Zeeuwse hattrick in het bekertoernooi Omzetting r VCK kan na knappe zege eventjes rustig ademhalen Koploper verliest ruim van Smitshoek en grijpt 10 I Jurriaan van Poelje haalt oude bekende „Een heel goede overwinning op een heel slecht veld. We hadden het onszelf alleen wel wat gemakkelijker kunnen maken, want we hebben ‘ontiegelijk’ veel kansen gemist. Bij rust hadden we al met 1-3 of 1-4 voor kunnen staan”, gaf VCK-trainer Aloys Meerman aan. Doelpunten bleven echter uit, waardoor de teams met een o-o-rust- stand aan de thee gingen. In de tweede helft braken de bezoekers dan toch de ban. Een nuten later was het wel raak voor de ploeg van trainer Pim Bruins, want toen zag Wisse op aangeven De thuisploeg kon in de 78ste minuut met tien man verder na- een overtreding beging op Bas van der Wel en rood kreeg. Invaller-doel- man Jamie Atkinson kreeg in de Na een moeizame eerste helft had Goes zaterdag inde tweede helft weinig te duchten van De Dijk. De nummer vier van de vierde divisie was met 0-3 te sterk voor de hekkensluiter. „Het was een beetje wachten op het eerste doelpunt”, stelde trainer Dennis de Nooijer na afloop. Slimme loopacties Nederigheid was op zijn plaats, na dat Smitshoek aan de hand van de ex-profs Luigi Bruins en Ryan Koolwijk met dynamisch en ver zorgd positiespel de koploper op de pijnbank had gelegd. „Smitshoek had slimme loopacties”, erkende Van Poelje. „Daar hadden we het moeilijk mee en we gaven de goals Ellas Meijer verkast komend seizoen van Halsteren naar Kloetinge. Dat heeft de hui dige club van de Brabantse linksback bekend gemaakt. Meijer is een 26-jarige links back uit Roosendaal. Eerder speelde hij ook voor ASWH en het Belgische KFC Sint-Le- naarts. Als jeugdspeler droeg de verdediger de shirts van NAC Breda en RBC Roosen daal. Bij die club leerde hij Jurriaan van Poelje kennen. veel te makkelijk weg, door mis communicatie onder meer. Die momenten waren bepalend voor het wedstrijdverloop.” De trainer doelde op de ope ningstreffer van Smitshoek in de twaalfde minuut, waarbij volgens hem doelman Mitchell Braafhart even een moment twijfelde bij het uitkomen. Maar bij de inleiding tot dat openingsdoelpunt ging ook linksback Jop Dekker niet vrijuit. Hij stond bij de uitval van Smits hoek iets te ver naar voren, had geen oog voor aanvaller Nino Urban die slim uit zijn rug wegliep en gleed De Bevelandse formatie haalde dit seizoen in de vierde divisie al meer maals het beste in zichzelf naar bo ven, leek ongrijpbaar voor de con currentie, maar moest zaterdag op de twintigste speeldag deemoedig het hoofd buigen voor de nummer twee van de ranglijst. Zowel de uit slag (1-4) als de wijze waarop de derde verliespartij in de competitie tot stand kwam, was schrijnend. Nog niet eerder dit seizoen werd met dergelijke (grote) cijfers verlo ren. „De credits gaan naar de tegen stander. Smitshoek was vandaag gewoon beter. Dat hoort ook bij sport”, zei Kloetinge-trainer Jurri aan van Poelje na afloop. „We zijn overklast. We kwamen overal steeds een stap te laat”, legde aan voerder Reguillo Vandepitte nog wat meer de vinger op de zere plek. bal vanaf de linkerflank kwam via de kluts voor de voeten van Jesper Harinck: 0-1. Een prima actie van Raymon van Zuijlen op links leidde daarna tot de 0-2 van Jack Welch. Via tweede elftalspeler en stormram Luke van Eijzeren kwam DBGC vlak voor tijd nog wel aan de 1-2. „Dan knijp je hem toch nog eventjes.” ook nog eens onderuit. De 0-2 kwam tot stand na een hoekschop van Ryan Koolwijk. De 37-jarige middenvelder bezorgde de bal bij aanvoerder Peter Verhoeve die van dichtbij kiezelhard raak kopte. Re guillo Vandepitte had de taak om Verhoeve bij die corner te schadu wen, maar hij werd afgetroefd in de lucht. Toch waren niet alleen die twee goals richtinggevend voor het ver volg. Na de achterstand in de eerste helft kreeg Kloetinge nimmer grip op de wedstrijd, de ruimtes tussen de linies waren te groot. Bovendien was het spel krachteloos, machte loos en dor. De aanvallers Nizar ven Buckley de eerste twee straf schoppen van Steen stopte. Halsteren (za)-SVOD’22 1-3: Eersteklasser SVOD’22 kwam te gen derdeklasser Halsteren maar moeizaam op gang. Pas na een half uur zorgde Sven Wisse voor het Als aangeschoten wild verliet Kloetinge zaterdag het strijdperk, geveld door een sterke en geslepen achtervolger. Smitshoek trof de koploper in de jacht op succes hard: 1-4. Net zoals vorige week had de trai ner een basisplek ingeruimd voor Francis Kabwe Manengela. Tegen WNC (0-5-winst) was de aanval ler de vervanger van de geschorste Daniël Wissel. Tegen De Dijk bepaalde de einstand op 1-3. „Een terechte overwinning, we hebben echt goed gespeeld en ik ben trots op de jongens”, zei trainer Tho mas Ragut. tyreeks was een loterij, maar het de wedstrijd. De ploeg kreeg een handsbal een strafschop Zeeuws-Vlaamse voorsprong duurde niet lang, want door een eigen doelpunt kwam RCS al snel daarna aan de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd liep Steen-spe- ler Pieter Warrens tegen een rode kaart op na een overtreding op Marlo Janisse. Tegen tien man kwam RCS niet meer aan scoren toe, waardoor strafschoppen de beslissing moes ten brengen. RCS won met 4-1. Steven Visser, Vjeko Krezo, Marlo Janisse en Yassine Bouzambou scoorden de eerste vier Souburgse Jeka-Vlissingen 1-3: Drie minu ten had Vlissingen slechts nodig om op voorsprong te komen in Breda. Said Bouzambou was al vroeg bij de les en zette de Wal- chenaren op voorsprong. Amper penalty’s, terwijl doelman Rae- tien minuten later werd het 0-2 voor de Zeeuwen. Kai Cosijn kreeg de bal, speelde zichzelf daarna goed vrij en vond vervol gens de verre hoek. Met een beetje hulp van Vlis singen kon Jeka dichterbij komen. Een foutje in de verdediging werd eerste wapenfeit, maar zijn eerste afgestraft en leverde de 1-2 op. Na poging miste nog doel. Twee mi- rust kwamen de bezoekers uit Zeeland in een lastige fase terecht, maar daar schoot Said Bouzam bou zijn ploeg vakkundig uit. Hij van Bas van der Wel zijn inzet wel in de bovenhoek verdwijnen. Via een raak schot van Steven Meire- sonne, na een assist van Wisse, verdubbelde SVOD’22 twee mi nuten na de openingstreffer de score: 0-2. In de 76ste minuut kwam Halsteren dan toch terug in na was dik en dik verdiend”, vond een handsbal een strafschop en RC S-trainer Ralph Zegers. En ver- Thom Luijks tekende voor de 1-2. volgens: „We hadden binnen een kwartier al op 4-0 moeten staan. De spelopvatting van STEEN was dat doelman Dave Vroon positief. Een leuke ploeg en ze kwamen uit het niets op 0-1.” Giacomo D’Hooghe hielp de zon- dag-derdeklasser met het hoofd 86ste minuut nog de 1-3 van Bas op gelukkige wijze aan de 0-1. De van der Wel om zijn oren. VLISSINGEN kraker OUDE-TONGE AMSTERDAM Kloetinge knakt in VCK deed zichzelf afgelopen zaterdag tijdens het inhaalduel met DBGC een groot plezier. De ploeg van Aloys Meerman won op bezoek in Oude-Tonge met 1-2 en kan door de zege weer een beetje omhoog gaan kijken. Mede dankzij een flitsend begin plaatste VC Vlissingen zich zaterdag voor de achtste finales van het toernooi om de districtsbeker. De Walcherse zaterdag-derdeklasser boekte in Breda een knappe 1-3-over- winning op zondag-tweede- klasser Jeka. Jesper Harinck bezorgde VCK de zege, fotorubenoreel Francis Kabwe Manengela (rechts) maakte zaterdag zijn eerste treffer van dit seizoen voor Goes, foto johanvan der heijden. Nizar Mekkaoui baalt van een tegentreffer, Smitshoek viert op de achtergrond feest, fotojohan VAN DER HEMDEN Jan Dagevos Kloetinge RCS-Steen 1-1, ROS wint na strafschoppen (4-1): „De penal 9 MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 PM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 42