u Sommige dingen zijn nu eenmaal beter als ze gevuld zijn. 6 Kampeerders Duinrand Burgh-Haamstede voelen zich miskend en verjaagd 6 9 Dat ze weg moeten, vinden ze al niet te verteren, maar dat de ge meente geen enkel alternatief biedt, is de kampeerders flink in het verkeerde keelgat geschoten, bleek bij de Raad van State. Vooral de manier waarop ze verdreven worden. „Eigenlijk is het heel sim pel: We moeten wijken voor de rij ken. Voor de honderden stand plaatsen komen slechts een zeven tigtal dure huizen terug. En waar moeten we heen met onze cara vans en chalets? De gemeente biedt niets aan”, zei kampeerder Cock van Bruggen. Volgens Arno van Trigt, recreant en bestuurder van Vereniging Duinrand Samen Sterk, betekent de ‘moderniseringsslag’ op Duin rand voor veel oudere kampeer ders de nekslag: „Het gaat vaak om oudere, kwetsbare mensen die hun caravan of chalet kwijtraken. Die zitten straks weer opgesloten in hun flatje in Rotterdam. De in vesteerder geeft slechts een hab- bekrats voor de caravans, die de mensen vaak voor tienduizenden euro’s hebben opgeknapt en ver- Het gaat vaak om oudere, kwetsbare mensen die hun caravan of chalet kwijtraken veranderen nu eenmaal en de in vesteerder ziet een andere toe komst voor zich. Helaas gaat dat zo op heel veel campings in Neder land.” De raadsvrouw van de gemeente bevestigde dat. „En we denken als Schouwen-Duiveland wel degelijk aan de belangen van de huidige re creanten.” Maar wat de gemeente met die belangen doet, werd in het geheel niet duidelijk. „Tja, de ge meente denkt wel aan onze belan gen, maar ze doet er helemaal niets mee. Hoeveel geld hebben wij kampeerders de afgelopen vijf tig jaar niet in de economie van het eiland en de schatkist van de gemeente gestopt? Vele miljoenen waarschijnlijk. En nu mogen we ophoepelen, zonder dat de ge meente een poot uitsteekt om ons een alternatief te bieden. Want de meesten van ons kunnen echt geen 350.000 euro voor een nieuwe recreatiewoning betalen, waar dan ook nog zoveel beper kingen op zitten, zodat je er maxi maal maar zes weken achtereen mag zitten”, aldus woordvoerder Van Trigt. fraaid. Zo is mijn huisje getaxeerd op bijna 70.000 euro. En wat krijg ik er voor terug? 9000 euro. Daar trekt de parkbeheerder dan ook nog 7000 euro aan sloop- en op- ruimkosten van af, tel uit je winst. Veel mensen zijn murw en heb ben een compensatie van 1700 euro van de parkeigenaar aangeno men en zijn van het park verdwe nen. Maar wij vechten door.” Rechter en staatsraad Conny van Altena zei tijdens de rechtszaak wel begrip voor de kampeerders te heb ben, maar leek toch vooral oog te hebben voor de belangen van de ge meente en investeerder: „Tijden De oude garde van de kampeerders en recreanten op park Duinrand in Burgh- Haamstede voelt zich volledig in desteek gelaten door de gemeente Schouwen- Duiveland, bleek dinsdag tijdens een rechtszaak in Den Haag. ^B ant het overgrote ^B ^B deel moet straks wijken voor het WB B^v investeringsmo- ^B del van parkeige naar en investeerder Fiorinvest. Met instemming van de gemeen teraad, die de moderniserings- en upgradingsplannen van Fiorinvest in een bestemmingsplan heeft vast gebeiteld. De investeerder wil honderden standplaatsen, inclu sief stacaravans, chalets en zomer huisjes, opdoeken en daarvoor pe perdure recreatiewoningen van twee tot bijna vier ton neerzetten. Dat betekent dat vele recreanten, wier families daar al vanaf eind ja- ren 50 komen kamperen, het veld moeten ruimen. Onze ISO+ kozijnen, boordevol isolatie. Ontdek het voordeel op www.alku.nl 1 i I - |T^| DONDERDAG 23 FEBRUARI 2023 SD We moeten wijken voor de rijken Uitspraak over de omvorming van Duinrand binnen enkele weken - Arno van Trigt Maurice Steketee Haamstede De eigenaar wil van camping Duinrand in Burgh-Haamstede een luxe vakantiepark maken, fotowendywagenmakers i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 49