u Celstraffen geëist voor bankpasfraude iep:? J Krabbel Clasie levert geen extra geld op ‘We hebben de handen vol aan de bestrijding’ 2 Rimpelroos, late gulden roede, watercrassula. Zo maar voorbeelden van planten die je bij het tuincentrum kunt kopen. Ecoloog Wannes Castelijns zou dat graag anders zien. „Het zijn invasieve exoten. Wij zijn heel veel tijd en geld kwijt aan de bestrijding.” 1 PZC.NL Podcast voetbal nummer 18 Bestuurder rijdt door na ongeluk Watercrassula bedekt hele oevers in de Slikken van de Heen en verstikt poelen in Clingeen Sint Jansteen Volgens het Openbaar Ministerie maakten beide mannen in juli vorig jaar oudere slachtoffers in Zeeland op een slinkse wijze geld afhandig. Hun werkwijze was steeds het zelfde: zich telefonisch voordoen als bankmedewerker, afdwingen dat de bankpas moest worden op gehaald en de rekening plunderen. In Vlissingen en de gemeente Veere maakten ze zo ruim 8ooo euro buit. De in Lokeren woonachtige K. werd later op camerabeelden herkend toen hij geld pinde. zonder dat hij wist wat. Los van K. wordt M. ook verdacht van bank pasoplichting in een andere samen stelling. Hij zou daarbij ongeveer lo.ooo euro hebben buitgemaakt. De officier van justitie eiste tegen M. een celstraf van twaalf maanden, waarvan vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen K. eiste het OM een cel straf van zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk, eveneens met een proeftijd van twee jaar. Als het aan de officier ligt, betalen beide mannen een schadevergoeding van 500 euro. leden aan een zegetocht en rukt nu overal in Nederland op. Castelijns: „Die moerasplant wordt heel veel gekocht door mensen die de rand van hun vijver willen maskeren. Daar is dat plantje inderdaad ideaal voor, maar ja: hij kan méér bedek ken. In Oranjezon zien we de wa tercrassula nog maar op een paar plekken, maar watercrassula bedekt hele oevers in de Slikken van de Heen, verstikt poelen in Clinge en Sint Jansteen en de Slikken van de Heen bij het Krammer Volkerak. Ze verstikken kwetsbare inheemse plantensoorten en vormen zulke dichte pakketten dat het onderwa- terleven geen kans meer krijgt. Ke- Bij Intratuin Koudekerke wordt de olijfwilg verkocht als een van de beste haagplanten voor de kust. „Zeer zeewindbestendig”, zegt een verkoper. Voorlopig staan deze soorten echter nog niet op de ‘do denlijst’ van het ministerie van LNV. En dus is - bijvoorbeeld - de laurierkers gewoon te koop bij tuincentra. Ecoloog Lucien Calle van Het Zeeuwse Landschap: „Ik kwam hem gisteren nog tegen in het bos bij Sint Jansteen. Als je weet waar je naar moet kijken, zie je overal zaailingen. Ze staan overal in Zeeland in tuinen omdat ze winter groen zijn. Het is nog geen plaag, maar het begin is er.” vers, insecten, vissen: alles. Hoe dat in de natuur terechtkomt? Als een eend of reiger in je vijver landt: er hoeft maar één stukje aan de poten te blijven plakken. Bovendien, de zaden worden gegeten en versprei den zich via de poep.” In de boeien Een derde poging van de twee mis lukte omdat een 85-jarige inwoner van Middelburg onraad rook en stiekem de politie inschakelde. Toen K. aan de deur verscheen om de bankpas op te halen werd hij in de boeien geslagen door agenten. Axelaar M, die in de auto zat te wachten, werd in de omgeving ge arresteerd. K. beweerde dat hij in opdracht van M. naar de woning was gegaan om iets op te halen, verspreiden verwilderde rimpelro zen zich via het zaad en wortelstok ken. Watercrassula? Nu even niet meer te koop, maar die komt er weer aan, zegt Wim Maljaars van Intratuin in Koudekerke. De water crassula begon een aantal jaren ge- Ibrahim (29) veilde het Feyenoord-shirt dat hij tien jaar gele den van Clasie kreeg na de bekerwed strijd Feyen- oord-Hoek. Ibrahim was toen speler van Hoek, Clasie was aanvoerder van Fey- enoord. Ibrahim lijstte het shirt in en gaf het een mooie plek in zijn huis. Na de aardbeving in Turkije, het land waar zijn ouders zijn geboren, be sloot hij het te vei len. Afgelopen zater dag reisde Ibrahim voor een bliksembe zoek naar Alkmaar om Clasie (nu speler van AZ) zijn handte kening op zijn eigen shirt te laten zetten. Clasie stapte daarna in de bus voor de Niet onschuldig Ook de zo onschuldig ogende rim pelroos en de vrolijke gele pluimen van de late guldenroede of Cana dese guidenroede zouden de mede werkers van Het Zeeuwse Land schap liever niet meer in de tuin centra zien. De inheemse echte gul denroede wordt steeds zeldzamer, terwijl de late guldenroede woe kert. „Koop toch maar liever iets an ders als je deze lente planten voor je tuin gaat halen”, adviseert ecoloog Wannes Castelijns van Het Zeeuwse Landschap. „Zonde, dat gemeenten die nog aanplanten” zegt Castelijns. Maar wel logisch. De rimpelroos doet het goed op (kalkrijke) zandgronden en kan wel wat zeewind hebben. In de duinen wedstrijd tegen uit gerekend Feyenoord en Ibrahim snelde terug naar Terneu zen, waar zijn hui dige club Terneu zense Boys om 15.00 uur begon aan een wedstrijd tegen RWH. Ibrahim haalde de aftrap niet, maar mocht in de tweede helft nog wel een klein kwar tiertje invallen. De teller stond al voor de krabbel op 2000 euro, geboden door William de Ruiter. De verwach ting was dat de handtekening van Clasie het bedrag nog wel wat verder zou opstuwen, maar dat bleek toch niet zo. Ibrahim kan er niet te veel om treu ren, hij is er heel wat ervaringen rijker door. „Dit is een prachtig bedrag, fantastisch mooi. Ik ben trots en heel erg blij. Al die tijd en moeite die ik erin heb gestoken was het waard”, zegt hij. Overigens maakt Ibrahim meer dan 2000 euro over aan hulporganisatie AF AD. Zijn werkge ver Dethon (250 euro) en Techintrest (100 euro) steunden zijn actie ook. DINSDAG 21 FEBRUARI 2023 PC Volop te koop in - Wannes Castelijns, ecoloog MIDDELBURG Oneens - Eldridge Pentury VLISSINGEN GOES Helaas, de handte kening van voet baller Jordy Clasie heeft geen extra geld opgeleverd. Maar Ibrahim Eryürük uit Ter- neuzen is met 2000 euro voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije hartstikke tevreden. Gisteren: Carnaval is een mooi feest (1860 reacties) Nieuwe stelling: Ik koop geen verkeerde planten WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Een scooterrij- der is zondag avond gewond geraakt bij een aanrijding op de Zaagmolenstraat in Goes. De be stuurder van het witte busje dat hem aanreed, is doorgereden na het ongeval. De 17-jarige be stuurder is be handeld aan zijn verwondingen en daarna naar huis gebracht. Het busje wilde rond 18.35 uur afslaan en raakte hierbij de scooterrijder. Hij reed - zonder gegevens achter de laten - door, aldus de politie. De politie is een onderzoek ge start en bekijkt onder meer ca merabeelden. In aflevering 18 van de PZC Voetbal Podcast begint Jan Da- gevos met het voorlezen van een tweet aan presentator Ju- riën Dam. Ook is Terneuzense Boys-voetballer Ibrahim Eryüruk even te horen, die meer dan tweeduizend euro ophaalde voor de slachtof fers van de aard beving in Turkije en Syrië. Ook de mogelijke trans fer van een ex- Hoek-speler naar het hoge noorden, en over juichen als je broertje scoort voor Oranje. Da- gevos sprak- Goes-speler Er win Franse niet alleen na de wedstrijd, maar ook tijdens. Mohamed K. (19) en Lopes M. (25) waren het niet eens in de Middelburgse rechtbank, waar ze gisteren verschenen op ver denking van bankpasfraude. „Hij probeert zijn eigen hachje te redden door mij alles in de schoenen te schuiven”, zei M. over K. AWim Maljaars van Intratuin in Koudekerke bij de bodembedek kers. ARCHIEFFOTO DIRK-JAN GJELTEMA IIX IK Eens Uitspraak op 6 maart. Ondine van der Vleuten Vrouwenpolder Raymond de Frel Terneuzen Jordy Clasie zette zaterdagmiddag zijn handtekening op het Feyen oord-shirt, dat hij tien jaar geleden gaf aan Ibrahim Eryürük. fotoibrahimeryürük

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 30