Bassey, maar eigenlijk ook niet zonder M Arne Slot: ‘We brengen Gernot Trauner rustig’ lli 1-2 3 »De Oostenrijker kwam zonder de pleister op zijn neus vlak voortijd binnen de lijnen De Oostenrijker kwam - opvallend genoeg zonder de hem kenmer kende pleister op zijn neus - tien minuten voor tijd binnen de lijnen lust voor het oog, maar defensief komt hij geen moment in de pro blemen. Onmiskenbaar heeft dat uiter aard ook met de rol van Edson Al varez te maken, die na rust kan doorschuiven naar het midden veld. Zowel fysiek als in het spel zonder bal is Ajax prompt veel minder kwetsbaar. „We waren voor rust ook gewoon niet balvast genoeg”, zegt Heitinga daar na af loop over. „En als we de bal kwijt raakten, wonnen we ’m niet snel genoeg terug. Na rust klopte dat gewoon beter.” Het leverde Ajax een krappe zege op, drie dagen na de roemloze uitschakeling door Union Berlin in de Europa League. Maar het duel met Vitesse onderstreepte óók dat Heitinga de ideale puzzel bij Ajax nog niet heeft gelegd, een maand na het ontslag van zijn voorganger Alfred Schreuder. Tegen Vitesse krijgt Ajax we derom een goal tegen uit een cor ner, na een half uur spelen, als Marco van Ginkel de bal vrij kan inkoppen: i-o. „Dat moet beter, daar zijn we ons heel erg van be wust”, aldus Heitinga. Hoe dan ook heeft Ajax mét Bassey in elk geval één extra kopper op het veld; geen overbodige luxe in een team dat amper spelers boven de 1,85 meter telt. En zo bleek tegen Vitesse ander maal dat Ajax nog niet de stabiele titelfavoriet is die het op basis van zijn budget en spelersmateriaal zou moeten zijn. De achterstand op koploper Feyenoord is met drie punten weliswaar te overzien, maar op basis van het spel is er nog weinig reden aan te nemen dat Ajax foutloos door de laatste fase van de competitie gaat rollen. Het elftal toonde in Gelredome wel veerkracht. Twee minuten na de openingsgoal van Van Ginkel had Davy Klaassen alweer gelijk gemaakt. En na de zo zwakke eer ste helft was Ajax na rust onmis kenbaar de betere, ook aanvallend. Het leidde slechts tot een goal van Alvarez uit een corner (1-2), maar bovenal de winst telde uiteindelijk voor Ajax. „Zo kort na zo’n teleurstelling als in Berlijn weet je dat het van diep moet komen”, aldus Hei tinga. „Ik vind het heel knap hoe we het hebben omgebogen.” - Sjoerd Mossou Voor Mats is het natuurlijk prachtig dat iemand als Willem zo positief over hem is in het elftal van Arne Slot. Sinds half november kwam hij niet meer in ac tie namens de Rotterdamse club. „Dat Gernot terug is, is mooi nieuws voor hem en voor ons”, erkent de coach, die desondanks wel voorzich tig is met zijn ervaren kracht. „Gernot heeft exact twee keer met de groepstraining meegedaan. Tenzij de nood aan de man is, zullen we Slot stellig. „Wij moeten altijd, elke wedstrijd weer, alles geven om een wedstrijd te winnen. Zijn we min der scherp, kunnen we het tegen elke club lastig hebben. En dat heb ik de spelers ook verteld na afloop. Ik was behoorlijk geïrriteerd over de manier waarop we die 1-3 weggaven. Zoiets mag ons niet gebeuren.” hem dus rustig brengen.” Over Trauner gesproken: de verdediger staat op scherp. Of het, gezien het op papier makkelijke programma van Feyenoord van komende tijd, een idee zou zijn om snel maar zijn vijfde gele kaart te laten pakken? Dit om op die manier weer een schone lei te hebben? „Nee, dat gaat niet gebeuren”, is Zo kort na zo’n teleurstelling als in Berlijn weetje dat het van diep moet komen Gernot Trauner maakte gister middag in de wedstrijd tegen Fortuna Sittard zijn rentree in het shirt van Feyenoord. Feyenoorders naar Oranje RENTREE 6 5 VITESSE -AJAX LllF 4 Scheidsrechter: Higler 5 Toeschouwers: 20.453 Mats Wieffer draait weg bij Thomas Buitink van Fortuna Sitard. FOTO PIM RAS - ArneSlot Scherpen Flamingo Oroz Isimat-Mirin Wittek Meulensteen 85. Yapi Van Ginkel 79. Bialek Tronstad 79. Vidovic Manhoef Bero Kozlowski Rulli Rensch Timber Alvarez Wijndal 80. Hato Berghuis 46. Bassey Taylor Klaassen Kudus Tadic Bergwijn 73. Brobbey 6 5,5 6 7 4,5 6 6 6 5 6,5 6 6,5 6 6 4,5 6 6 6 6,5 6 5 - Dennis van Bergen 30. Van Ginkel 1-0,32. Klaassen 1-1, 54. Alvarez 1-2. - John Heitinga GO MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 O’

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 35