ii A 13 Internationaal veel kritiek op draconische aanpak misdaad in El Salvador die Bukele op Twitter deelt, zijn Duizenden gevangenen in El Salvador zijn de afgelopen dagen overgebracht naar een nieuwe gevangenis. Er passen er 40.000 in. El Salvador: het land - ingeklemd tussen Guatamala en Honduras in Midden-Amerika - spreekt mis schien niet tot ieders verbeelding. Al biedt het een magische mix van koloniale architectuur, nationale parken en schitterende vulkanen. Paradijselijk, maar tegelijkertijd voor velen een hel op aarde. Vorig jaar riep de Salvadoraanse president Nayib Bukele er de noodtoestand uit in een poging het vele bendege weld een halt toe te roepen. Sinds- Salvador - kunnen 40.000 gevange nen worden ondergebracht. Presi dent Bukele spreekt van de grootste gevangenis in zowel Noord- als Zuid-Amerika. automatisch recht op een advocaat. Daarom wordt zijn land stevig be kritiseerd door mensenrechtenor ganisaties en de Verenigde Naties. Salvadoraanse media maken regel matig gewag van willekeurige aan houdingen. In eigen land is Bukele onder de 6,8 miljoen inwoners nog onverminderd populair. maand officieel geïnaugureerd door de president zelf. Het complex De gevangenis werd begin deze lier kunnen ZG samenwonen zonder werd in slechts zeven maanden uit de bevolking kwaad de grond gestampt. Over de bouw, te kunnen doen kosten en andere details als het on derhoud, laat de regering zich niet - Nayib Bukele, president uit. Ruim achthonderd medewer kers moeten de orde bewaken. Een kanker uit de samenleving’, schrijft muur van meer dan 2 kilometer de minister van Veiligheid, Gustavo lang en 11 meter hoog inclusief Villatoro, bij de videomontage. prikkeldraad onder stroom moet Het cellencomplex bestaat uit voorkomen dat gevangenen ont- acht betonnen gebouwen met elk 32 snappen. cellen die een oppervlakte van hon- Afgelopen week werden de eerste derd vierkante meter hebben. Vol- tweeduizend gevangenen er bin- gens de autoriteiten is er plek voor huis, waar ze tientallen jaren samen cel. In iedere cel bevinden zich twee zullen wonen, zonder de bevolking gootstenen en twee toiletten en nog meer kwaad te kunnen doen”, dien zijn meer dan 64.000 ver meende bendeleden opgepakt. De autoriteiten moeten die dui- nog meer kwaad te kunnen doen”, tachtig slaapplaatsen in de vorm zenden gedetineerden natuurlijk twitterde de president. Op beelden van stapelbedden. ergens kwijt. Daarom liet de over- die Bukele op Twitter deelt, zijn Er is internationaal veel kritiek heid een supergevangenis bouwen, honderden mannen op blote voeten op de draconische aanpak van Bu- In dat complex - op ruim zeventig te zien die met bussen naar het kele. Om bendeleden op te pakken, kilometer van de hoofdstad San nieuwe cellencomplex bij Tecoluca is niet langer een arrestatiebevel worden gebracht.‘Wij elimineren de nodig en arrestanten hebben niet '4 M 1 De gevangenen moeten bij binnenkomst met de armen geketend achter hun rug aanschuiven in de rij,ft»» Supergevangenis moet bendegeweld kop indrukken Peter Schouten San Salvador Zwaarbewapende medewerkers moeten de orde bewaken. Ze nengebracht. „Dit is hun nieuwe meer dan honderd gevangenen per worden geholpen door een hoog hek dat onder stroom staat. GO MAANDAG 27 FEBRUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 13