Ik beschouwde Halsteren echt als mijn laatste kans’ 0) M O kt' BB a'.’Aoh 1 vu U'Vdfn ivJw Lorenzo Hoekman uit Krabbendijke is eerste doelman in Brabant V 11 T Z A I Hij wordt beschouwd als de beste keeper van West-Brabant, dat zorgde toch voor druk zichzelf te blijven verbeteren. „Elke dinsdagavond evalueren we samen de wedstrijd.” Ook met coach en provin- ciegenoot Erwin de Nijs praat hij re gelmatig over zijn functioneren. „Hij is heel kritisch, en terecht. De perfecte wedstrijd speel je nooit.” Onmiddellijk na de wedstrijd is er in het Zeeuwse hoekje op het veld meestal ook al meteen een eerste ana lyse. Zijn vader Kees staat er, soms zijn Mening van pa Hoekman, nog altijd jeugdtrainer van de JO17 bij Krabbendijke, is streng voor zichzelf. Samen met teammana ger Mare Wildeman, meteen ook zijn keeperstrainer, doet hij er alles aan om i Gevarenzone De Zeeuwse goalie merkt dat de lat in de vierde divisie hoog ligt. „Het tempo is zoveel hoger dan in de derde klasse. Bij het meevoetballen moet je als keeper echt al een paar zetten vooruit in de subtop. Zelfs een toetje heb ik denken, en elk klein foutje dat je nog niet uit mijn hoofd gezet.” maakt, wordt meteen afgestraft.” De prestaties van de ploeg bleven voor de winterstop ver onder de ver- zelf wachtingen. Met name in de voorste linie en in de aanvoer naar de spitsen lukte het niet. Lang bivakkeerde Hal steren in de gevarenzone. Hoekman Concurrentie Hoekman stapte bij Halsteren binnen als kandidaat-op- volger van Arien Pietersma, geen geringe erfenis. „Hij wordt alge- j meen beschouwd als de beste keeper van West-Brabant. Onbewust zorgde dat in het begin toch wel voor wat druk. Ik besloot er vol voor te gaan. Ik had niets te verliezen.” Een jaar eerder had zijn huidige club hem ook al eens gepolst. De Zeeuw, in dat coronaseizoen doelman bij Arne- muiden, hield de boot echter af. Van wege de dreigende concurrentie met Pietersma. Bovendien zat een schou- derblessure hem in de weg. „Ik wilde in het nieuwe seizoen per se spelen en keerde daarom terug naar mijn oude dorpsclub.” Bij derdeklasser Krabbendijke streed Hoekman tegen degradatie, al stond hij juist in de fatale weken met een handblessure aan de kant. „Opge lopen tegen WHS, in een duel met uit gerekend Jasper Gunter, mijn toekom stig ploeggenoot.” In Halsteren won een gedreven Hoekman de concurren tiestrijd van Jeremy Troost. Na een eerder mislukt avontuur bij Goes in de derde divisie wilde hij deze keer hoe dan ook slagen. „Ik beschouwde dit wel echt als mijn laatste kans.” moeder, echtgenote Lisanne, vrien den uit Krabbendijke. Hoekman hecht veel waarde aan de mening van zijn pa, voorzitter van Krabbendijke en oud-doelman. „Hij is het meest kri tisch van allemaal.” Achterin heeft Halsteren dit seizoen de zaakjes doorgaans op orde, hoewel raakte zowat gefrustreerd van alle te er in het hart van de defensie de no- genslag. „Ik volg de club al jaren en dige mutaties zijn geweest. „Zeker de weet dat ze altijd bij de eerste vijf spe- laatste weken geven we eigenlijk niks len.” In de tweede competitiehelft weg.” Hoekman oogt onverstoorbaar lijkt de ploeg de weg omhoog te zijn tussen de palen. „Ik ben scherp in mijn ingeslagen, met een klinkende 7-0- coaching en straal rust uit, ook bij hoge zege op AWC als absolute uitschieter, ballen van de zijkanten. We weten Dan nuchter: „Ook die wedstrijd le- achterin wat we van elkaar mogen ver- verde gewoon drie punten op.” wachten.” Niettemin ziet de keeper aan de vooravond van de thuiswedstrijd zon dag tegen Juliana’si weer perspectief. „We hoeven voor geen enkele club on der te doen. We staan met een tiende plek niet waar we thuishoren. Ik hoop dat we aan het einde gewoon meedoen Hoekman is bezig aan zijn eerste sei zoen op sportpark De Beek, verlengde onlangs zijn overeenkomst met nog een jaar en voelt zich bij de vierdedivi- sionist helemaal op zijn plek. „Ik heb nieuwe mensen leren kennen, bij een warme club.” De bij horecagroothandel G&B in Yerseke werkzame eerste doelman bracht ook al een vleugje Zeeland naar West-Brabant. „Elke maand organi seert een speler een teamavond rond een vrij te bepalen thema. Ik heb ie dereen Zeeuwse mossels voorgezet. Het is goed bevallen, geloof ik. Ik mag in ieder geval nog een keer op herhaling.” GO DONDERDAG 23 FEBRUARI 2023 WIELRENNEN DRESSUUR Ai’ M o Tolhoek op achterstand Amazones naar Qatar Er staat iemand in de goal bij Halsteren. Met zijn 1 meter 96 en bijna lichtgevend oranjeshirt is Lorenzo Hoekman een imposante verschijning tussen de palen. Wat nog meer telt: de 27-jarige doelman uit Krabbendijke pakt belangrijke ballen en straalt rust uit. De laatste drie wedstrijden hield hij de nul. „De jongens weten dat ze op me kunnen rekenen.” - Lorenzo Hoekman Wielrenner Ant- wan Tolhoek uit Yerseke kende woensdag een lastige dag in de UAE Tour 2023. Tijdens de derde etappe eindigde de renner van Trek-Segafredo na 185 kilometer en enkele be klimmingen op een 68ste plaats, het ver schil met de win naar bedroeg tien minuten. Wesley Mol uit Kapelle heeft de Tour du Rwanda moeten verlaten. De Zeeuwse dressuuramazo- nes Dinja van Liere en Thamar Zweistra doen komend week end, met respec tievelijk Hartsu ij ker en Double Dutch, mee aan een vijfsterren- concours in Qatar. Beiden hopen zich te kwalificeren voor de wereldbeker- finale. Bij Indoor Brabant, het tweede weekend van maart, kun nen ze hun tic kets veiligstellen. Lorenzo Hoekman uit Krabbendijke is sinds dit seizoen eerste doelman bij het Brabantse Halsteren, fotomar- CELLE DAVIDSE Ben van den Aarssen Halsteren ïiv 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43