bolderman.nl Vddt Tiiïiriiürjüch^ j 17 bolderman.nl Q (0318)58 09 58 399,- “7T «T,1 399,- DIE ZATERDAG IN PREMIÈRE GING WWW. 8 dagen Somerset Devon 5 dagen Teutoburgerwoud en Hameien all-indusive 5 dagen All-inclusive in Drenthe Ik heb het goed kunnen afronden. Dat voelde als een overwinning - Wart Kamps over een try-out waar mensen wegliepen 10 dagen Dordogne, Rocamadour beerde de voorstelling stil te leggen. Volgens hem was Kamps ‘door de ab solute ondergrens’ gezakt. Zijn grap pen waren ‘niet kwetsend, maar ge woon erbarmelijk’. onschuldige voorstelling wordt.” In de uitverkochte zaal zaten bo vendien trouwe vrienden en fans van Kamps, die uitkeken naar zijn eerste solovoorstelling. De cabaretier en acteur (45) was jarenlang onderdeel van het trio Rooyackers, Kamps Kamps (de cabaretgroep die hij vormde met Bor Rooyackers en zijn tweelingbroer Tim). Ook vergaarde hij bekendheid met zijn rollen in theaterproducties (De gelaarsde poes, De goede Richard IIImusicals (’t Schaep met de 5 Pooteri) en tv-series (Missie Aarde en Dokter Tinus), maar nooit eerder stond hij in zijn uppie op het toneel. Spannend, vanwege het media- stormpje, maar vooral vanwege het persoonlijke karakter van de show. Kamps vertelde over zijn scheve rug - op zijn 17de werd hij geopereerd aan scoliose -, zijn littekens en het ongemak dat hij altijd voelt bij zijn spiegelbeeld. Het centrale thema ‘on gemak’ werd doorgevoerd tot in de kleinste details: van het te strakke witte shirtje dat Kamps talloze ma len rechttrok tot de scène met een zingende, pluchen muis die net iets te lang voortduurde. Op rusteloos gedraai van een enke ling na, bleef iedereen zitten in de zaal. Het werd een première waarin veel werd gelachen. Niet snikkend of naar adem happend, maar de lach was gul. Er volgde zelfs een staande ovatie en complimenten van de aan wezige komiek Arjen Lubach, die de voorstelling ‘heel grappig, uniek en persoonlijk’ noemde. 549,- Nieuwsgieriger Dat incident in Duiven was niet veel mensen ontgaan. Voorafgaand aan de première van Awkwart, afgelopen zaterdag in De Kleine Komedie in Amsterdam, werd er in de garderobe druk over gesproken. Schrok het af? Sterker, het maakte nieuwsgieriger. „Cabaret mag een beetje schuren. Het moet wel héél gek lopen wil ik de zaal verlaten”, klonk het herhaalde lijk. Een ander: „Het theater moet een plek zijn waar je alles kunt zeggen. Anders kun je net zo goed een pan nenkoekenrecept delen op het po dium. Dan weet je zeker dat het een Trots Tot opluchting van Kamps? Niet eens, zegt hij, een dag later. De avond in Duiven heeft hem nooit aan het wankelen gebracht. Hij was en is trots op zijn eerste soloshow. „Ook bij Rooyackers, Kamps Kamps lie pen soms bezoekers de deur uit. Ik maak nu eenmaal vrij absurdisch cabaret.” Hij nuanceert. „Natuurlijk was ik vooraf gespannen. Er zal vast ook kritiek komen, maar ik heb vooral complimenten gekregen. Dat is geen middelvinger of genoegdoe ning richting het publiek dat tijdens de try-out wegliep. Sommige men sen vinden me niet leuk, prima. Hu mor is zó subjectief. Daarom heb ik ook geen scènes geschrapt.” Bij de bewuste try-out in Duiven stuurde hij uiteindelijk de theater directeur de zaal uit en vervolgde zijn show. Hoewel de lezingen over het aantal afhakers uiteenlopen, bleven volgens de cabaretier nog tweehon derd man - de helft dus - zitten. „Ik heb het goed kunnen afronden. Dat voelde als een overwinning.” Collega-cabaretier Jochem Myjer reageerde dit weekend via Twitter furieus op het voorval in Duiven. ‘Dit mag een directeur nooit doen. Nooit. Hoe slecht een show ook is. Leg het na afloop uit. Geef ze geld terug. Leg ze uit dat dit kan gebeuren in theater. Maar nooit inbreken’. Kamps vindt de steun mooi, maar voor hem is de discussie nu wel ge voerd. „Die directeur dacht mis schien dat hij zijn publiek moest be schermen, maar je kunt niet een voorstelling censureren. Maar goed, voor mij is de kous af.” we*" 5 dagen Hoogtepunten van de Harz all-inclusive ‘t3P 8 dagen Romantische Strasse - van Würzburg tot Füssen r* I I y. Vertrekdata:3,10apr/8,22 mei/5 juni/3,lOjuli/4sept/2, 9, 30okt. Vertrekdata:24apr/15 mei/5,26 juni 17 juli 7,28 aug 18 sept etc. Wart Kamps in on gemakkelijk duet met een pluche muis. FOTO'SANNE VAN ZANTWI JK Vertrekdata: 22 apr 6 mei 10 juni 8,22 juli/26 aug 123 sept/7 okt. v.a. slechts Vertrekdata: 15 apr 6,20 mei 17 juni/ 8,29 juli 19 aug 9 sept etc. Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers, kamer excl. Calamiteitenfonds 2,50 p.b., reserveringskosten 25,- p.b., consumentenbijdrage 5GR 5,- p.p. v.a. slechts Kamps in de rol van God, die bij het publiek in Duiven niet in de smaak leek te vallen. Vertrekdata: 10,24 apr/8,22 mei/ 5,19juni/3,17,31 juli/14 aug etc. Vertrekdata:8,24apr/6 mei/3,19 juni 1,17,29 juli 14,26 aug etc. v.a. slechts If: GO MAANDAG 27 FEBRUARI 2023 X' k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 17