Tanks rollen door de Zeelandhallen Meerwipkippen voor Water- landkerkje! w1 J 5 2023 Duizenden bezoekers Modelbouwshow A x \r 2 OF Marco Evenhuis land), is met nog zo’n twintig leden Het hele land Toos&Henk YERSEKE CAMP ASNES PROVINCIALE VERKIE2IN0EN OP STOOM COLUMN Meer knuppels in het hoenderkot graag Zogezegd in deze krant over twee dagen verwachten ze ou derwetse bezoekersaantallen: meer Ruim de helft van de partijen is sowieso af. Die spelen vals en hebben in alle provin cies bijna hetzelfde programma. Forum voor Demagogie spant de kroon: in elke provincie niet alleen dezelfde tekst, maar ook dood leuk dezelfde foto’s. Lef, kennis en creativiteit aub. Zélf met oplossingen komen in plaats van het latjes aan ‘de burger’ vragen. Een democratie is geen opiniepanel. Meer knuppels in het hoenderkot graag. Niet van dat benauwde. Zeêland vrie en Flakkee d’r bie - waarom ook nie? Op z’n minst een goeie omdenkoe- fening. Eenzelfde status als Aruba. Niet lan ger in Den Haag als een soort moderne kolo nie om kliekjes bedelen, maar zelf aan de knoppen draaien. Wat voor soep zouden we dan op tafel zetten? Kustwacht rédt mensen van bootje De KNRM kreeg een gistermid dag een melding dat het bootje vast lag aan de rand van een zandplaat. Er kwamen ook bo ten van de Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij (KNRM) ter plaatse. De heli kopter is met de uit het bootje gehaalde personen naar het Ad miraal de Ruyter Ziekenhuis in Goes gevlogen. Landschappen Op zijn eigen baan kiest De Geus voor twee landschappen: dat van Noorwegen en van Frankrijk. Het eerste omdat hij dat een mooi land vindt, het tweede omdat hij Fran- cofiel is. „Ik ben dus op zoek gegaan naar spullen zoals huisjes uit die landen. Die zijn in Nederland lastig te vinden, want hier zijn Neder landse of Duitse banen populair. Dus ik kom veel terecht op interna tionale websites. Dat is wel te doen hoor, je moet er alleen wat meer moeite voor doen. Of er ook een TGV gaat rijden? Ha, dat past niet op mijn baan.” Roompot-park in de omgeving. Speciaal voor de Modelbouwshow. „We trekken een hoop bekijks. Dat komt niet per se door de oorlog in Oekraïne hoor. Is iedere keer zo. De Hollander is er vooral om in formatie in te winnen omdat hij zelf thuis een modelspoorbaan bouwt. Daar heeft hij sinds zijn pensioen eindelijk de tijd voor. „Ik zit nu in de fase dat ik allerlei tech nieken uitprobeer. Dus ik kijk hier naar wat wel en niet goed werkt. Het leuke van deze mensen is dat ze altijd bereid zijn om te vertellen hoe en wat. Ik ontdek nu ook weer hoe ongelofelijk groot deze hobby is in Nederland.” eêland vrie en Flakkee d’r bie’. Patsboem. Die zes woorden die ik ooit op een wc-deur in de Zeeuwse Bibliotheek zag staan, prikkelen duizend keer meer dan alle zestien Zeeuwse verkie zingsprogramma’s voor de komende Pro vinciale Statenverkiezingen bij elkaar. Want ja, ik heb ze tot mijn grote spijt allemaal doorgenomen en het is één grote flots zout loze gezeefde soep zonder ballen. Als je niet méér stelling durft te nemen dan ‘meer wipkip- pen voor Wa- terlandkerkje’, moet je straks ook niet gaan lo pen zeuren over het lage op- komst- percen- tage. Een barstensvolle parkeerplaats en een rij voor de ingang. Alsof het mega-uitverkoop was, zo snel was het zaterdag zó druk in de Zeeland hallen. Allemaal om schaalmodel len te bewonderen van treinen, bo ten, een wielrenpeloton en... tanks. Voorzichtig rolt een Armortek Tiger-tank de hal binnen. Gelukkig voor eigenaar Marco Peter hoeft-ie niet al te veel te slalommen door een woud van benen, want de stand van zijn vereniging is niet ver van de ingang. Daar trekken nog tig het weekend neergestreken op een tanks en legervoertuigen veelvul dig de aandacht. „Het is net even wat anders dan bij andere model bouwclubs.” Aan het woord is Ruud Tollens uit Nijkerk, die tevreden toekijkt Een boot valt hier bijvoorbeeld niet vanachter de stand. Hij steekt heel op, want de hal staat er vol mee. We wat uurtjes in zijn hobby. „Mijn zijn net even wat anders dan andere vrouw zegt altijd dat ze twee kinde- modelbouwclubs, ren van haarzelf heeft en één van een ander. Dat ben ik. Niks aan ge logen hoor.” PvdA en Groenlinks lijken vooral super blij dat ze nu samen zijn (63X het woord ‘sa men’ in 24 pagina’s). Het soort manisch-po- sitieve relatie waarvan je wéét dat-ie klapt met een gezinsdrama. Het CDA dumpt een stortvloed aan meningen van gewone Zeeu wen, maar distilleert daar weinig nieuws uit. Partij voor Zeeland is tegen ontpolderen (waren er nog plannen dan?). En de Boze Boeren Beweging vindt dat we in Zee land fijn moeten kunnen wonen, werken en recreë ren. Daar kun je moeilijk tegen zijn, maar wat willen ze nou eigenlijk? Alle zestien partijen doen in feite weinig meer dan antwoor den op meerkeuze vragen oplepelen. Wilt u kernenergie of zonne-/windenergie? Andere smaken zijn er blijkbaar niet. Terwijl in Zuid-Korea een getijdecentrale is gebouwd met de capaciteit van een aardige kerncentrale Jan van ’t Veen was jarenlang de kartrekker van de beurs, maar die deed na de laatste editie in 2020 een stapje terug vanwege gezondheids- Kapot redenen. Als eigenaar van de Zeel- Tollens fabriceerde grotendeels zelf andhallen houdt Libéma nu zelf de de tanktransporter die voor hem op beurs. En met succes. Verspreid tafel staat. „Tot aan de banden en velgen aan toe. Alleen de assen en zwaailamp heb ik gekocht. Ja, dat dan tienduizend mensen, maken was een aardig karwei. Maar ik ben volledig afgekeurd, dus ik heb de tijd. Als het eenmaal rijdt, En reken maar dat deze beurs be- want één van de eisen is dat ons zoekers uit het hele land trekt. On- materiaal radiografisch bestuur- danks dat hij er anderhalf uur voor baar moet zijn, komen de zwakste moest rijden, is Tom de Geus uit schakels naar boven. Er is altijd iets Bodegraven er al vroeg bij. Zijn dat kapot gaat en dat los ik dan weer vrouw is ook naar Goes gekomen, op. D e uitdaging is er altijd.” maar ze gaf de voorkeur aan de win- Tollens, lid van de RC AGH (ra- kels in het centrum. „Dat vindt ze dio-controlled Armour Group Hol- nog leuker”, lacht De Geus. te y @OzcanAkyol VERKIEZINGEN ZEELAND5 ZEELAND7 Paul Kusters Internet: toosenhenk.nl 27 - Roosmarijn Strous Wat er te zien is, is weliswaar klein, maar de Modelbouw show is één van de grootste evenementen in de Zeelandhallen. Afgelopen weekend werd die voor het eerst in driejaar gehouden. De PvdA en Groenlinks gaan voor het eerst samen de verkiezingen in op provinciaal niveau. Kunnen ze het succes van de lokale verkiezingen in Goes en Middelburg evenaren? „Voor veel Zeeuwen zal het shocking zijn: ik ga naar feestjes waar veel volledig naakte mensen rondlopen.” EENS EEN ZEEUW De helikopter van de kust wacht heeft gisteren meer dere personen uit een bootje in de Oosterschelde gehaald. Zie ook pzc.nl/play Michiel Bouwman Goes Marco Peter loodst zijn radiografisch bestuurbare Armortek Tiger-tank naar binnen, foto johan van derheijden MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 GO 'meer blauw op straat/'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 2