Die agent sprong uit z n auto met gevaar voor eigen leven’ Mi Id mK Minh Nghia V.alias ‘Lucky’, bleef ruim een maand voortvluchtig T^~ 1 ~Tï v r 3 De 49-jarige Minh Nghia V., die vorige maand zijn ex- vriendin Anneke en haar moeder Michel neerschoot in Zwijndrecht, is opgepakt door de politie. Agenten vonden de verdachte na een tip. De politie vond diverse vluchtauto’s, deed invallen bij woningen, het OM loofde een beloning uit van 30.000 euro Ruim een maand na de schietpartij bij het drukbezochte winkelcen trum Walburg, op 21 januari, heeft de politie V. te pakken. „Door een tip van een oplettende burger, in combinatie met intensief recher chewerk, kon de verdachte door de Dienst Special Interventies (DSI) worden aangehouden”, zegt een woordvoerder van de politie. Een groot team van rechercheurs is weken bezig geweest V., die vanwege zijn sluwe maniertjes als crimineel ook wel ‘Lucky’ wordt genoemd, te arresteren. „Wij zijn hevig ontroerd”, reageert de fami lie. „Dit is fantastisch nieuws.” De politie verspreidde zijn foto, zijn naam en vroeg iedereen naar hem uit te kijken. De vuurwapen gevaarlijke verdachte zou onvoor spelbaar zijn. ‘Dus benader hem niet zelf, werd mensen op het hart gedrukt. Rechercheurs vonden meerdere vluchtauto’s, deden invallen bij woningen, en het Openbaar Minis terie zette een beloning van 30.000 euro op de gouden tip die zou lei den tot de aanhou ding van een van de meest gezochte criminelen van Nederland van de afgelopen maand. Of die beloofde beloning in deze zaak ook daadwerkelijk wordt uit gekeerd, wil het OM op dit moment nog niet kwijt. „Er wordt nu geke ken of de tipgever de cruciale infor matie gaf voor de aanhouding van V.” De politie vermoedde dat V. hulp kreeg om uit handen van de autori teiten te blijven. Ook dacht de poli tie dat Lucky zich nog altijd schuil hield in de regio Rotterdam. Zater dag is hij opgepakt in Schiedam, een van de omliggende gemeenten. Meerdere getuigen melden dat de auto van V. op de brug in de Schie- damse wijk Nieuwland werd klem gereden door onopvallende politie voertuigen en vervolgens onder schot is gehouden. Zaterdagmiddag rond 12.30 uur werd V. aangehouden in de om geving van de Kethelbrug in Schiedam. Een van de getuigen, Rien (60), meldt dat er ‘wel vijf tien’ agenten op de been waren om de voortvluchtige V. aan te houden. Hij hoorde meerdere knallen - iets van ‘bom bom’ - en zag vanuit zijn raam de arres tatie van de vuurwapengevaar lijke moordverdachte. Zwaarbe wapende agenten omsingelden de bestelbus van V. „Een agent sprong uit z’n auto en richtte zijn mitrailleur op de ruit.” Hij vervolgt: „Daarna hebben ze hem snel gearresteerd. Het was allemaal zo gebeurd. Het duurde allemaal maximaal een kwartiertje. Ik heb diep respect voor die agent. Hij deed dit met gevaar voor eigen leven. De poli tieman stond op korte afstand van een vuurwapengevaarlijke verdachte.” In Schiedam vinden ze het een ‘Emotionele week’ De familie van slachtoffers Michel en Anneke zegt opgelucht te zijn om het ‘fantastische nieuws’ dat het onderzoeksteam de voort vluchtige dader van de schietpartij heeft gepakt. „Na een heel emotio nele week, waarin een van de doch- Buiten levensgevaar De schok om de brute schietpartij bij het drukke winkelcentrum in Zwijndrecht was groot. Er waren veel getuigen bij het drama waarbij V.’s voormalige schoonmoeder Mi chel (66) overleed en zijn ex-vrien- din Anneke (38) zwaargewond raakte. Zij is inmiddels buiten le vensgevaar, meldde de familie en kele dagen geleden nog. Een fami lielid memoreerde hierbij dat ‘exact een maand geleden onze levens werden verwoest door een krank zinnige daad’. ters van onze vermoorde Mi chel een dringende oproep deed bij Opsporing Verzocht, had den we dit weekeinde geen betere mededeling kunnen krijgen”, zegt een naaste. De familie had niet alleen groot verdriet na de schietpartij, maar leefde bovendien in angst omdat V. nog steeds vrij rondliep. „Aan ie dereen van het onderzoeksteam heeft onze familie direct haar dank uitgesproken voor de tomeloze in zet en het geboekte succes. Voor nu laten we de woordvoering over de tails van de arrestatie aan de politie en OM, maar het behoeft geen uit leg dat wij bij ontvangst van de boodschap hevig ontroerd waren. We zijn iedereen erkentelijk die ons al dan niet in gedachten heeft gesteund en heeft meegeholpen met de klopjacht.” ‘angstaanjagende’ gedachte dat de moordverdachte in de wijk Nieuwland is aangehouden, zegt Rozemarijn (34). Zij werd opgeschrikt door de arrestatie, die vlak bij haar huis plaatsvond. „Ineens stond heel de brug vol met agenten. Ik had geen idee wat er gebeurde, het ging alle maal heel snel”, zegt ze. „Ik schrik ervan dat hij hier is aan gehouden. Misschien heeft hij hier wel heel lang gezeten, je weet het niet. Ik wil er in elk geval niet al te veel over naden ken en vind het fijn dat hij niet meer vrij rondloopt.” De Schiedamse buurt waar moordverdachte Minh Nghia V. (49) zaterdagmiddag werd aangehouden, is diep onder de indruk. „Ik heb zeer veel respect voor die agent.” Op de Kethelbrug in Schiedam werd V. alias ‘Lucky’ gepakt, fotos POLITIE ENMEplATV Amy van den Berg Mike Bos Schiedam - Schutter gepakt, familie slachtoffers ‘hevig ontroerd GO MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 De V. zit in de witte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 3