M 11 Knus, persoonlijk 6 Aldi opent de deuren in winkelcentrum Dauwendaele EN DUURZAAM Een lang gekoesterde wens gaat vandaag in vervulling. Dan opent in winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg een tweede supermarkt haar deuren. Volgens geruchten komt er een Trekpleister in het oude pand van de Rabobank Babi pangang Ondanks de gedeeltelijk leegstand wijst Kieboom erop dat het winkel centrum veel te bieden heeft. Zo zit er een bakker, een slager, een groen teboer en een vishandelaar, worden er kleding, tijdschriften, cadeau-arti kelen en fietsen verkocht, zitten er kappers en kunnen de belangstellen den er pinnen en terecht voor Oos terse waren, broodjes, pizza’s en babi pangang en zit ook supermarkt Jumbo er. Hij rekent erop dat er nog meer winkels worden geopend als Aldi volop draait en ook een drogist Wijde omtrek Het winkelcentrum krijgt klanten uit de wijde omtrek. Niet alleen uit de wijken Dauwendaele en Mortiere maar ook uit Nieuw- en Sint Joosland. Verder ziet hij klanten uit de wijk Zuid en Oost-Souburg. Niet alleen het nu al brede aanbod trekt hen maar ook de ruime parkeermo- gelijkheden, zegt Iris Verspille. Zij woont in Oost-Souburg en als ze te rugkomt van haar werk stopt ze vaak even in Dauwendaele. „Hier kun je altijd parkeren.” In haar woonplaats is dat veel moeilijker. „Dat geldt ook voor het winkelcentrum in Middel- burg-Zuid.” Ze heeft het idee dat de parkeervakken daar en smal zijn en bijna altijd zijn bezet. Kieboom vertelt ook dat hij met de komst van Aldi op nog een nieuwe groep klanten rekent. „Duitse toeris ten. Want Aldi is in Duitsland een grote naam.” Hij hoopt dan ook dat Aanbiedingen Bram Meerman staat donderdag een folder van Aldi te bekijken voor de nog gesloten rolluiken van de super markt. Jumbo is nu zijn winkel, maar hij weet zeker dat hij vanaf vandaag ook in de discounter winkelt. „Het wordt nu tijd de aanbiedingen goed met elkaar te vergelijken.” De wijk bewoner is blij dat ‘eindelijk’ een tweede supermarkt zich vestigt in Dauwendaele. Hij weet dat de onder nemers al velen jaren bezig zijn om het winkelcentrum te vernieuwen. „Tal van plannen zijn er gepasseerd. Tal van plannen zijn om allerlei rede nen afgeschoten. Nu is het eindelijk gelukt.” definitief zich daar vestigt. Hij wijst er verder op dat het afgelopen tijd er al veel gedaan is om het winkelcen trum een facelift te geven. Zo is de buitenkant grondig onder handen genomen. Hij spreekt de hoop uit dat ook de gemeente in actie komt. „Er ligt een belofte dat de gemeente de parkeerterreinen onder handen neemt en de vloer in de passage.” Ook zegt hij dat in het tweede kwar taal de hoofdingangen worden ver nieuwd. vanaf nu ook auto’s met witte num merborden in Dauwendaele stoppen voordat ze verder rijden naar de kust. n dit geval gaat het om discoun- g|| ter Aldi. Vanaf 08.00 uur kun- ||1 nen de klanten daar terecht voor ga ‘topkwaliteit dat je bij ons zelf uit de doos pakt’, zoals te lezen valt in de folder die gisteren al voor de ingang van de supermarkt ligt. Martin Versluis van fietsenwinkel Fietsmobielnet is blij met de komst van de discounter. Aldi zorgt voor meer publiek naar het winkelcen trum en daar kan hij ook van profite ren. Verder is hij blij dat weer een leeg pand is opgevuld met de komst van de discounter. „Het winkelcen trum krabbelt op”, aldus de onderne mer die in de loop van de jaren meer winkels zag gaan dan komen. Ondanks de komst van de Aldi staan er namelijk nog heel wat win kels leeg of houden de rolluiken per manent gesloten zoals een van de twee bloemenwinkels. Terwijl de een elke dag de centrale winkelstraat opfleurt met rozen en tulpen laten de overburen al jaren niets van zich zien. De leegstand wordt ook enigszins verbloemd. Want in het pand waar ooit de Rabobank zat, is nu een tijde lijk ontmoetingscentrum voor de buurt. En iets verderop is een tijdelijk jeugdhonk gevestigd. Leo Kieboom, de voorzitter van de gezamenlijke ondernemers, is net als Versluis blij met de komst van de Aldi. Hij rekentop een positief effect. Zo hoopt hij dat het niet lang meer duurt voor een drogist zich weer in het winkelcentrum vestigt. „Daar gaan al geruchten over.” Zo zou Trek pleister grote interesse hebben om zich te vestigen in het pand waar ooit de Rabobank zat. Se Winkeliers rekenen op komst van drogist en Duitse klanten - Leo Kieboom, voorzitter gezamenlijke ondernemers Emile Calon Middelburg De winkelwagentjes van Aldi staan al klaar voor de klanten, foto DIRK-JANGJELTEMA Rouaansekaai 61 in Middelburg Korte Burg 3 in Middelburg 0854-890090 info(cövillavalentijn.nl www.villavalentijnmiddelburg.nl Landelijk registratienummer 257589806 Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf en BSO KDV Villa Valentijn Middelburg heeft vier horizontale groepen, waardoor wij de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden. Wij gebruiken wasbare bamboeluiers. Gewoon beter voor het milieu. BSO Villa Valentijn Middelburg is de plek waar kinderen na een lange schooldag kunnen ontspannen en de kans^rijgen om te ontplooien in een huiselijke omgeving. VRIJDAG 24 FEBRUARI 2023 WA WAX -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34