Leonie Ton M ‘Lebo’geniet van verlate jubileumtrip 3 7,-r.P Kidane slaat in Axel z'n slag in laatste 3 kilometer l i I fl M jl 37 -’"■fc 15 8 JUMBl' Het Laatste Woord de zijlijn door de korf lieten gaan. Jullie hebben vast genoten van de typisch Engelse sfeer? „Absoluut! Het was een wed strijd in het Championship, het tweede niveau van Engeland. De sfeer was precies zoals ik verwacht had. Een heel karak teristiek stadion, nagenoeg uit verkocht en fanatieke suppor ters. Sheffield won met i-o en Trips als deze zijn echt geweldig voor hetverenigings- gevoel W wonnen”, gaf Coppoolse had niet gehoeven. Een aantal mensen gaf bij ons niet thuis van daag. Ik had aanvallend van som- En dan staat het volgende jubi leum alweer bijna voor de deur. „Het gaat snel inderdaad. Vol gend jaar blazen we alweer tachtig kaarsjes uit. Laten we hopen dat we het tegen die tijd wel gewoon kunnen vieren zo als we gepland hadden. Hope lijk kunnen we onze vrouwen teams dan ook bij de viering be trekken, want op deze trip wa ren er geen speelsters mee.” „Het is een bont gezelschap. Ui teraard zijn er de nodige spe lers, maar ook trainers, spon sors en supporters gingen mee. De jongste is 18 jaar, terwijl de oudste al in de zeventig is. Trips als deze zijn echt geweldig voor het verenigingsgevoel. Op de boot heeft een aantal jongens het zelfs voor elkaar gekregen om andere passagiers het clublied van Lewedorpse Boys mee te laten zingen.” maakt hierdoor een goede kans om naar de Premier League te promoveren. De stad zelf heb ben we goed kunnen verken nen en we voelden ons er goed thuis. Zeker omdat Sheffield dezelfde kleuren als Lewe dorpse Boys heeft, hebben we vrienden gemaakt in de pubs.” we nog punten zullen moeten pakken om erin te blijven.” Janse: „We zijn niet in paniek. Je ziet dat de ploeg de laatste weken echt aan de beterende hand is, maar we zul len nog wel een keer moeten gaan winnen.” De verwachting is niet dat dat komende zaterdag bij Dalto gaat gebeuren. Die ploeg zou al kampi oen kunnen worden namelijk. In de weken erna staat TOP tegen over TOP Sassenheim en Fiks, dat juist al gedegradeerd is. „We zijn vrijdag met een volle bus vanuit Lewedorp vertrok ken en naar IJmuiden gereden. Daar zijn we op de boot gestapt die ons naar Newcastle heeft gebracht, waar we zaterdagoch tend aan zijn gekomen. Eigen lijk was het de bedoeling dat we de wedstrijd Newcastle United tegen Brighton zouden bezoe ken. Helaas voor ons ging deze wedstrijd niet door, omdat Ne wcastle de League Cup-finale moest spelen. Gelukkig heeft onze reisorganisator snel een alternatief kunnen vinden: Sheffield Uni ted-Watford. Na de start met 185 deel- nemers ontstond er al snel een kopgroep met - Michael Steenssens en Erwin Harmes, die op ge ringe afstand gevolgd werd door een groep met onder an deren Okbazgi Kidane, de Frans man Michel Verhaege en Liam de Mey. Honselersdijk liep naar de tweede plaats met een kleine acht minuten achterstand op de winnares. De 15 km werd een prooi voor Mitchell Teeuw uit Burgh-Haamstede, voor Rob bert Meeuwse (Wolphaartsdijk) en Willard Bredewold (Zwolle). Marije van de Velde uit Kerk- werve finishte na 15 km in 1.33.32 en was de snelste bij de vrou wen. 1 In de loop van wedstrijd bleven de posities vrijwel onveranderd, tot Okbazgi Kidane met nog drie kilo meter te gaan de kop overnam en die tot aan de meet niet meer af- - r ston^- Hij finishte na 1.13.13 a uur, wat ruim boven het k parkoersrecord van Je roen Kramer was. Steen- sens volgde op bijna een minuut en Harmes klokte op plek drie een tijd van 1.14.27. Nelleke Baldé was tevreden met haar overwinning bij de vrou wen in 1.28.53, twee minuten bo ven het record van Leonie Ton. buigen. De mannen van Oost-Arn- migen wat meer creativiteit ver- hem schoten zó goed, dat niemand wacht om onder de druk van de hen kon afstoppen. Zelfs de sup- tegenstander uit te komen, porters van TOP hadden bewon- Oost-Arnhem ontregelde ons dering voor hoe ze de ballen vanaf goed, maar daar hadden we beter mee om kunnen gaan.” TOP staat als nummer tien nog Creativiteit ontbreekt altijd in de gevarenzone. Drie ron- Oost-Arnhem heeft verdiend ge- des voor het einde is de voorsprong aan. op nummer elf DeetosSnel maar Maar het is wel zuur, hoor. Het één punt. Wisselen de twee ploe gen van plaats, dan valt het doek voor de Arnemuidenaars. Cop poolse: „Ik ben ervan overtuigd dat te te dringen Lewedorpse Boys op trip. - Bas Dingenouts AXEL WA Leonie Ton is op weg naar de zege in de Bosbokkentrail. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Het jaar 2020 had een spette rend jaar voor het 75-jarige Le wedorpse Boys moeten wor den. Met ‘Heel Lebo Bakt’ werd een culinaire start gemaakt van wat een jaar vol festivitei ten had moeten worden. Het zou uiteindelijk het enige eve nement blijven, uiteraard als gevolg van corona. Afgelopen weekend werd het jubileum alsnog gevierd met een voet- balweekend in Engeland. Voor zitter Peter Vermeulen genoot met volle teugen. - Peter Vermeulen Met wie zijn jullie allemaal naar Engeland gereisd? Je belt vanuit de bus. Waar zijn jullie naartoe gegaan? Met winnaar Okbazgi Kidane uit Eritrea, Michael Steenssens uit België en Erwin Harmes uit Ne derland stond er een internatio naal podium in Axel na de halve marathon. - Sjaak Sinke PM MAANDAG 27 FEBRUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 47