M '•r .lx - Tolhoek verlaat UAE Tour gehavend 13 Luctor Heinkenszand wint inhaalduel zonder al te veel moeite: 0-3 '4 De ploeg van trainer André Sierveld maakt in de derde klasse van het zaterdag voetbal teveel fouten tegen het Luctor Heinkenszand van neef Giovanni. Daardoor verliest Zaamslag dik: 0-3 We hebben tegen de ploegen in het linkerrijtje slechts één punt gepakt op knullige wijze op het midden veld door Zaamslag ingeleverd bij Barry Olierhoek. Zijn inzet werd nog fraai gestopt door Vinke, maar in tweede instantie kon zijn broer Rick zijn tweede maken. Hamelink: „Toen wisten we dat we geklopt waren.” Veilige achtste plaats André Siereveld voerde bij Zaam slag ook een aantal wissels door. Bij Luctor verscheen routinier Daan Esser (net ziek geweest) binnen de lijnen. In de slotfase straften de in vallers Barry Olierhoek en Demy Kole een fout af van Zaamslag-ver dediger Cees vanTiel, die de bal aan de verkeerde kleur gaf. Kole be paalde de eindstand op 0-3. „We omdat de krappe voorsprong niet geruststellend was. „Zaamslag ging opportunistischer spelen, maar er ontstond ook meer ruimte tussen de linies” aldus de Luctor-trainer. Met de inbreng van twee verse krachten veranderde het wedstrijd- beeld. Dat betaalde zich al snel uit in een tweede treffer. De bal werd hebben tegen de ploegen in het lin kerrijtje slechts één punt gepakt. Dat is veelzeggend. We moeten het doen tegen onze concurrenten. De veilige achtste plaats is nog haal baar, maar het wordt steeds lasti ger”, aldus André Siereveld. De titelkansen lijken voor het ambitieuze Luctor Heinkenszand al verkeken. „Serooskerke verspeelt weinig punten. We moeten ons richten op de nacompetitie, maar daarvoor komen nog meer clubs in aanmerking”, concludeerde Gio vanni Siereveld. Zaamslag krijgt komend week end opnieuw visite van een top- ploeg, dan komt nummer vier Pa trijzen op bezoek. Luctor Hein kenszand treft De Noormannen. Tolhoekging afgelopen maandag in de eerste etappe van de koers in het Midden-Oosten halverwege de rit onderuit. Hij finishte daardoor op flinke achterstand van de Belgische winnaar Tim Merlier. De dagen na de val stapte de coureur van Trek-Segafredo nog wel op, maar na vijf ritten hield hij het voor gezien. Omloop Dichter bij huis maakten Zeeuwse renners in België de opening van het West-Europese wielrennen mee. Tim van Dijke was zaterdag met Jumbo-Visma actief in Om loop Het Nieuwsblad. De renner uit Colijnsplaat werkte hard voor de ploeg, maar viel onderweg en fi- „Het is nu beter om te herstellen”, schreef hij op Twitter. Hij zette er een foto bij waarop te zien was dat hij aan zijn rechterzijde flink geha vend was. Vorig jaar gebeurde het ook al dat Tolhoek een rittenkoers moest ver laten na een val. Dat was bij de Ronde van Polen. Zaamslag hielp Luctor Heinkens zand zaterdag vooral door persoon lijke fouten aan een royale over winning: 0-3. „Het waren drie ca deautjes”, vond André Siereveld, de trainer van de Zeeuws-Vlaamse ploeg. Vooral het eerste en het laat ste doelpunt waren onbegrijpelijke weggevertjes van zijn verdedigers. De trainer van Zaamslag vond de zege van de Bevelanders overigens verdiend, maar wel geflatteerd. Daar viel iets voor te zeggen. Gio vanni Siereveld, nota bene de neef van André, hoopte na de vroege voorsprong op een tweede treffer voor rust. „We waren de bovenlig gende partij, maar de doelpunten bleven uit”, zei de trainer van Luc tor over de eerste helft. De Zeeuws-Vlamingen begon nen nog aardig aan het inhaalduel in de derde klasse A, maar kregen al snel een domper te verwerken. Roy van der Staal verzuimde een lange bal te onderscheppen. De centrum - verdediger liet ’m lopen, waarna aanvaller Rick Olierhoek de bal op pikte en van dichtbij Zaam- slag-doelman Guido Vinke kans loos liet: 0-1. De thuisclub was aan geslagen, maar bleef door inzet op de been. Dat kwam ook omdat de bezoekers geen grootse indruk maakten. staande wedstrijd”, erkende Gio vanni Siereveld. Het spel was rom melig met aan weerszijden veel (kleine) overtredingen. nishte uiteindelijk op dik 12 minu ten van ploeggenoot Dylan van Baarle. In de vrouwenrace werd Quinty van de Guchte uit Driewe gen, die debuteerde voor haar ploeg Lotto-Dstny, 84ste op bijna 8 mi nuten. Van de Guchte reed een dag later opnieuw, in de Omloop van het Ha- geland. Hierin haalde ze de eind streep niet, net als Britt de Grave (GT Krush Rebellease) uit Tholen. Maureen Arens uit Kruiningen fi nishte na 124 kilometer wel. Als 32ste. De negentienjarige renster van AG Insurance-NXTG U23, zat in een grote groep die 2 minuten na winnares Lorena Wiebes aan kwam. ter na rust. Alleen we creëerden niets verbeet Wout Hamelink de teleurstelling. Dat is ook iets waar mee de ploeg van André Siereveld vaak worstelt. De trainer moest dat beamen. „Dat is het verschil in kwaliteit met Luctor Heinkens zand. Zij hebben spelers die van Het was geen hoog- onze fouten profiteren. Het zat ook een paar keer voor ons niet mee.” Luctor-doelman Nick Wester- beke moest alleen in actie komen bij twee schoten van Arno Scheele. Dat was illustratief voor de on- Dur f en passie macht van Zaamslag. Giovanni Sie- Met meer durf en passie begon de reveld kon het zich permitteren om thuisploeg aan de tweede helft, zijn aanvallers Barry Olierhoek-hij Zaamslag verscheen meer in de keerde terug van een blessure - en buurt van het strafschopgebied van Demy Kole op de bank te houden, de tegenstander. „We speelden be- Zij kwamen na een uur in het veld, N V I, O» ta Cadeautjes van Zaamslag L i ar Stijn Dekker van Zaamslag is naar de grond gegaan in het duel met Luctor Heinkenszand. fotoannehana ABU DHABI - André Siereveld, Zaamslag Wielrenner Antwan Tolhoek heeft zaterdag de UAE Tour voortijdig verlaten. De coureur uit Yerseke ontbrak aan de start van de zesde etappe, omdat hij te veel last ondervond van de gevolgen van een val in de eer ste rit in de Verenigde Arabische Emiraten. Antwan Tolhoek, hier eerder in het seizoen in Argentinië, viel on gelukkig in de Verenigde Arabische Emiraten, fotocorvos Aector Doorns Zaamslag 1 y- PM MAANDAG 27 FEBRUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 45