0) Y 9 "UX 1 Champagne and Wine VIER REDENEN VOORSTELLING OVER ANTONIE EN MERLIJN KAMERLING TONEEL Matangi Kwartet Judeska Airlines Wings Twee jonge mannen, de ene rijk, de andere middenklasse, zijn verliefd op dezelfde vrouw. Al snel hebben ze echter andere prioriteiten: de Eerste Wereldoorlog breekt uit en ze worden gevechtspiloten in de prille US Airforce. Het is het verhaal van Wings, de eerste film in de geschiedenis die Oscars kreeg. BLIND MAN en Eric Sleichim zullen de aloude filmbeelden voorzien van livemuziek. Zaterdag 25 fe bruari, 20.00 uur bij Hulst Cultureel in Den Dullaert in Hulst. Champagne and Wine is een Zeeuwse for matie met een eigen geluid. Op het rijke repertoire staan vooral covers van blues-, country- en jazzmuzikanten, een combi natie van mooie ballads en swingende up tempo songs. Zangeres Karin de Koek brengt alle nummers met bezieling en de bandleden doen de rest. Zaterdag 25 fe bruari, 20.00 uur bij Kapelle Cultureel in De Vroone in Kapelle. Vader-zoon relatie Merlijn weet helemaal niet zo veel van zijn vader. Sinds zijn dood heeft hij nooit een aflevering van Goede tijden, slechte tijden bekeken, geen films van zijn vader opgezet of interviews gelezen. Hij wilde het niet en hij kon het misschien ook wel niet. „Wat maakt wie je bent? Die vraag raakt de kern”, zegt Kroon. „We focussen op de vader-zoon relatie. Merlijn had maar weinig leuke herinneringen aan zijn vader, hij schaamde zich vaak. Dan bracht Antonie hem in Depressiviteit „Ter voorbereiding op de voorstel ling heb ik natuurlijk het boek van zijn badjas naar school. Of Antonie zat piano te spelen in de aula als hij Merlijn uit school haalde. Als kind wil je natuurlijk het liefst een vader die niet opvalt en dat was Antonie niet. Tijdens zijn zoek tocht kwamen bij Merlijn toch ook mooie herinneringen naar boven. Blijkbaar had hij die weggestopt.” Inmiddels is Merlijn Kamerling een jongen van begin 20 en voor hem voelt het soms alsof zijn ei gen leven op een bepaalde manier stil is blijven staan. Hij denkt dat dat iets met zijn vader te maken kan hebben. Voor het eerst is Mer lijn echt op zoek gegaan naar wie Antonie was. Tien jaar na de zelf verkozen dood van zijn vader ont waakt zijn zoon als het ware uit een roes. Waarom lukt het hem niet iets van zijn leven te maken? Als hij het verleden in de ogen durft te kijken, ziet hij misschien weer een toekomst. Als een detec tive zoekt hij naar sporen van zijn vader. Familieleden, vrienden en collega’s ondervraagt hij als getui gen. Maar terwijl de zoon steeds intensiever speurt naar zijn vader, komt hij vooral zichzelf tegen. Merlijn gelezen en ik keek docu mentaires over Antonie”, vertelt Kroon. „Bovendien sprak ik met veel mensen over depressiviteit en zelfdoding. Zo ben ik langzamer hand steeds dichter bij de zoek tocht van Merlijn en zijn verhaal gekomen. Al zal ik Merlijn niet identiek gaan naspelen, ik moet er toch mijn eigen ding van maken. Er zijn in Nederland zoveel men sen als Antonie, er zijn zoveel mensen als Merlijn; ik vind het be langrijk dat we met deze voorstel ling het verhaal van hen allemaal vertellen.” Kroon hoopt dat na af loop mensen aan het denken wor den gezet. „Ik hoop dat theaterbe zoekers denken: wat weet ik ei genlijk van mijn zoon of dochter, of van mijn vader of moeder? Hoe voelen we ons? Moeten we daar niet vaker over praten? Ik zou het mooi vinden als theaterbezoekers, na het zien van de voorstelling, met een meer open vizier naar zelfdoding kijken.” ^■I oe ga je als kind om met de zelfgekozen dood van je vader? ;||ij BI le het we£ als°f het nooit is gebeurd of ga je vol de confrontatie aan met het gemis en de leegte? Met die vraag heeft Merlijn Kamerling ja renlang geworsteld. Hij schreef er een boek over en naar aanleiding daarvan is er nu een voorstelling. „De zoektocht naar je eigen iden titeit staat centraal in het stuk”, vertelt Soy Kroon. De geboren Eindhovenaar kruipt voor de voor stelling Nu ik je zie in de huid van Merlijn Kamerling. Het leven en de dood van Antonie Kamerling staan bij veel mensen in het geheugen gegrift. Zijn zoon Merlijn schreef een boek over de zoektocht naar wie zijn vader nou eigenlijk was. Aan de hand van het boek is een indrukwekkende solovoorstelling gemaakt met dezelfde titel: Nu ik je zie. De rol van Merlijn wordt gespeeld door topacteur Soy Kroon. PEER It Is Far More Exiting is een nummer van de Middelburgse band PEER dat werd ge bruikt in wereldwijde autocommercials met in de hoofdrol veelvoudig formule 1 kampioen Le- I wisHamil- I ton. Kort na I hetuitbren- II gen van hun I debuutEP kreeg PEER al aandacht op U de nationale H radio en I speelden ze I vele shows in I Nederland, maar ook in de UK en Azië. Dit jaar gaat de band, gewa pend met diverse nieuwe singles, op tour door Nederland, België en Duitsland. Vrij dag 24 februari, 21.00 uur in De Piek in Vlissingen. Nilgün Yerli Schrijfster, actrice en cabaretière Nilgün Yerli is na een periode in Istanbul, New York en London terug in Nederland. Na ja- ren staat ze weer in het theater met de voorstelling Tinderella. Ze zoekt in haar show naar de ‘Grote Liefde’ en daarmee naar zichzelf en spreekt over het ge wone leven van alledag. I W 1V KLUCHT KLASSIEK Soy Kroon in de voorstelling Nu ik je zie. foto annemieke van der togt Hans Puik Hoe ga je als kind om met de zelfgekozen dood van je vader? Jandino Aspo- raat is als Ju- deska te zien in de hilarische klucht Judes ka Airlines. Ze gaat aan de slag als stewardess in een vliegtuig, denkt ze. Uitein delijk komt ze ‘niet verder’ dan grondstewar dess en sjouwt ze met koffers. Zaterdag 25 fe bruari, 20.00 uur in Theater de Mythe. Het wereldbe roemde Matangi Kwartet brengt zaterdagavond in Noordgouwe een toegankelijk programma met strijkkwartetten van Shostakovic, het strijkkwartet opus 59/2 van Beethoven en van Dvorak het geliefde Ameri kaans kwartet. Zaterdag 25 fe bruari, 20.00 uur in de Driekoning enkerk in Noord gouwe. Nu ik je zie is o.a. te zien in Thea ter de Mythe Goes (donderdag 2 maart, 20.00 uur), Schouwburg de Kring Roosendaal (woensdag 15 maart, 20.15 uur) en Podium Rei mer swaal in Rilland (vrijdag 17 maart, 20.00 uur). THEATER POPMUZIEK P' 7 1* POPMUZIEK CABARET Zaterdag 25 februari, 20.00 uur bij Podium Rei mer swaal in het dorps huis van Ril land. GO DONDERDAG 23 FEBRUARI 2023 f W v 11V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41