a 0) 0> Hoek is tegen SteDoCo niet helemaal honderd procent 9 Ploeg kampt met griepvirus en krijgt het deksel op de neus: 0-2 w - B JS Hoek houdt een drietal spelers langer aan boord Ai Die twee treffers voelden op het door een koude wind geteisterde sportpark Denoek als een warme deken voor Ste DoCo, dat in de voorgaande drie duels niet tot scoren was gekomen. De ploeg uit Hoornaar mikte twee keer raak uit een spelhervatting. Een kwartier voor tijd verlengde Yannick Cortie een in eerste instantie afgeslagen hoekschop met succes achter doelman Knipping: o-i. Vijf minuten later strooide Joran Schröder nog meer zout in de Hoekse wonden, toen hij met het hoofd uit een hoekschop 0-2 liet aantekenen. „Het was een wedstrijd die geen winnaar verdiende”, zei Mathieu De Smet na afloop in het sponsorhome. „In de eerste helft hadden wij de beste kansen. In de tweede helft hadden we het meeste balbezit, maar geen echte kansen. We hadden een vuist moeten maken. We kregen het deksel op de neus. Dit is een zuur resultaat.” de eerste helft een overwicht en drie heel goede kansen wist te creëren. Al exander Embrechts sloeg de handen voor zijn gezicht, nadat een inzet van hem uit een hoekschop net voor de lijn door een Hoornaarse voet was wegge werkt. Rik Impens schoot na een kaats met de borst van Steve Schalkwijk hard naast. En rechtsachter Jelco Schamp zag als eindstation na een fraaie aanval over links zijn inzet even eens van de lijn getrapt. Hoek werd na de hervatting aan banden gelegd. Dat was voor een be- langrijk deel het gevolg van het uitval len van Sylvio Hage. De aanvaller zorgde op de linkerflank voor diep gang. Toen de aanvaller het na vijf mi nuten na de rust uitgilde van de pijn, wist hij al hoe laat het was. „Scheurtje in de hamstring”, zei hij, kort voordat hij trekkebenend en met een van pijn getekend gezicht naar huis ging. „Het voelde als een messteek. Dit kan wel eens een week of zes duren. Ik was niet echt fit en had in anderhalve week al leen donderdag getraind. We waren in de eerste helft toch veel beter? We hadden de kansen moeten afmaken.” Messteek De bezoekers, die de laatste zeven du els afsloten met een doelsaldo van ze ven doelpunten voor en drie tegen, speelden andermaal op safe. Het was juist daarom opmerkelijk dat Hoek in nen. Ik kan de spelers niet veel verwij ten, hoewel ik in de tweede helft te weinig verantwoordelijkheid voelde van mijn middenvelders. Ik miste ini tiatief, waardoor we niet meer zo veel aan hun ‘zestien’ geraakten. De aan loop naar deze wedstrijd was (door ziekte) niet optimaal. Dan zie je dat je op een bepaald moment aan het eind die frisheid mist, omdat we niet alle maal honderd procent waren. Dat ze niet meer die meters kunnen maken om een bal op te eisen. Dit is echt ge woon zonde.” Giovanni Delannoy: „In de tweede helft was het slap van beide kanten. We zaten vorige week met zieken en oogden vermoeid. Ik voelde mij na ze ventig minuten ook niet meer fit. Ik zie wel positieve kanten. Quincy staat boven de groep. Zo’n veeleisende trai ner hebben wij nodig. Iedere speler moet beter gemaakt worden. Dat kan alleen maar door kritisch te zijn. Hij hamert op kwaliteit op training. Het ‘fungehalte’ was weg. Iedereen kwam maar wanneer hij wilde. Dat moet er uit. Als we daarin groeien, dan gaan we nog mooie wedstrijden tegemoet. Wij hoeven niet naar onder te kijken en moeten streven naar de eerste zes. Het staat allemaal op een zakdoek” Vermoeid Interim-trainer Quincy Rombaut vond dat zijn ploeg in organisatorisch opzicht goed stond. „Ze hadden geen oplossing”, zei hij. „Wie scoorde, had grote kans om deze wedstrijd te win- PM MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 ZAALVOETBAL VOETBAL M Bouzambou naar finale Lourensin kwartfinale Slecht gespeeld? Nee, verre van. Deksel op de neus? Ja, dat wel. Hoek speelde voor de rust ondanks een door griep geplaagd elftal tegen SteDoCo gewoon goed, maar verzuimde zichzelf te belonen. Toen na de hervatting de krachten wegvloeiden en Sylvio Hage ook nog eens geblesseerd afhaakte, kon de thuisploeg aanvallend geen vuist meer maken: 0-2. Said Bouzambou heeft met FC Eindhoven de zaalvoetbalfinale van de KN- VB-beker be reikt. De Vlissin- ger scoorde en won met zijn ploeg in de halve finale van aarts rivaal Hovocubo: 1-3. De eindstrijd in de nationale beker wordt vrij dag 7 april ge speeld. In het Topsportcen- trum Rotterdam is eerstedivisio- nist ZVV Ede de tegenstander. Dano Lourens heeft zich met Sparta Rotter dam JO18 ge plaatst voor de kwartfinale van de beker. De voetballer uit Middelburg won met zijn ploeg op bezoek in Nijme gen bij NEC en boekte zo een ticket voor de volgende ronde. De oud-spits van Kloetinge gaf een assist en te kende in de laat ste minuut voor de winnende treffer: 2-3. Alexander Embrechts, Mathieu De Smet en Jelco Schamp spelen ook komend seizoen voor Hoek. De selectie voor volgend jaar krijgt daarmee na de eerder overeengekomen ver lengingen met aan voerder Rik Impens, Gilles Vandecandea- lere, Robbe Goddyn, Lars Knipping en Syl vio Hage meer vorm. Hoek streeft naar meer vastigheid in de spelersgroep, om vaste spel patronen die veel trainingsarbeid vragen te kunnen inslij pen. „Het is goed om te horen dat ze zich ondanks de perikelen goed voelen in Hoek”, zei Nico Boussen toen hij de overeenkomsten voor volgend seizoen in het sponsorhome aankondigde. Alexander Embrechts, die aan zijn zesde sei zoen in Hoek begint, was overigens direct na afloop van het duel tegen SteDoCo terug naar huis gegaan. Boussen: „Hij was niet fit en kruipt direct te rug in zijn bed. Het siert zijn instelling dat hij er vandaag dan wel gewoon was.” Hoek-SteDoCo 0-2 (0-0). 74. Yannick Cortie 0-1, 79. Joran Schröder 0-2. Scheidsrechter: B. Huizinga (Leeuwarden). Gele kaart: Giovanni Del annoy (Hoek), Yannick Cortie (SteDoCo). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Lars Knipping, Jelco Schamp, Alexander Embrechts, Roycel James, Artuur Zutterman, Gilles Vandecandelaere, Rik Impens, Giovanni Del annoy (79. Robbe Goddyn)Mathieu De Smet, Steve Schalkwijk, Sylvio Hage (51. Ama ri ld o Gjoka). Sylvio Hage, hier in de aan val tegen Ste DoCo in de tweede helft, raakte gebles seerd en is mogelijk een aantal weken uitgeschakeld. FOTO ANNE HANA Peter van Kouteren Hoek - lïcorc -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41