Paspoort ‘Ons pensioen ging op, de spaarrekeningen van de kinderen moesten leeggehaald worden. Zo erg was het’ fers van de jaren ervoor konden laten zien. Het liep gigantisch snel uit de klauwen achter de schermen. Toen zijn we een crowdfundings- actie begonnen. Anders hadden we het niet gered. Ons pensioen ging op, de spaarrekenin gen van de kinderen moesten leeggehaald worden. We moesten zelfs ons huis bijna ver kopen en bij m’n moeder gaan wonen. Zo erg was het.” Ik ben vorig jaar een week alleen op vakantie gegaan naar Italië. Dat was heel erg nodig, om dat alles even uit balans geschoten was. Dan moet je even terug naar de stilte en even goed nadenken wat je ook alweer wilt. En mijn man is dan zo fantastisch dat-ie zegt: ‘tuurlijk schat, moetje doen’.” Jullie hebben als ondernemers een moeilijke tijd achter de rug, door de coronapandemie. „Ja, en daar ben ik wel boos en teleurgesteld om geweest. Het schip kapseisde ineens door keuzes van de overheid, waar je geen controle over hebt. Wij namen nét Hof Poppendamme over. We hadden er al onze spaarcentjes inge stopt. We wilden het zó graag, omdat het zó mooi is, en zó veel potentie heeft. Maar twee maanden later moesten we dicht. We kregen ook geen compensatie, omdat we nog geen cij- „Nee, want ik denk in oplossingen. En de op lossing was die crowdfundingsactie. Ik ben super-dankbaar dat het gelukt is. Mensen gun den ons dat we bleven bestaan. Het was heel erg liefdevol. De 30.000 euro die we ophaal den, was maar een kleine fractie van wat we nodig hadden, maar het gaf ons wel een maand ruimte om een lening te regelen bij de bank.” Hebben jullie de zaken nu weer op de rit? „Ja, het komt goed. Maar we zijn die leningen nog steeds aan het aflossen, terwijl we daar geen rekening mee hadden gehouden. We proberen een buffer op te bouwen, want het spel is veranderd. Eerst moest geld rollen, maar nu heb je steeds in je achterhoofd: ‘wat als we weer een keer drie maanden dicht moe ten?’” „We zijn door die coronaperiode een paar stappen achteruitgegaan. We moeten wat meer geduld hebben met nieuwe stappen, maar dit is nog steeds het mooiste wat er is. Ik sta op en denk: yes, ik mag weer naar Hof Pop. Naar de natuur, de diertjes, de kindjes, de mensen. Ik ben echt een bofkont.” „Stiltewandelingen, wijn drinken, eten en vooral: niks moeten. Even geen verantwoor ding afleggen aan iemand. Het klinkt zo egoïs tisch, maar dat is het dus niet. Want door goed voor jezelf te zorgen, functioneer je beter voor iedereen. Na dat weekje Italië had ik weer de ruimte om na te denken. En dan ben je dus ook een leukere partner. Als je kinderen jong zijn, dan raak je soms uit balans. Onze kinde ren logeren elke vrijdag bij mijn moeder. Elke vrijdag ben ik alleen met m’n man. En dat is zó nodig, en zó fijn. Kunnen we hele zinnen af maken, en uit eten. Heerlijk.” Ondernemer Helen Bihi-Zenou (40): „Elke twee of drie jaar moet er iets nieuws gebeuren. Dan begint het te kriebelen.” fotolexde MEESTER Helen Bihi-Zenou is geboren op 24 okto ber 1982. Ze groeide op in Koudekerke, waar haar ouders Ho tel Walcheren runden. Later verhuisde ze naar Serooskerke (W). Helen is getrouwd met Greg, met wie ze twintig jaar samen is. Het stel woont in Mid delburg, met hun drie kinderen Yael (10), Avi (8) en Bodin (6). Helen opende in 2007 lunchroom HoneyPie in Middelburg. De zaak zat onder één dak met stoffenzaak Rok Rol, die gerund werd door haar moe der. Toen haar moe der met pensioen ging, breidde de lunchroom uit. Helen en Greg namen begin 2020, vlak voor de coronapandemie, speelboerderij Hof Poppendamme in Grijpskerke over. Ze organiseren samen ook het foodtruckfes tival Culikaravaan. Naast haar werk is Helen vrijwilliger voor Stichting Beschermde Wieg. Poeh, dat klinkt heftig. Was je toen ook niet gestrest? Zeeën van tijd voor jezelf: wat doe je daar mee? GO ZATERDAG 25 FEBRUARI 2023 wk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 55