400 woningen opleveren. Of dat ook allemaal gebeurt? Daarin is de gemeente Terneuzen bij de focus van de ontwikkelaars vooral op de bovenetages ligt. Ap partementen, appartementen, ap partementen... veel ingrediënten aanwezig, maar nu is het zaak er een lekkere maal- sen aan. En dus wordt het er voor ondernemers weer aantrekkelijker Mensen trekken mensen Als die allemaal worden bewoond, krijgt het centrum een enorme op pepper, is de verwachting. Want meer bedrijvigheid? Dat leidt tot meer activiteit, meer evenementen het bijvoorbeeld. Al die dingen kun je niet los van tot 25 als hier iets als een museum elkaar zien; ze hebben elkaar nodig, komt), 5 o tot 70 woningen naast het Of in plannenmakertaal: er zijn al Schuttershof, 8 tot 15 woningen in Stapstenen Zo moeten er meer leuke plekken ontstaan in de stad. ‘Stapstenen’ het een en ander gebeuren. Of, zo- noemen de plannenmakers dat. als plannenmakers dat zo mooi zeg- Denk daarbij aan het stadhuisje in gen: hier liggen nog meer kansen, de Noordstraat of een nog te maken Neem nou al dat geparkeerde blik (met een betere waterkwaliteit dan bank en 35 tot 50 woningen bij het nu) op een veel leukere manier. Het Belastingkantoor. En het is trouwens de bedoeling om de ring rond het hele centrum te ‘ver groenen’. Nog even terugkomen op dat par keren, want dat is van oudsher een heet hangijzer in het centrum van niet leidend. De gemeente heeft de de stad. Met de ambitie om in het voorbije weken aan inwoners, in- centrum tussen de 400 en 800 vesteerders en ontwikkelaars uitge- nieuwe woningen (vooral apparte- legd wat er allemaal kan. Het is nu menten) te bouwen, rijst meteen de voor een groot deel aan hen; zij we- vraag: waar laten al die nieuwe be- ten nu wat waar wel en niet mag. woners hun bolides? Voor een deel Terneuzen voelt zich daarbij trou- dus op de lege plekken in de par- wens gesterkt door ontwikkelingen keergarages. Bezoekers van de stad in het afgelopen jaar; het herinrich- kunnen aan de randen van de bin- tingsplan wierp zijn schaduw soms nenstad terecht met hun auto’s, in al vooruit. Nadat de gemeenteraad de ‘poorten’. begin vorig jaar instemde met het stevig opwaarderen van de binnen- Meer woningen stad, investeerden diverse ontwik- Ja, dat las u net goed. Tussen de 400 kelaars al in het gebied. Opeens zijn en 800 woningen. Twee derde van bijvoorbeeld panden in de nog zo die nieuwe plekken moeten ‘be- lijdende Noordstraat in trek, waar makkelijk kan; de parkeergarages taalbaar’ zijn. Denk aan een huur aan de Oostkolk en bij het Schel- detheater zijn doorgaans maar voor een kwart gevuld. Dat doen we niet zomaar. De afge lopen weken werden inwoners, on dernemers en ontwikkelaars bijge praat over wat er kan en mag om de binnenstad een broodnodige op pepper te geven. Een compacter winkelhart, meer woningen en meer vertier moeten het centrum transformeren van een troosteloos naar bruisend geheel. Onze blik vooruit is gebaseerd op dat wat erin pleintje op de kruising van de Korte al die sessies zoal voorbij kwam. Kerkstraat, Noordstraat en Nieuw- Om positief te beginnen: er is al straat, vlakbij het Schoolmuseum een piekwaar het de goede kant op in het oude bankgebouw. Of aan gaat. Op de Kop van de Noordstraat, het Arsenaalgebouw in de Nieuw- jarenlang het droevige uithangbord van wat er allemaal mis was in de stad, is met appartementencom plex De Kampanje, de bibliotheek, bestaande podia als De PIT (nu bij restaurant Family en een parkje de Willibrordustoren gevestigd) en met terrasjes een plein ontstaan Porgy Bess (nu in de Noordstraat) waar het zeker in de zonnige maan den aangenaam toeven zal zijn. Oké, die parkeerput er recht tegen over is nog wel iets om over na te denken, maar het is vast geen straf denkrichtingen. Zeker is wel dat dit om hier over een paar maanden in het zonnetje een biertje te drinken. van maximaal 1000 euro of een koopsom niet hoger dan 355.000 euro. Een derde van de de nieuwe adressen is bedacht voor sociale woningbouw, vooral in het cul- tuurkwartier en de aan de ooste lijke kanaalarm. Dat is nogal wat. De plannenma kers specificeren het nog wat meer, mensen? Die trekken andere men- Voor wie houdt van cijfers, hier ko men ze: ruim 100 woningen in de omgeving van ABC-complex (5o of om hun boterham te verdienen. En 60 als daar ook een hotel komt), Met die ingreep creëer je ruimte zo’n 100 woningen op de plek van voor meer bomen en ander groen, de voormalige bibliotheek en waardoor het aantrekkelijker ver- ING-gebouw aan de Oostkant (of 15 pozen wordt. Transformeer de Axelsedam dan ook nog tot een ‘waterplein’ en maak een trap bij het voormalige ABN Amrogebouw. het ABN Amropand aan de Heren- Zo gebruik je het bestaande water gracht, 20 tot 25 op de locatie Rabo- tijd van te maken. VL MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 Op de kruising van de Noordstraat, Korte Kerkstraat en Nieuwstraat zou een pleintje kunnen ontstaan, foto's raymond de frel Van troosteloos naar bruisend Het Bellevuepiein op de kop van de Noordstraat. ifé Brlrntierlup ffil Raymond de Frel Terneuzen - - - -Ai 6 Bibliotheek Q Stadhuis M Scheldetheati Scheldebouleva, Oud Terneuzen M De Paerdestal I R Herengracht B Oostkolk Politie fauLTamiMi 31 Grote kerk Porgy and Bess

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 51