M ~T *«4 - J/l ■if HUI Plan appartementen in Passage onzeker 111 i 6 Club in Terneuzen ziet ledenaantal slinken van veertig naar acht f 1 Bij de AHde Jumbo en op andere plekken in Terneuzen hangt een poster met de daarop tekst ‘Bowlsgroep Terneuzen zoekt leden’. Drijvende kracht achter deze kleine wervingscampagne is Liedewey van Driel, die het aantal leden van haar club zag slinken van veertig tot acht. Een stuk of zes leden erbij zou al heel mooi zijn „Ze willen niet meer. Je ziet het ook in het vrijwilligerswerk.” Van Driel sen de Kerkdreef en Noordstraat waren 38 appartementen en twee winkelruimten bedacht. De appar tementen zouden worden verdeeld in twee blokken van 11,6 en 14,5 me- In vorm? Of ze eigenlijk een beetje in vorm is vandaag, vraag ik mevrouw Van Driel. „In vorm?” herhaalt ze de vraag lachend: „Nee, die tijd is ge weest.” Als koffie en appelflap achter de kiezen zijn, gaat Bowlsclub Terneu zen per trap of lift naar beneden voor de tweede sessie. De poster- campagne heeft nog geen enkele nieuwe bowler opgeleverd. lange matten eigenlijk. Niet te ver warren met koersbal, dat op veel kortere matten wordt gespeeld. En doe dat ook vooral niet; de meeste bowlers kijken alsof ze net een slok zure melk hebben genomen wan neer het ‘k-woord’ valt. Dat terwijl deze zaal in Vliegende Vaart elke Koffie! De acht Terneuzense bowlers spe len in vier koppels van twee. Van Driel regelt en houdt, tussen haar beurten door, geconcentreerd de scores bij. Hoeveel leden zou ideaal zijn? „Een stuk of twintig”, zegt Van Driel. „Dan kunnen we in zes teams van drie spelen. Maar zes le den erbij zou ook al heel mooi zijn.” Na ongeveer een uur gaan ze naar boven voor een kopje koffie. Er staat een doosje appelflappen van de bakker op tafel, want er is iemand jarig. „Het is niet alleen vanwege het spel en de beweging”, zegt Wol ters. „Je praat met elkaar en je bent even van huis.” maandagmiddag samen met de Terneuzense koersballers wordt ge huurd. Die zijn dus gelijktijdig be zig, op nog geen tien meter afstand. „Maar er kan nog geen goedemid dag van af', zegt Wolters. ter hoog. De doorgang zoals die er nu is naar de winkelstraat (de ei genlijke passage) zou behouden blijven. Tegen het plan werd een aantal zienswijzen ingediend. Een deel daarvan ging over privacy van be woners van huizen dicht bij het complex. Die werden gedeeltelijk gegrond verklaard. De ontwikke ling van De Passage lijkt nu dus te rug bij af. Vroeger waren er gere nommeerde zaken als fietsenwin kel Profile (nu een stukje verderop, in de Zeestraat) en speelgoedwin kel Klaassen gevestigd. Een sport- winkel en opticien zorgden voor nog meer loop in de passage. Op de poster die Van Driel overal ophing, staat dat ze twee keer per week bowlen: op maandag én op vrijdag. Maar de actualiteit heeft die informatie inmiddels achter haald. Om de kosten te drukken is alleen de maandag nog overgeble ven. „Echt heel jammer”, zegt Van Driel. Dat twintigers en dertigers zich anno nu niet zo graag meer binden aan een vaste werkgever of vereni ging weten we inmiddels. De nieuwe generaties beschouwen een vaste baan niet meer als heilig, wil len afwisseling en houden graag tijd over om bijvoorbeeld meer van de wereld te zien. Dat ook zestigers, zeventigers en tachtigers niet meer staan te dringen om lid te worden van bijvoorbeeld een club is minder bekend. „Ik ben nog een van de gelukkigen Spierblessure die op zijn 63ste met de VUT kon”, „Toch is het zo”, zegt Karel Wolters aldus de voormalige procesoperator (76), die met een spierblessure aan bij Yara Sluiskil. „Vrij snel daarna de kant zit tijdens de maandagse kwam ik bij deze club terecht via bowlsmiddag in sportcentrum Anton, mijn toenmalige buurman.” Vliegende Vaart, in een sporthal die Wolters wijst naar Anton Moes wordt gedeeld met de koersballers. (89), die net zijn rollator verlaat voor een nieuwe poging om zijn bowls zo dicht mogelijk bij de jack (82) hoort en ziet hetzelfde. „Bij de te krijgen. kaartclub krijgen ze er ook geen nieuwe mensen bij. Ik durf niet te Wat ÏS bowls eigenlijk? zeggen waar het aan ligt.” Bowls is een uit Engeland afkom- Wolters durft dat wel. Hij denkt stige precisiesport waarbij het erom dat generatiegenoten liever thuis draait de afgeplatte ballen (bowls) achter hun laptop zitten. Ook het zo dicht mogelijk bij de jack (een feit dat mensen later stoppen met klein balletje) gerold te krijgen. Een werken speelt een rol, vermoedt hij. soort jeu de boules op dertig meter sen in de directe omgeving van De Passage zou gaan. Dat overleg heeft nog niet plaatsgevonden. En dat zal voorlopig ook niet gebeuren, laat het college van B en W nu weten. „De projectontwikkelaar achter De Passage verkeert in financiële pro blemen”, meldt het college. De projectontwikkelaar uit Capelle Daarom wordt de procedure die aan den IJssel die de klus op zich hoort bij het wijzigen van een be- wilde nemen, verkeert in financieel stemmingsplan voorlopig stilge- zwaar weer. Eind vorig jaar ging de legd, in afwachting van een door- gemeenteraad akkoord met het start ofverkoop van De Passage. In plan, al ging dat niet zonder slag of het gedateerde winkelcentrum tus- stoot. Bij een aantal omwonenden deed het plan namelijk flink de wenkbrauwen fronsen. De raad eiste daarom dat de initi atiefnemer in overleg met de men- j£-z ’i WOENSDAG 22 FEBRUARI 2023 VL Bowlsgroep zoekt leden Liedewey van Driel in actie op de bowlsmat in sportcentrum Vliegende Vaart maandagmiddag, fotokellythans AXEL De Passage is nou niet bepaald het fraaiste stukje Axel. En dat zal het voorlopig ook niet wor den. De bouw van 38 apparte menten en twee winkelruimten in het verpauperde winkelcom- plex staat op losse schroeven. - Lidewij van Driel, bowlsgroep Terneuzen Mario Wisse Terneuzen De Passage in Axel is wel toe aan een opknapbeurt. FOTO RAYMOND DE FREL - Raymond de Frel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 48