Blij dat het geen hoogseizoen is’ >4 Xx t T JL J fï Gaslek en evacuatie in Cadzand Groot alarm woensdag begin van de avond in Cadzand vanwege een lek in een gasleiding in de opgebroken Boulevard de Wielingen. Hotel De Blanke Top en twee appartementencomplexen moesten direct worden ontruimd. Meer dan zeventig mensen werden opgevangen in een sporthal. Je weet dat ze een geurstof in gas stoppen zodat je ruikt dat het gas is? Mathieu de Smet wil stijgende lijn bij Hoek doorzetten blijf. Tot opluchting van Kimm de Milliano, eigenaar van De Blanke Top. „Ik was bang dat ik andere ho tels moest gaan zoeken voor onze gasten.” De Milliano had de gasten van het bij De Blanke Top horende res taurant Le Sommet eerder woens dagavond van tafel moeten sturen. Want het verzoek van de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) om de panden in het risicogebied te ont ruimen, kwam rond de klok van half acht. Etenstijd dus. „We heb- In Sporthal Cadzand aan de Noord - dijk om precies te zijn. „Maar nie mand wist waar die hal precies was”, aldus Mat en Bianca Schee pers, gasten van hotel De Blanke Top, uit het Limburgse Valkenburg. Vanwege de voorjaarsvakantie zijn het hotel en appartementencom plexen van Duinhof Zuid en Bad huis goed bezet. De gebouwen tel len samen 138 appartementen. Het lek werd rond 21.00 uur ge vonden, waarna leidingen zo snel mogelijk werden afgesloten om de uitstroom van gas te stoppen. Na controle van alle hotelkamers en appartementen konden alle men sen tussen 22.30 en 23.00 uur terug naar hun woning of vakantiever- volgens verrichtte de brandweer metingen om te weten of de ont ruimde gebouwen weer veilig wa ren om te betreden.” Duinhof-Zuid en het Badhuis. De mensen die daar verblijven, zorgen voor hun eigen eten, dus ze hoefde, in tegenstelling tot De Milliano, niemand van tafel te sturen. „Maar er moesten wel tientallen mensen geëvacueerd worden, waaronder kinderen in hun pyjamaatjes. Ge lukkig liep dat allemaal gesmeerd.” Net als De Milliano is zij een dag na de evacuatie nog altijd onder de indruk van de competentie van de hulpdiensten. „Dat maakt de gas ten ook relaxter. Maar toch ben ik heel blij dat het nog geen hoogsei zoen is.” het evacueren heel serieus. Ze hiel den me de hele tijd op de hoogte. De gasten die ik vandaag spreek, dat er een plug op heeft gezet. Ver zeggen stuk voor stuk dat ze vinden dat het goed is opgelost. 'En u hebt die gasleiding niet opengebroken, "j hè? U kunt er ook niks aan doen’, l zeggen ze.” De Milliano heeft de gaslucht 1 woensdag overduidelijk geroken. Fl’ll Niet op het terrein van De Blanke Top, dat helemaal bovenaan een duinopgang zit, maar beneden, net voorbij Café Frituur. „Daar kwam het uit het riool. Het is ook een me dewerker van Café Frituur die de politie waarschuwde. Zo is het bal- Gaslucht zonder gas Arnoud Knegt van de VRZ zegt dat de kans groot is dat er vandaag en komende dagen nog steeds een gas ben veel moeten weggooien. En ie- lucht geroken wordt rond Boule- mand die halverwege zijn zeetong vard de Wielingen. „Je weet dat ze zit, kan ik natuurlijk niet laten beta- een geurstof in gas stoppen zodat je len. Commercieel gezien was het ruikt dat het gas is? Het kan zijn dat dus niet zo leuk voor ons.” mensen die nog ruiken. Dat is dan dus geen gas, maar alleen geurstof.” Het lek ontstond toen er bij de werkzaamheden een gasleiding is JF tel Kinderen in pyjamaatjes Mariska van Huisstede is manager van appartementencomplexen Hulpdiensten Waar de Cadzandse hotelier wél een goed gevoel van kreeg, is het geraakt, vertelt hij. „Het gas is via optreden van de hulpdiensten. „De het riool verspreid naar een aantal jongens van de brandweer namen gebouwen. Uit voorzorg zijn die ontruimd. Het lek is opgespoord door de brandweer en door DNWG, 11 lï ST' -/<’ •- letje gaan rollen. Daarin de buurt is I dan ook het gaslek gevonden, vlak bij de plek waar vroeger discotheek Joy zat.” i - pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl vrijdag 24 februari 2023 Zeeland De plek van het gaslek in Cadzand op Boulevard de Wielingen. ZEELAND 12 - Arnoud Knegt, woordvoerder Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) Mario Wisse René Hoonhorst Cadzand jT- ■a.- Kimm de Milliano van hotel De Blanke Top in Cadzand is opgelucht dat het woensdagavond goed afliep. „Ik was bang dat ik andere hotels moest gaan zoeken voor onze gas ten.” FOTO'S FRANK PETERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 29