Ijskoude Bosbokkentrail is voor 1 J B TOP Arnemuiden staat nog altijd tiende 14 Bij TOP Arnemuiden zijn ze nog niet in paniek na de nederlaag tegen Oost-Arnhem (18-21). De spelers en de staf beseften wel dat winst op de Gelderse ploeg mogelijk was geweest. Nu zullen er in de komende drie weken punten gepakt moeten worden om degradatie uit de Korfbal League 2 te voorkomen. DinjavanLIere pakt goud en zilver Mullaert wint weer HC Zeeland van laatste plaats af Pech in Zweden Zesde plek De Leng Atleet Paavo de Leng uit Koude- kerke is gisteren op het NK cross in Hellendoorn zesde worden. Op de afstand van 10,9 kilome ter klokte hij 36.04 minuten. De verschillen voorin waren groot. De Leng zat tweeënhalve minuut achter de winnaar. wedstrijd ijzersterk tegen Quinten Geeraerts. De Arne- muiden-speler pakte een 2-o-voorsprong in games, maar moest uiteindelijk met 14-16 in de vijfde game het hoofd buigen. Sören de Witte won wel in drie games, zij het allemaal met twee punten verschil, van Geeraarts. De overige winstpartijen wer den geboekt tegen Dennis Moerkerken. Emiel de Rijke lukte dat in zijn openingswed strijd in drie games, De Heide en De Witte hadden daar een game extra voor nodig. Jeroen Bergmans uit Voorburg, vorig jaar nog tweede op de 30 km, was na 3 uur 45 minuten en 56 se conden als snelste weer terug bij de Molenberg met een voorsprong van een kleine zeven minuten op Freek Hendriks uit ’s-Gravenzande. Die hield op zijn beurt Martijn van der Does (Kapelle) ruim achter zich. Leonie Ton finishte op de derde plaats overall in 3.55.05. De atlete uit Wissenkerke boekte haar derde zege in Bosbokkentrail in een tijd die dicht bij haar snelste resultaat lag. Volgende zondag staat ze aan de start bij de ‘65 van Walcheren’. Rosanne Teeuwen had twintig mi nuten achterstand op winnares sprong kunnen komen. Zij kwa men redelijk makkelijk aan de doel- Hoofdprijs Plaatsgenoot Martijn Blommaert bleef nog binnen de minuut van de winnaar. In 2021 was Blommaert de snelste op de 30 km samen met Tim Pleijte. Anna de Vries (Rotterdam) ging met een tijd van 2.40.22 met de hoofdprijs aan de haal bij de vrou wen. Mariette van Nieuwkerk uit Ton. De winst bij de wedstrijd over 30 km ging naar de zesvoudig Ne derlands kampioen duathlon Ye- nick Wolthuizen in een tijd van 2.09.42 met Middelburger Adriaan Wattel, nog winnaar in 2022 op plaats twee. Hij had slechts vier se conden achterstand. twee strafworpen en diverse vrije ballen werden ook onbenut gela ten. Janse: „Halverwege stonden we met 7-9 achter. Volgens mij was dat echt onnodig. Oost-Arnhem heeft een heel goede ploeg, maar ik had het idee dat wij de bovenliggende partij waren. Na de 5-5 scoorden beide ploegen heel lang niet. Dat was het moment geweest om een gat te slaan.” Tafeltennissers Arnemuiden laten koploper Vriendenschaar zweten De tafeltennissers van Arne muiden hebben zaterdag in de landelijke tweede divisie te gen Vriendenschaar een 6-4-nederlaag geleden. Een knappe prestatie, want de koploper uit Gouda incas seerde in de eerste drie com petitiewedstrijden slechts drie tegenpunten. Sören de Witte won twee wedstrijden, Jeroen de Witte en Emiel de Rijke voegden daar één winstpartij aan toe. De score had nog hoger uit kunnen vallen. Zo begon Je roen de Heide in zijn eerste Je ziet dat de ploeg de laatste weken echt aan de beterende hand is Het was om gek van te worden. Jur gen Janse, de meesterverdediger bij TOP, kreeg zaterdag maar geen vat op zijn tegenstander bij Oost-Arn hem. Deze Rick Verdouw maakte er acht, vanuit alle hoeken van het veld. „Als hij het eenmaal in z’n vingers heeft, is hij niet af te stop pen”, gaf de Arnemuidenaar aan. „Hij heeft vandaag het verschil ge maakt.” TOP verloor met 18-21 van de nummer drie in de Korfbal League 2. Dat was geen schande voor de ploeg die tegen degradatie strijdt. Maar Janse had het gevoel dat het wel mogelijk was geweest om twee punten te pakken. „Uit hadden van deze ploeg gewonnen. Dan hoop je stiekem op een herhaling”, zei hij. Toen werd het 21-24. „Toen liep ik tegen de zelfde jongen en kon ik hem op één of twee doelpunten houden. Nu was dat niet moge lijk. Het is echt een kwaliteit van hem om er zo veel te maken, terwijl ik er heel dicht op zat.” Die kansen op een stuntje lagen er vooral in de eerste helft. Door uitstekend te verdedigen, hield TOP de Gelderse gasten heel kort. Andersom gebeurde dat ook wel, maar toch kwam TOP er wel steeds doorheen. Het miste alleen wel Klokslag half tien vertrokken veer tig deelnemers bij De Molenberg voor een ijskoude Bosbokkentrail over 47 kilometer. Veel onderlinge strijd was er onderweg niet, want in een mum van tijd liepen de deel nemers moederziel alleen in de bossen van Westenschouwen, veelal gestuurd door hun GPS hor loge, over het strand en door de Meeuwenduinen. Van vak gewisseld Coach Edwin Coppoolse consta teerde na die eerste 25 minuten dat het in één vak niet goed draaide. „Ik heb toen Jurgen Janse van het ene vak naar het andere gebracht”, ver telde hij. „Daar begon het toen te lo pen, maar ik had niet verwacht dat het andere daardoor wat stil begon te vallen.” Met Jurgen Janse als anima tor in dat andere vak maakte TOP het Oost-Arn hem tot acht minuten voor tijd (16-16) heel Jorian Schroevers (midden) moeilijk. Met name bij zijn zus Anoeska - de vervangster van de geblesseerde Willemijn Bouwens - lagen de kansen en die ben geen enkele keer zelf op voor benutte zij optimaal. Met vijf tref fers was ze zaterdag voor het eerst topscoorster. „Maar het lastige was punten, terwijl wij er elke keer heel dat Oost-Arnhem op elke gelijkma- hard voor moesten vechten.” ker van ons direct een antwoord Constant had TOP nog het idee had”, zei Janse. „Wij stonden gelijk dat er iets mogelijk was. Maar na de weer onder druk daardoor en heb- 16-16 moest de ploeg toch het hoofd MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 PM De tijd begint nu DRESSUUR HANDBAL - Jurgen Janse WESTENSCHOUWEN ATLETIEK ATLETIEK SCHAATSEN Bij het vijfsterrenconcours van Doha heeft amazone Dinjavan Liere zaterdag ge noegen moeten nemen met een tweede plaats In de Grand Prix Freestyle. De Ka- pelse favoriet - vrijdag won ze de Grand Prix - zag Hartsuij ker een fout maken, waarna het niet meer helemaal goed kwam. Ze eindigde met een score van 78,455 procent. De Zweed Patrik Kittel won. Thamar Zweistra uit Schore, vrijdag de nummer zes, werd nu negende met 74,910. Emiel de Rijke (rechts) in actie in zijn wedstrijd tegen Quin- ten Geeraerts toegevoegd, foto izak hei jboer Marieke Mullaert uit IJzendijke heeft voor de derde keer een Rabobank Na- tuurloop op haar naam geschreven. In Cadzand fi nishte ze na 10 ki lometer in 47.23 minuten. Met deze overwin ning staat ze na drie wedstrijden ook ruim aan de leiding in het klas sement. De handballers van HC Zee land hebben de laatste plaats op de ranglijst van de eerste klasse overgedragen aan GHV. In een rechtstreeks duel met de ploeg uit Goirle was de Zeeuwse equipe met 29- 23 te sterk. „We laten zien dat we het wel degelijk kunnen, en niet op die laatste plaats horen”, zei Tommy Verwest na de zege op GHV. Met de veel scorende Ardian Ajdar en de broers Stan en Luuk Verwest bouwde HC Zeeland de voorsprong gestaag uit. Marathonschaat ser Arjen van Damme uit Yer- seke beleeft een weinig gelukkige reis naar het noorden van Zweden. Donder dag viel hij hard op het natuurijs van Lulea en stapte hij uit, za terdag deed ma- teriaalpech hem al vroeg de das om. Leonie Ton en Jeroen Bergmans hebben de vierde Bosbokken trail op hun naam geschreven. Ze waren de sterksten bij de wedstrijd over de langste af stand: 47 kilometer. aast op de bal. Zijn teamgenoten Jeanine Marijs (links) en Jurgen Janse kijken toe. FOTO DIRK-JAN G JELTEMA v’ tn?r vnnr böuwers en beheerders Roeland van Vliet Arnemuiden ARNEMUIDEN Sdwonmookbed^f SIMM'S» AmetVSab) i» Vrf-» I Bouwbedrijf Jozlo< tl» nlCTintmuw.tcriwm «noi IWdriai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 46