‘Na vier minuten kon van Goes pakt goed uit tegen De Dijk u ons hele strijdplan al in de prullenbak’ ii 2b naast periodetitel: 1-4 11 r We hebben een voorsprong om dit soort fikkies te kunnen incasseren We hebben in het begin van het seizoen boven onze stand geleefd een linie over, spelen we pressing en willen we metvechtvoetbal die tweede bal veroveren.” Het hart van de liefhebber in Vergouwen bloedde. „Maar voetbal is ook re sultaat.” Zeldzame klasse Halverwege de tweede helft was er ineens weer Gunter, met een vertoon van zijn zeldzame klasse. Na twee keer kappen en draaien vielen de tegenstanders vanzelf om en schoof de aanvalsleider met links in de benedenhoek de 3-0 binnen. Even later legde Jeremy de Witte ook nog een vrije trap fraai in de kruising. Het slotakkoord was wederom voor Gunter: 5-0. Door de zege wipt WHS in de be dreigde zone over De Meeuwen heen. Den Engelsman was trots op de getoonde vechtlust. „Ik weet echt niet of deze instelling genoeg is om in de tweede klasse te blij ven, maar we gaan door tot het schip strandt.” keerde Wissel terug in het elftal. Toch bleef Kabwe Manengela ba sisspeler. „Francis is na de winter stop steeds beter gaan trainen. Hij is fitter en energieker dan voor heen.” De Nooijer koos tegen De Dijk voor twee spitsen, in plaats van één. „Francis is een balvaste spits. Dat doet hij goed.” Claude de Smit week iets meer uit naar de rech terflank. „Hij is onze lopende man.” Die omzetting zorgde er voor dat Wissel een linie zakte. „Een bewuste keuze om hem op het middenveld te zetten”, aldus de oefenmeester. „Hij is zó goed aan de bal. Vandaag had hij weer twee assists achter zijn naam had de keeper geen blunder ge maakt.” De Smit bracht een kwartier voor tijd de 0-3 eindstand op het scorebord. De Nooijer keek tevre den terug op het tweede bedrijf. Over de eerste 45 minuten was hij minder te spreken. „We voetbal den in een te laag tempo. We speelden met het idee: het komt vanzelf wel.” Op het moment dat Goes het gas pedaal ietsjes intrapte, bleek het vele malen sterker dan de thuis ploeg. Dankzij de driepunter en de uitslagen op andere velden draaien de Goesenaren weer helemaal mee. Het verschil met nummer twee Smitshoek bedraagt drie punten. zelfs vier opgelegde kansen onbe nut, ook al omdat de bal de raarste capriolen maakte. WHS-coach Karl Vergouwen nam zijn jonge invaller in be scherming. „Luka creëert die kan sen zelf, door in de juiste positie te komen. Hij beschikt echt wel over de vereiste techniek en hande- lingssnelheid.” Sterkhouder Ma- chiel den Engelsman bracht ook de slechte staat van het veld ter sprake. „Lekker inspelen is er niet bij. Daarom hanteren we thuis vaak de lange bal. Het is ook een wapen van ons, met al die snel heid voorin.” Vergouwen weet dat zijn ploeg beter kan. „Op ons vlakke trai ningsveld lukken de combinaties wel. Maar in de wedstrijd slaan we Mekkaoui, Kyle Doesburg, Ruben de Jager (hij speelde weer kort ach ter de spits) en Jefry Dijkstra kregen nauwelijks kans op succes tegen de sterke defensie van Smitshoek. Nadat de opponent uit Barend- recht kort na rust een nieuwe dreun uitdeelde via Marvin van der Made, kende Kloetinge nog even een ople ving via een doeltreffende uithaal van verdediger Klaas van Hecke (hij had eerder op de paal geschoten), maar ook hierna kon de thuisploeg nimmer een echte vuist maken. In de slotfase strooide Danilo Alkema namens Smitshoek nog meer zout in de wonden: 1-4. De tweede-periodetitel ging op die manier aan de neus van Kloe tinge voorbij, die ging nu naar Capelle. Daarnaast liep de marge op de naaste achtervolgers Smitshoek en Capelle terug tot respectievelijk staan.” De aanvoerder was verantwoor delijk voor de eindpass bij de eerste twee treffers van Goes. Kabwe Ma nengela maakte er vier minuten na rust, met zijn eerste goal van dit sei zoen, 0-1 van. „Een belangrijk doel punt”, analyseerde De Nooijer. „Daarna was het klaar met de te genstand van De Dijk.” vier en vijf punten. Dat kwam hard aan in het kamp van Kloetinge, al poogde Jurriaan van Poelje zich groot te houden. „Het is niet zo dat we nu helemaal van slag zijn”, stelde hij. „Natuurlijk, elke neder laag doet pijn, maar we hebben een voorsprong opgebouwd om dit soort tikkies te kunnen incasseren. Gelukkig spelen we dinsdag alweer, voor de beker tegen EBOH. Dan kunnen we deze nederlaag weg- Te laag tempo In de 64ste minuut verdubbelde Erwin Franse de score: 0-2. Dankzij het door jagen van de aanvaller ging de doelman van de thuisploeg de fout in. „Hij geloofde echt in die bal”, prees De Nooijer zijn pupil. „Als Erwin niet was doorgelopen, Eindelijk vond de wedstrijd tus sen de tweedeklassers doorgang, bij de zesde of zevende poging. Niemand die het nog precies wist. De achterhoede van De Meeuwen leek lang niet in de gaten te heb ben dat er nu echt gespeeld werd, want na een halve minuut was het al raak. Vanaf de aftrap lanceerde WHS-verdediger Machiel den En gelsman de in de diepte gesprinte Jasper Gunter die koeltjes in de verre hoek voor de 1-0 zorgde. Bijna was het bij de volgende aanval opnieuw bingo, met weer een balletje op Gunter die achter de Walcherse verdediging werd gelegd. De Meeuwen bleef nog even in de lucht, fladderend en wel. In de vierde minuut kreeg Je remy de Witte plots alle door gang, weer na stuntelig verdedi gen. De Witte draaide en keerde, leek zijn actie te ver door te voe ren, om alsnog het beslissende ga tje te vinden: 2-0. Leonhart zocht naar een verkla ring voor de zwakke start van zijn team. „Helemaal onverwacht komt het niet. We missen te veel basisspelers en hebben in het be gin van het seizoen boven onze stand geleefd.” Een afdoend ex cuus vond Leonhart alle absenties echter niet. „We verdedigden niet scherp genoeg. Terwijl iedereen weet welke kwaliteiten de spits van WHS heeft.” spoelen.” Hoe dan ook: na de derde nederlaag van Kloetinge heeft de concurrentie weer hoop gekregen en krijgt de titelstrijd mogelijk een wending. Kloetinge is niet onaan tastbaar. „We hebben heus kwali teit in onze selectie”, zei Van- depitte, „maar we moeten het toch echt van het collectief hebben.” Knollentuin Het lukte De Meeuwen niet om orde op zaken te stellen, ook niet na het snelle inbrengen van Vin cent Heeren en een stuk of wat omzettingen achterin. Het was een wonder dat er voor de pauze geen verandering in de score kwam. Joost van Dijke miste een open kans en blesseerde zich daarbij, op de knollentuin die De Waaje tegenwoordig is. Zijn ver vanger Luka Knijff liet daarna SINT-ANNALAND - Jurriaan van Poelje Kloetinge-Smitshoek 1-4 (0-2). 12. Nino Urban 0-1, 28. Peter Verhoeve 0-2, 48. Mar vin van der Made 0-3,61. Klaas van Hecke 1-3, 88. Danilo Alkema 1-4. Scheidsrechter: Willem Kuijntjes (Brakel). Gele kaart: Ruben de Jager en Jop Dekker (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 1100. Bijzonderhe den: de wedstrijd begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan erelid en oud-bestuurslid Paul Dekker. Hij overleed vorige week op 79-jarige leeftijd. Kloetinge: Mitchell Braaf hart; Klaas van Hecke, Koen Plank, Jeffrey Theunisse, Jop Dekker (73. Huub Wolters); Reguillo Van- depitte, Valentijn van Keulen (61. Jorik Mijn- hijmer), Ruben de Jager, Jefry Dijkstra, Kyle Doesburg, Nizar Mekkaoui. Het afgrijzen was na afloop op het gezicht van Michel Leen hart af te lezen. Zijn ploeg De Meeuwen is bezig aan een vrije val en werd in het cruciale duel met WHS met maar liefst 5-0 van de mat gespeeld. „Navier minuten kon ons hele strijdplan al in de prullenbak.” - Michel Leonhart - Ben van den Aarssen Jasper Gunter van WHS probeert De Meeuwen-aanvoerder Vincenzo Lore Ho uit te spelen, foto johan van der heijden PM MAANDAG 27 FEBRUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43