u 13 Het gaat om games en spellen, maar ook om toys verkopen of ruilen Lutijn Groeneveldt, eigenaar van Bistro Le Maireop camping Ginsterveld in Burgh- Haamstede organiseert zijn tweede Retro Circus. „Retro is een breed begrip, maar Ip’s verkopen is niet de bedoeling.” Als jong ventje werd ik verwend met tal van games worden.” Lutijn Groeneveldt, opge groeid in de jaren 80 en 90, hoopt elke winter zijn evenement verder uit te kunnen bouwen. Mensen die hem daarbij willen helpen zijn van harte welkom. ..Ik heb de mooiste tijd van videogames, bordspellen en te kenfilms meegemaakt. Daar heb ik ook mijn hobby van gemaakt. Ik ver zamel veel van deze spullen. Bij mij thuis staan vitrines vol. Klassieke Nintendo’s bijvoorbeeld. Sommige spellen heb ik al enkele keren uitge speeld en dan heb ik er van precies hetzelfde spel nog zo vier liggen. Kon ik het toch weer niet laten ze aan te schaffen als ik ze ergens zag liggen. Heet dat verslaving? Tja. Ik heb ook te weinig tijd om in mijn leven al mijn spelletjes te kunnen spelen. Wat dat betreft had ik net als in de games meerdere levens moeten hebben. Hoe handig zou dat zijn?” Oude stempel Er zijn veertig tafels beschikbaar waarop mensen hun waar kunnen uitstallen. Daarvoor vraagt Lutijn 7,50 euro aan particulieren. Groene veldt komt oorspronkelijk uit Rid derkerk en combineert zijn hobby nu met het zakelijke. „Ik ben van de oude stempel. Houd van jukeboxen en flipperkasten. Als jong ventje ben ik vroeger ook verwend met spelle tjes. Een tante van mij stond op de rommelmarkt en bracht altijd alle tweedehands spelletjes voor mij mee. Van al die spelletjes en speelkasten worden geen nieuwe meer gemaakt. Ze komen terecht bij verzamelaars en in musea. Zo heeft Rotterdam bij voorbeeld een flipperkastmuseum. Die kasten zijn nu al tussen de drie ën vijfduizend euro waard. Vroeger zag je ze nog weleens in kantines en Simpeler Er liggen ook kleinere games zoals Super Mario. „Op 7 januari heb ik dit evenement voor het eerst gehouden. Er kwamen toen zo’n veertig bezoe kers uit Nederland en België. Dan hoorde je de kinderen die meekwa men met hun vaders zeggen: ‘papa, hoe speel je dit. Hoe moet dat?’. Mooi om te zien. Als je ziet hoe de jeugd van tegenwoordig behendig is met het spelen van FiFa23. Dan waren de spelletjes van vroeger toch heel wat simpeler. Er zijn in Nederland di verse verzamelbeurzen op dit vlak. Meestal ver buiten Zeeland. Ver rei zen. Dat ik dit evenement zelf orga niseer komt dus ook voort uit prakti sche overwegingen. Ik moet dan vaak werken. Voor die beurzen elders be taal je entree. Kinderen mogen ner gens aanzitten. Krijgen ze een tik op de tengels. Bij mij niet hoor. Ze mo gen spelen op games van 1 euro, maar ook op iets van 100 euro. Het speel- plezier staat voorop. Ik ga ervan uit dat ze alles netjes en heel houden. Kinderen kunnen op deze manier wat meer leren over de dingen waar papa of mama vroeger mee speelde. Er zijn verschillende spelcomputers te bespelen. Wat het extra leuk maakt: deze spellen zijn veelal collec- torsitems geworden. Tevens kan er onder het genot van een drankje of een frietje een stripboek worden ge lezen of een bordspelletje gespeeld utijn Groeneveldt (40) gaat met Bistro Le Maire, de ho recagelegenheid op Gin sterveld, een grote camping in Schouwen Duiveland, zijn zevende seizoen in. „Ik heb vroe ger vooral in de hotellerie gewerkt in het buitenland, terug naar Nederland gekomen belandde ik in Zeeland. Eerst hier tegenover bij Duinhoeve. Maar ik ben iemand die graag voor zichzelf werkt, toen op Ginsterveld het restaurant in de verkoop kwam, ben ik Bistro Le Maire begonnen. Af gelopen zomer heb ik een gedeelte van het terras dicht moeten laten omdat ik geen handjes had om te hel pen. Voor aankomend seizoen, ik ga 30 maart weer open, ziet het er ge lukkig beter uit.” Om al wat aanloop te hebben orga niseert Groeneveldt een Retro Cir cus. „Retro is een breed begrip. Ik kreeg de vraag van mensen of ze ook met oude Ip’s mochten staan. Dat dus niet. Het gaat om games en spellen, de meer kinderlijke spellen. Daar naast gooi ik mijn arcade-hal open en zijn de kasten gratis te bespelen. Het evenement is gratis toegankelijk en er is geen verplichting tot aankoop. Al is uiteraard mijn bar wel open en kun je naast een drankje ook een frietje kopen. Je kunt ook games en toys verkopen of ruilen bij mij.” snackbars staan. Aanstaande zaterdag mag je er bij mij gratis op spelen. Ik laat mensen kennismaken met din gen die ze nog nooit hebben gedaan.” 0; VL DINSDAG 21 FEBRUARI 2023 - Lutijn Groeneveldt Lutijn Groeneveldt houdt op 25 februari een Retro Circus waarbij bezoekers games kunnen spelen uit de jaren 80 en 90. FOTO KATJA VAN NOORT Er is ook de mogelijkheid om toys te verkopen of te ruilen. FOTO KATJA VAN NOORT Retro Circus is zaterdag 25 februari van 10.00 tot 17.00 uur in Bistro Le Maire op camping Ginsterveld in Burgh-Haamstede. Aanmelden om zelf waar te kunnen stallen op een ta fel kan via info@bistrolemaire.nl. Gerrit van Loon Burgh-Haamstede Weer even genieten achter de flipperkast bij het Retro Circus ft 8001 40? r^-o-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 52