EENS EEN ZEEUW r p 7 I 1 Roosmarijn Strous (30) uit Middelburg belandde in onze hoofdstad waar ze huidtherapeut is. De liefhebber van technofeesten heeft een Zeeuws knoopje laten vereeuwigen op haar rechterenkel en zal als oud besje in onze provincie terugkeren. Maar ze wil nu nog reuring, actie en avontuur. Veel Zeeuwen zullen het shocking vinden dat ik naar feestjes ga waar helemaal naakte mensen rondlopen „In Middelburg, als jongste van de fa milie Strous. Ik heb een oudere broer en twee oudere zussen waarmee ik nog steeds een goede band heb. Toen mijn broer en later mijn zussen uit huis gingen en ik ‘alleen’ overbleef vond ik dat heel erg. Ik ben een groepsdier. Graag onder de mensen, graag bij familie. Mijn jeugd was goed. Ik deed aan reddingszwemmen en schaken bij een schaakclub. Spe len deed ik bij vriendjes thuis of bij ons, niet zozeer in de wijk op straat. Ik ben vrij opgevoed. Mocht veel. Weinig beperkingen.” „Nehalennia, gemengd. Ik ben veel gepest. Vooral in de brugklas en toen ik van het vwo naar het vmbo zakte. Mijn middelbare schooltijdwas niet echt mijn beste periode. Ik dacht niet veel aan mijn toekomst. Werkte wel met plezier op de broodafdeling bij de Albert Heijn als bijbaantje. Leuke en fijne herinneringen heb ik ook aan mijn werkbij Sint John. Daar werkte ik destijds samen met mijn nog steeds beste vriendin, Elanor Jacobs. Ironisch genoeg woont zij als Zeeuwse nu ook in Amsterdam.” „De opleiding huidtherapie aan de Haagse Hogeschool. Destijds woonde ik in Rotterdam. Eerst anderhalf jaar bij mijn vader, daarna 2,5 jaar op ka mers in Rotterdam Noord. Daarvoor heb ik de opleidingen schoonheids specialiste pedicure en VAVO (vol wassene havo onderwijs) gevolgd. Voor dit jaar staat de opleiding Me disch Pedicure afmaken in de plan ning. Wellicht later nog een master Physician assistant." „In 2014 vanwege de studie. Mijn va der had een appartement in Rotter dam. Kon ik gratis intrekken. Be spaarde mij veel geld. Daarna toch op kamers gegaan met mijn beste vrien din. Vanuit Rotterdam elke dag met de trein naar Den Haag ging prima. In het weekend ging ik nog vaak naar huis in Zeeland. Als afwasser werkte ik bij De Vriendschap, nu heet dat restaurant Café Cliché." „Via mijn broer. Toentertijd ging het niet zo goed met mij. Ik trok in bij mijn broer en zijn vriendin en Am sterdam beviel zo goed, dat ik hier een leven heb opgebouwd. Zeeland is fantastisch in de zomer, maar de rest van het jaar vind ik het er saai. Er ge- beurt niet veel. Je kunt er niet goed uitgaan.” „De huid is het eerste datje ziet bij de mens. Het grootste orgaan. Het men selijk lichaam boeit mij sowieso in grote mate. Veel mensen hebben last van huidproblemen. Vertel ik dat ik huidtherapeut ben, dan krijg je aller lei vragen. ‘Wat is dit?’. Wat kan ik daartegen doen?’. Afgelopen januari reisde ik door Thailand. Voor tiental len mensen heb ik hele consulten uitgeschreven op hun telefoon. Ik be handel acne, overbeharing, pigment- stoornissen, maar ook transgender- zorg (ontharen van genitaal gebied voor de operatie) en oedeem (vocht- Je behandelt ook wenkbrauwen. „Wenkbrauwen zijn de ‘lijsten van het gezicht’. Heeft iemand hele op vallende wenkbrauwen, dan is dat niet harmonieus. Niet mooi, vind ik. Vroeger epileerde en verfde ik heel cute de wenkbrauwen van mijn zus sen. Dat is uitgegroeid tot perma nente make-up in mijn werk.” „De reuring. In Amsterdam zijn er al tijd toeristen. Mensen hier zijn hier meer open en eager naar contact. In Zeeland zijn mensen meer op zich zelf en vaak ook wat meer nar row-minded. Hier in Amsterdam woon ik echt in het ‘techno-wal- halla’. Veel verschillende clubs met leuke feesten en raves. Voor een ille gale rave draai ik mijn hand ook niet om Die heb je hier genoeg. Techno is een grote reden waarom ik verhuisd ben en het zo naar mijn zin heb. In Zeeland leeft techno echt nul.” „Er wordt vaak gedacht dat uit Zeel and alleen maar saaie of bekrompen mensen komen. Een misplaatste ge dachte. Ik ben hier een mooi voor beeld van. Veel Zeeuwen zullen het shocking vinden dat ik naar feestjes ga waar veel helemaal naakte mensen rondlopen. Op deze feesten wordt er altijd expliciet duidelijk gemaakt dat er er geen ruimte is voor racisme en trans-/homo- of fat-phobia.” kregen. Ik zwem vaak in het kanaal wat uit het IJ komt. Ik woon in Noord, heel groen, helemaal niet stads. Een soort van dorpje boven Amsterdam.” „Alleen met feestdagen of ver jaarda gen in de herfst en winter. In de war mere lente en zomer vaker. Laten we eerlijk zijn: geen betere stranden in Nederland dan de Zeeuwse. Héérlijk om op mijn fietsje vanaf moeders huis in Middelburg centrum naar Dishoek te gaan. Ben ik later oud, grijs én met pensioen, grote kans dat ik naar Zeeland terug ga. Nu ben ik jong. Op zoek naar reuring, actie en avontuur. Voor mij is dat er te weinig in Zeeland. Maar ik ben een honderd procent trotse Zeeuwse. Samen met vriendin Elanor heb ik op de binnen kant van mijn rechterenkel een tatoe age van een Zeeuws knoop van en kele centimeters groot laten zetten. Zeeland is een deel van ons.” In Zeeland kun je beter zwemmen. „Amsterdam is enigszins kneuterig. De grachtjes, het historische cen trum. Amsterdam heeft veel groen en parken. Natuurwater waar je kunt zwemmen. Voor mij was dat een eis: een plek waar ik ‘s zomers kan zwemmen. Vanuit Zeeland meege- ophoping). Een breed, maar leuk vak.” J - Roosmarijn Strous Hoe ben je opgegroeid? Op welke school zat je? Welke studie volgde je? Wanneer vertrok je uit Zeeland? Hoe ben je in Amsterdam terechtge komen? Roosmarijn Strous (30) uit Middelburg: „Ben ik later oud, grijs én met pensioen, grote kans dat ik naar Zeeland terug ga.” FOTO PRIVÊCOLLECTIE Je bent huidtherapeut. Mooi vak? Welke grote verschillen zijn er tus sen Amsterdam en Zeeland? Merk jij een soort van stedelijke ar rogantie in Amsterdam? Kom je terug naar Zeeland? Gerrit van Loon Middelburg E GO MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 ‘Ik ben op zoek naar reuring. Dat is er te weinig in Zeeland -111 lil 11111 ill I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 27