w M r v 6 Dylan van Baarle ziet droomdebuut bij Jumbo-Visma in Omloop Het Nieuwsblad Met zijn zege in de Omloop Het Nieuwsblad tekende Dylan van Baarle (30) vooreen droomdebuut bij Jumbo- Visma. Veel is anders bij zijn nieuwe ploeg, maar Van Baarle vaart er wel bij. „Het heeft gewerkt.” I wg s. if PODIUM Het was een sprong in het diepe, of ik de tactiek gelijk onder de knie zou krijgen 207,3 km in 4.54.49 Typisch koersverloop Het wedstrijdverloop in de Omloop is er een schoolvoorbeeld van. Nog voor de televisie-uitzending is be gonnen, hebben de Jumbo’s het pe loton al uiteen gereten en zitten zes van de zeven renners in een kop groep van veertien. Als Nathan Van Hooydonck en Jan Tratnik met een paar medevluchters doorrijden, zijn de andere ploegen genood zaakt de achtervolging in te zetten. Het blijkt allemaal voorspel. Na de passage op de Molenberg, met nog ruim 40 kilometer te gaan, is het Laporte die versnelt. De Frans man effent zo het pad voor de aan val van Van Baarle. „Ik zag het mo ment. Het was op instinct.” Daarna schudt Van Baarle zijn drie mede vluchters één voor één af. Vanaf de Muur van Geraardsbergen speelt hij één tegen honderd op een race fiets, zijn ploegmaten stoppen af en de laatste vijftien kilometer rijdt Van Baarle solo naar Ninove. Na de rij je nog in je oude kleding en in een trainingspak van je oude spon sor. Een beetje gek. Maar in januari voelde ik me al gelijk helemaal thuis. De jongens hebben mij om armd en ik hen ook.” Het grootste verschil in de wed strijd voor Van Baarle is misschien wel de tactiek. De renners van Jumbo-Visma worden geacht col- lectief de wedstrijd in handen te nemen en zo hun numerieke over- tal uit te spelen. „Het was een sprong in het diepe voor mij, met de tactiek die ze hier toepassen. Of ik dat gelijk onder de knie zou krijgen. Merijn Zeeman (sportief directeur, red.) zei tijdens het trainingskamp in Tenerife dat ik lekker vrij moest koersen en proberen mee te gaan in het systeem hoe ze de koersen aan pakken. Dat is wel aardig gelukt.” de Omloop Het Nieuwsblad, waar hij nog nooit echt goed reed. „Ma thieu is weer mijn trainer en heeft mij echt op het hart gedrukt dat ik rustig aan moest doen”, vertelt Van Baarle. „Vorig jaar was het stan daard een uur meer trainen. Dat heeft hij er wel goed uit gekregen. Bang is een beetje een groot woord, maar ik werd er wel een beetje nerveus van. Dat heb ik Ma thieu ook gezegd, maar hij heeft me rustig gehouden en het heeft ge werkt. Het geeft ook veel motivatie met al die nieuwe impulsen. Maar het trainingskamp in december was nog een beetje onwennig. Dan laatste beklimming, de Bosberg, heeft Van Baarle nog vijftien tellen voorsprong op een groepje achter volgers met daarbij Tim Wellens, Arnaud De Lie (uiteindelijk tweede) en ploegmaat Laporte (derde). Zelf weet Van Baarle hele maal niets van wat achter hem ge beurt, zo vertelt hij achteraf. Tiesj Benoot maakt zijn gezicht schoon, pakt wat te drinken en duikt de studio van Sporza in. Christophe Laporte probeert zijn zoontje Mario over het dranghek te krijgen, zodat het ventje zo mee het podium op kan. En Nathan van Hooydonck wordt door een verzor ger verteld waar de teambus staat. Dylan van Baarle, de man die zo juist in de finishstraat nog het mid delpunt van het Jumbo-Visma- feest was, is al afgevoerd achter de coulissen. Daar volgt een omhelzing met zijn moeder Renate. Die heeft spe ciaal voor de eerste wedstrijd van zoonlief bij Jumbo-Visma haar na gels zwart en geel gelakt. Niet voor niets. Met de specialiteit van het huis - een onvervalste solo - heeft Van Baarle de overmacht van zijn ploeg in de eerste Vlaamse klassie ker van het jaar bekroond. Van Baarle kwam in de winter over naar Jumbo-Visma na vijf suc cesvolle jaren bij Ineos en voorloper Sky. En, zo zegt hij eerlijk, dat was even wennen. Nou kent Van Baarle zijn trainer Mathieu Heijboer goed, nog uit zijn tijd bij de beloften van Rabobank. Maar veel is anders bij Jumbo-Visma. Minder trainen, an ders eten, nieuwe ploeggenoten, ander materiaal en zonder wed- strijdkilometers direct kopman in Juniorenstijl „Ik wist helemaal geen tijdsver schillen. Ik heb geen bordje gezien, in mijn oortje hoorde ik alleen maar gekraak. Ik hoorde wel dat Laporte in de buurt was. Het was echt juniorenstijl. Je bent constant aan het denken: ‘Wat gebeurt er achter me?’ Dan moet je wel sterk zijn om dat uit te schakelen. Ik heb gewoon een tijdrit vanaf de Bosberg gere den. Dan zie je de auto’s achter je en weet je dat ze niet op vijf seconden zitten. Pas de laatste twee kilometer heb ik omgekeken en toen zag ik nog steeds niemand.” Zijn zege in Omloop Het Nieuws blad is vintage Van Baarle, zo won hij ook in Dwars door Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Een harde kop, bovenop een sterk lij£ maar nu in een nieuw geel-zwart jasje. „Zo winnen, dat is mijn handtekening.” i ■ft- BB- u j Wg X - r'ï4 - Dylan van Baarle 11. Teunissen (Ned/ICW) z.t, 14. Schelling (Ned/BOH) z.t, 29. Van den Berg (Ned/EFE) +0.37 Dylan van Baarle, op de Muur van Geraardsbergen solo op weg naar de overwinning in de Omloop Het Nieuwsblad. FOTO BELGA OMLOOP HET NIEUWSBLAD Daan Hakkenberg Ninove z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. 2. 3? +0.20 z.t. ‘Zo winnen dat is mijn handtekenin MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 GO Van Baarle (Ned/TJV) De Lie (Bel/LTD) Laporte (Fra/TJV) 4. Kristoff (Noo/UXT) 5. Pidcock (GB/IGD) G. Ballerini (Ita/SOQ) 7. Politt (Dui/BOH) 8. Pasqualon (Ita/TBV) 9. Oliveira (Por/UAD) 10. Vanmarcke (Bel/IPT) - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38