r Kom maar op met dat voorjaar! Et 'Xr T li Zodra de zon komt, kopen we violen en krokussen p?*7 We hebben een overdekt terras in de tuin. Als het zonnetje schijnt, dan kun je daar nu al in korte broek zitten Wanneer komt de lente nou? We snakken er allemaal naar. Dit weekend schijnt de zon volop, maar 's nachts kan het aan de grond nog vriezen. Goed nieuws: daar kunnen viooltjes en narcissen prima tegen. Terwijl het buiten miezert, zijn medewerkers van groencentrum Zeelandplant in Grijpskerke vrij dagmiddag druk in de weer om al les lenteklaar te maken. De entree stemt al een stuk vrolijker dan het weer buiten: je ziet er kleurige bak ken vol krokussen, viooltjes, blauwe druifjes en hyacinten. „Mensen die hier binnenlopen, moeten meteen een voorjaarsge- voel krijgen”, zegt medewerker Bart Tanis. De klanten van Zeelandplant kij ken reikhalzend uit naar het voor jaar, merkt Tanis. „Zodra de zon gaat schijnen, komen de mensen in groten getale langs om bloemen en planten te kopen. Ze gaan voor kleur: dan vliegen de primula’s, narcissen en violen de deur uit.” Dit weekend is er kans op vorst aan de grond, maar dat is geen probleem, weet Tanis. „Daar kunnen die bloe men goed tegen. Alleen met primu la’s moet je voorzichtig zijn.” ning in de winkelwagen. Het stel weet al welke heg het moet worden. Ewald laat ’m zien op z’n telefoon. „Kijk, deze, de hedera hibernica heet-ie.” Het is een groene heg met grote bladeren. „Het wordt dit weekend goed weer, dus dit leek ons wel een goed moment.” Ewald snakt naar wat voorjaarszon. „Wat een saai weer is het deze week. Als je naar de winter toe gaat, dan hoop ik op sneeuw. Maar nu mag de lente komen.” Welke Zeeuw fietst ditjaarwaar in het profpeloton? hoor. Met de zon erbij, heb ik veel meer energie. Heerlijk.” Klaarstaan Tanis en zijn collega’s zijn zelf ook helemaal klaar voor het voorjaar. „In de winter is het hier hartstikke rustig, behalve vlak voor kerst als we kerstbomen verkopen. We heb ben weer zin om met ons vak bezig te zijn. En als het losbarst, moeten we klaarstaan.” Behalve vrolijke bloemen, wor den ook de leibomen goed verkocht Veel meer energie Natasja is een ‘tuinmens’, vertelt ze. „Ik zit zo graag buiten. Dan kijk ik hoe mijn katten lekker bezig zijn. Echt genieten.” Ze heeft een paar weken geleden al krokussen ge kocht. „Je moet de tuin natuurlijk wel een beetje gezellig maken. We hebben een overdekt terras in de tuin. Als het zonnetje schijnt, dan kun je daar nu al in korte broek zit ten. Nou, dan kom ik helemaal bij Kale tuin Even verderop lopen Ton en Thecla (‘liever geen achternaam’) uit Oost-Souburg. Ze zijn nét uit Rot terdam verhuisd. „Onze tuin is nog helemaal kaal, want we hebben een nieuwbouwhuis.” Daar moet zo snel mogelijk iets groens in, want het stel is dol op tuinieren. „We hebben onze oude tuin met pijn in het hart achtergelaten. De narcissen stonden al te bloeien”, vertelt The cla. Ton: „De sneeuwklokjes kon den we gelukkig wel meenemen.” Het stel is naarstig op zoek naar bloemen en planten om hun nieuwe tuin op te fleuren. „We zoe ken wat planten die het hele jaar groen blijven, en we willen graag kruiden in de tuin. Tijm, rozema rijn en salie.” En viooltjes gaan ook mee in de kar. „Kom maar op met dat voorjaar!” als het voorjaar aanbreekt, vertelt Tanis. „Mensen kopen ook graag planten die weinig onderhoud ver gen en goed tegen droogte kunnen. Siergras, en kruiden zoals lavendel en rozemarijn zijn ook populair.” Natasja Creemers uit Vlissingen is met haar man Ewald naar Grijps kerke gekomen om een heg te ko pen. Het wordt een klimop. Kater Jaxx is ook mee: hij ligt als een ko- - 1 pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl zaterdag 25 februari 2023 Zeeland - Natasja Creemers uit Vlissingen ZEELAND 12 Cornelleke Blok Grijpskerke Natasja Creemers en kater Jaxx winkelen bij groencentrum Zeelandplant in Grijpskerke. Ze kijken allebei uit naar de lente. „Ik zit zo graag buiten. Dan kijk ik hoe mijn katten lekker bezig zijn. Echt genieten.” fotosdirkuangjeltema Medewerker Bart Tanis van Zeelandplant in Grijpskerke: „Mensen die hier binnenlopen, moeten meteen een voor- jaarsgevoel krijgen.” t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 29